سازوکارهای اداره کشور در بخش مالی باید شفاف شود

19/06/1398 01:33:00 ب.ظ

🔻محمد کاظمی، نایب‌رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس، در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین:دادگاه مفسدان اقتصادی در صورت مشهود بودن جرم، علنی تشکیل شود/باید همه چیز را به صورت شفاف در اختیار مردم قرار دهیم این گفت‌وگو را اینجا_بخوانیم👇 👈

محمد کاظمی، نایب‌رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس، گفت: باید سازوکارهای اداره کشور را مخصوصاً در بخش مالی و منابع مالی شفاف کنیم تا این اتفاق‌ها نیفتد. باید پیشگیری کنیم نه اینکه بگذاریم جرمی اتفاق بیفتد و بعد از آن جرم را کشف و افراد را محاکمه کنیم. اعتمادآنلاین ، با اشاره به روند بررسی پرونده‌های مفسدان اقتصادی در دادگاه‌ها، گفت: گاهی در رسیدگی به پرونده مفسدان اقتصادی دچارافراط و تفریط می‌شویم.

گاهی رسیدگی به پرونده‌های قضایی آن‌قدر کند انجام می‌شود که مردم در جریان اتفاقات قرار نمی‌گیرند و متوجه نمی‌شوند چه کسی دستگیر و چه کسی محاکمه شده است.

او ادامه داد: ممکن است انتشار پیاپی اخبار تشکیل پرونده‌های گوناگون مفاسد اقتصادی و دادرسی‌های مختلف، در ذهن مردم این شائبه را ایجاد کند که فساد سیستماتیک حاکم است، اما در واقع چنین نیست. معتقدم بر اثر ضعف نهادهای نظارتی و سازمان‌های نظارتی و حفاظتی متاسفانه به شدت به اعتماد مردم و مجموعه نظام و کشور لطمه وارد شده است.

باید محاکم مفسدان اقتصادی را کنترل‌شده تشکیل دهیم نایب‌رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس، با تاکید بر لزوم تشکیل دادگاه‌های علنی در صورت مشهود بودن جرم، گفت: باید محاکم مفسدان اقتصادی را کنترل‌شده تشکیل دهیم. در مواردی که قضات تشخیص می‌دهند فسادی رخ داده، مستندات‌شان قوی است و کشفیاتی دارند و جرم کاملاً خاص و مشهود است، دادگاه را علنی تشکیل دهند. ممکن است در مواردی دادگاه علنی تشکیل شود، اما در نهایت چیزی به دست نیاید. headtopics.com

ادامه مطلب:
🌐 اعتمادآنلاين »
Loading news...
Failed to load news.

شرکت آلمانی آبجویی ابداع کرد که در خانه و با ترکیب پودر و آب درست می‌شود

با نزدیک شدن فصل تابستان و گرمای هوا، بازار فروش آبجو بار دیگر رونق گرفته است. اکنون یک شرکت آلمانی می‌گوید با آبجوسازی در خانه می‌خواهد این صنعت را متحول کند. ادامه مطلب >>

آژانس: ایران پیام را دریافت کرده و باید به سرعت به پرسش‌ها پاسخ دهدکرونل فروتا، مدیرکل موقت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در کنفرانس خبری خود از ایران خواست تا 'به سرعت' به پرسش‌های آژانس درباره میزان وفاداری به برجام پاسخ دهد. او گفت در حال حاضر زمان چقدر در ماموریت آژانس حیاتی است.

آژانس انرژی اتمی خطاب به ایران: باید 'به موقع و کامل' همکاری کنیدهمزمان با سومین گام ایران در کاهش تعهدات این کشور در برجام، کرونل فروتا، مدیرکل موقت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی امروز با مقام‌های ارشد جمهوری اسلامی دیدار و گفت‌و‌گو کرد.

فلاحت پیشه: باید در گام چهارم به قابلیت‌های قبل از برجام بر گردیمیک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر اینکه کاهش تعهدات برجامی ایران نباید به موضوع اختلافی در داخل کشور تبدیل شود، گفت: در شرایطی که اروپایی‌ها تنها به دنبال وقت کشی هستند ایران باید ضرب العجل سوم را کاهش داده و در صورت عدم اقدام از سوی اروپایی‌ها زمینه را برای بازگشت به قابلیت‌های قبل از برجام فراهم کند.

پوتین و ماکرون: باید تلاش‌ها برای حفظ برجام تقویت شود- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnimپوتین و ماکرون: باید تلاش‌ها برای حفظ برجام تقویت شود روسای جمهوری روسیه و فرانسه در گفت‌وگویی تلفنی، خواستار تشریک مساعی بیشتر همه طرفین برای حفظ توافق هسته‌ای با ایران و اجرای تمامی تعهدات در چارچوب این توافقنامه از سوی همه شرکت کنندگان در آن شدند

نشست بانک مرکزی اروپا؛ ویژگی‌های بسته محرک مالی منطقه چیست؟همزمان با گسترش ابعاد نگران کننده رکود اقتصادی، نگاه‌ بازارهای مالی بیش از هر زمان دیگری به نشست هفته جاری بانک مرکزی اروپا دوخته شده، نشستی که بسیاری به تصویب سیاست‌های محرک‌ مالی در آن دلبسته‌اند. اما این سیاست‌ها چه ویژگی هایی می تواند داشته باشد؟

دختر وزیر سابق صنعت ایران به اتهام 'فساد مالی' بازداشت شدخبرگزاری قوه قضائیه ایران (میزان) به نقل از 'یک مقام آگاه' از بازداشت شبنم نعمت زاده، فرزند محمدرضا نعمت زاده، .وزیر سابق صنعت ایران خبر داده است.'انحصار دارو و تحصیل مال از طریق نامشروع' از جمله اتهامات فرزند این وزیر سابق برشمرده شده است.