سازمان حقوق بشر ایران: 267 اعدامی در سال 2020 از جمله 4 کودک

  • 📰 AlArabiya_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 35 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 51%

سازمان حقوق بشر ایران: 267 اعدامی در سال 2020 از جمله 4 کودک العربية

ایران اخبار, ایران سرفصلها

در این گزارش همچنین آمده است که در سال 2020، ایران تنها کشوری بود که اعدام کودکان را ادامه داد.

محمود امیری‌ مقدم، مدیر سازمان حقوق بشر ایران، با اشاره به افزایش فعالیت کمپین‌های مخالفت با اعدام در شبکه‌های اجتماعی گفته است که حکومت ایران از اعدام به عنوان ابزار «هراس‌افکنی در میان مردم استفاده می‌کند تا قدرت را حفظ کند» ولی روند اعتراض‌های مردم نشان داده که آنها «احساس ترس» ندارند و چنین رویکردی «خشم آن‌ها را نسبت به اعدام‌ها برانگیخته است.»

بر اساس این گزارش، روند رو به رشد اعدام در این مناطق در سال 2021 نیز ادامه دارد و «در یک‌ ماه ‌و نیم نخست این سال، زندانیان بلوچ یک سوم کل اعدام‌ها را تشکیل داده‌اند.»سازمان عفو بین‌الملل پیشتر گزارش داده بود که از 29 آذر تا 17 بهمن سال گذشته، 19 شهروند بلوچ در ایران اعدام شده‌اند.»

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

چند نفر با اره بوده که جا انداختن.

هزاران_کودک_یمنی یمن سعودی

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

عجیب ولی واقعی؛ عضویت جمهوری اسلامی در کمیسیون حقوق زنان در سازمان ملل
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

آمریکا رژیم ایران را به نقض حقوق بشر در سوریه،عراق و یمن متهم کرددر گزارش سالانه حقوق بشر وزارت امور خارجه آمریکا از نقض حقوق بشر در ایران به شدت انتقاد شده و همچنین باید در افغانستان، ایران ،افریقا و ... محکوم کنند.
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

کمیسر حقوق بشر لهستان نسبت به پیدایش نظام «غیردموکراتیک» در کشورش هشدار دادکمیسر حقوق بشر لهستان که به طور مستقل از دولت فعالیت می‌کند دولت محافظه کار این کشور را متهم کرد که قصد دارد ساز و کارهای قدرت را بی‌خاصیت کند و یا یکی پس از دیگری آنها را تحت کنترل خود در بیاورد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

انتقاد گروه ۷ از وضعیت حقوق بشر در ایران: زندانیان دو تابعیتی را آزاد کنید«اقدامات اخیر ایران تحولاتی بسیار جدی بوده و موجب نگرانی عمیق است. این اقدامات هیچ گونه توجیه غیرنظامی باورپذیری ندارند و پیامدهای بسیار خطرناکی خواهند داشت.» سعی کنید تا نفوذی هاتون هستن جاسوس های لو رفته رو آزاد کنید،تا چن وقت دیگه نفوذی ها با جاسوس ها هم سلولی میشن واقعا حقوق بشر در امریکا رایت میشه روزانه چندین نفر رنگین پوست در امریکا توسط پلیس و یا نژاد پرست‌ها کشته میشن در ایران هرکس بازداشت و محبوس شده -چه تابعیتی و چه غیر تابعیتی-بر اساس قوانین قضائی ایران محاکمه و محکوم شده بنابر این مجازات قانونی محکومان -چه تابعیتی چه غیر تابعیتی- به گروه 7 ربطی ندارد و بهتر است فضولی نکنند مگر ایران در مورد احکام قضائی این کشورها دخالت می کند؟
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ادامه اقدامات بازیکنان تیم ملی فوتبال آلمان در دفاع از حقوق بشر | DW | 31.03.2021صف‌آرایی بازیکنان تیم ملی فوتبال آلمان پیش از بازی در برابر تیم فوتبال ایسلند با ۱۱ پیراهن که با ۱۱ حروف بزرگ نمایان‌گر واژه 'حقوق بشر' بود، خبرساز شد. ملی‌پوشان فوتبال آلمان فعالیت خود را در این زمینه ادامه خواهند داد. ولی به جاش دولت آلمان دنبال رژیم های جنایتکار و آدمکشه ملت کجا و دولت کجا، عین ایران
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »