سازنده مستند پهپادهای ایرانی: نباید ترسید

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 44 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 63%

تهیه‌کننده مستند «پرچمدار» که اثرش قدرت پهپادی ایران را روایت کرد، معتقد است: در پرداخت به موضوعات این‌چنین باید جسارت کرد، نترسبد و دچار خودسانسوری نشد. او تاکید کرد که علیرغم تمام محدودیت‌ها و دشواری‌هایی که در ساخت «پرچمدار» متحمل شدند اما حامی بزرگی هم داشتند که سختی راه را آسان کرد.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

محمد شلتوکی، سازنده مستند «پرچمدار» در گفت‌وگویی با ایسنا درباره روند ساخت و فرم کلی مستندش و محدودیت‌هایی که در ساخت داشتند توضیحاتی ارائه می‌دهد.

وی ادامه می‌دهد: سوژه‌ای که انتخاب کردم موضوع پهپاد بود که تا به حال چه در سریال و چه در فیلم سینمایی و مستند به آن پرداخته نشده بود؛ به غیر از فیلم «مهاجر» آقای حاتمی‌کیا دیگر هیچ اثری درباره پهپاد ساخته نشده بود. به همین خاطر مرجع مکتوبی هم نداشتیم و خودمان باید مرجع تولید می‌کردیم و همین موضوع کمی کارمان را سخت کرده بود و در بخش فیلمنامه‌نویسی دست و بالمان را می‌بست.

این مستندساز همچنین در پاسخ به اینکه اگر بخواهیم ساخت اینگونه مستندها را با آنچه که در دنیا ساخته می‌شود مقایسه کنیم، ما الان کجای کار هستیم؟ خاطرنشان می‌کند: مستندهای حوزه نظامی که در دنیا دنبال می‌شود، بیشتر مستندهای تکنیکال و فنی هستند. من خودم هم زمانی که می‌خواستیم به این کار ورود کنیم دقیقاً چنین نگاهی داشتم و می‌خواستم مستندی به سبک مستندهایی که در دنیا ساخته می شود بسازم ولی واقعیت امر این است وقتی با آن ۱۱ دوست صحبت کردم رویکردم به طور کلی تغییر کرد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

سازنده مستند پهبادهای ایرانی: نباید ترسیدتهیه‌کننده مستند «پرچمدار» که اثرش قدرت پهبادی ایران را روایت کرد، معتقد است: در پرداخت به موضوعات این‌چنین باید جسارت کرد، نترسبد و دچار خودسانسوری نشد. او تاکید کرد که علیرغم تمام محدودیت‌ها و دشواری‌هایی که در ساخت «پرچمدار» متحمل شدند اما حامی بزرگی هم داشتند که سختی راه را آسان کرد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

مستند ایرانی در جشنواره حقوق بشر قرقیزستانمستند «قطره‌ها جان می‌بخشند» به جشنواره بین‌المللی فیلم‌ قرقیزستان راه یافت.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

ترقی ۲۰ میلیارد دلاری شیائومی از مشکلات اپلکاهش فروش اپل در چین، فرصتی برای یک سازنده تلفن هوشمند اندرویدی ایجاد کرده است تا نظر مساعد مشتریان و سرمایه‌گذاران را جلب کند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

حمله موشکی روسیه به کی‌يف؛ اوکراین: ۱۹ پهپاد ایرانی شاهد را سرنگون کردیماوکراین روز شنبه اعلام کرد که ۱۹ فروند از پهپادهای تهاجمی پرتاب شده از سوی نظامیان روسی در طول شب قبل را سرنگون کرده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

اعلام پخش ۲ مجموعه مستند جدید از شبکه افقمجموعه مستند «رنج ترنج» با محوریت زنان سوری، شنبه تا جمعه ساعت ۲۳ از شبکه افق سیما پخش می‌شود.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

دستگیری سازنده کلیپ‌های مغایر قانون در باشگاه پرورش اندام!رئیس پلیس فتا استان از شناسایی عامل هتک حیثیت در شبکه اجتماعی اینستاگرام خبر داد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »