سازمان جهانی بهداشت: کودکان بیش‌ از دیگر گروه‌های سنی در معرض موج جدید کووید۱۹هستند

16/09/1400 06:16 ب.ظ

سازمان جهانی بهداشت: کودکان بیش‌ از دیگر گروه‌های سنی در معرض موج جدید کووید۱۹هستند جزئیات بیشتر🔽

دفتر اروپایی سازمان جهانی بهداشت از «افزایش تست‌های کرونا در مدارس و توجه ویژه به واکسیناسیون دانش‌آموزان» به عنوان دو راه‌کار موثر برای جلوگیری از تعطیلی بیشتر کلاس‌ها و بازگشت مجدد رویه آموزش از دور، نام برده است. سازمان جهانی بهداشت در عین حال، همزمان با طرح این هشدار گزینه واکسیناسیون اجباری جمعیت را به عنوان «آخرین دستاویز» برای مهار موج جدید همه‌گیری کووید۱۹ مطرح کرده است.

دفتر اروپایی سازمان جهانی بهداشت در این راستا از افزایش تست‌های کرونا در مدارس و توجه ویژه به واکسیناسیون دانش‌آموزان به عنوان دو راه‌کار موثر برای جلوگیری از تعطیلی بیشتر کلاس‌ها و بازگشت مجدد رویه آموزش از دور، نام برده است.

هانس کلوگ، مدیر منطقه‌ای سازمان جهانی بهداشت در اروپا روز سه‌شنبه در جریان یک کفرانس خبری مجازی ضمن اعلام مطلب یاد شده تصریح کرد: «استفاده از ماسک و وجود تهویه مناسب به همراه آزمایش‌های منظم باید در همه مدارس ابتدایی مد نظر قرار گیرد و برای واکسیناسیون کودکان نیز بهتر است در سطح ملی تصمیم‌گیری شود تا بتوان ایمنی مدارس را تقویت کرد.»

به گفته کارشناسان سازمان جهانی بهداشت ابتلا به بیماری کووید۱۹ در حال حاضر در همه گروه‌های سنی رو به افزایش است. این سازمان متولی نظارت بر بهداشت و سلامت در جهان همچنین تاکید کرده است که بالاترین میزان ابتلا به بیماری فعلا در میان افراد ۵ تا ۱۴ سال دیده‌ می‌شود. headtopics.com

ادامه مطلب:
euronews_pe »

جام جهانی قطر؛ پیراهن فوتبال با کد QR برای حمایت از کارگران مهاجراین پیراهن که با همکاری و مشارکت عفو بین‌الملل طراحی و تولید شده منقش به «کیوآرکد‌»هایی است که کاربران پس از اسکن کردن آن به وب‌سایتی با محتوای ویژه حقوق بشری و نیز اطلاعاتی در باره استفاده ابزاری برخی کشورها از ورزش دسترسی پیدا می‌کنند.

آغاز اجرای محدودیت‌های هوشمند کرونایی از امروز/ ممانعت از حضور واکسن‌نزده‌ها در اماکن تجمعیمعاون بهداشت وزارت بهداشت: *اجرای محدودیت‌های هوشمند کرونایی از امروز آغاز می‌شود *از حضور واکسن‌نزده‌ها در مراکز تجمعی ممانعت می‌شود *این طرح به شکل پایلوت در ۳ استان اجرایی شده *با برقراری سامانه امید تعدادی موارد مثبت کرونا شناسایی شدند

سازمان ملل حکومت‌های جدید افغانستان و میانمار را به‌ رسمیت نشناخت | DW | 07.12.2021دولت اسلام‌گرایان افراطی افغانستان و حکومت نظامی حاکم بر میانمار می‌کوشند در سطح بین‌المللی به رسمیت شناخته شوند. سازمان ملل اما اکنون از پذیرش آنها در جمع کشورهای عضو خودداری کرد. به رسمیت شناختن طالب یعنی گسترش افراطگرایی به جهان آسیب می‌زند کاش ج.ا هم از هیچ لحاظی به رسمیت شناخته نشه برسمیت شناختن طالبان به رسمیت شناختن تروریزم است

کشف بیش از 57 کیلوگرم مواد مخدر در استان وان ترکیه طی یک هفتهنیروهای مبارزه با قاچاق مواد مخدر پلیس استان وان ترکیه طی یک هفته 57 کیلو و 441 گرم مواد مخدر در این استان کشف و ضبط کردند. - خبرگزاری آناتولی حبس ابد بدین به قاچاقچیان مواد مخدر

اقتصاد در صد روز نخست رئیسی؛ نمایشی ناامیدکننده از مداخلاتی ناهماهنگ

اتریش افرادی را که از واکسن زدن خودداری می‌کنند جریمه نقدی می‌کند | DW | 06.12.2021اتریش می‌خواهد در آینده نزدیک واکسیناسیون کرونا را اجباری کند و برای کسانی که از دریافت این واکسن امتناع می‌کنند مجازات نقدی در نظر بگیرد. آنها هر سه ماه یک بار ۶۰۰ یورو جریمه خواهند شد. امیدوارم به طلوع رایش سوم ختم نشه این قائله بهترین تصمیم

در پی شیوع موج جدید همه‌گیری بیماری کووید۱۹ در اروپا، سازمان جهانی بهداشت روز سه‌شنبه خواستار محافظت بیشتر از کودکان شد که این بار بیشتر از دیگر گروه‌های سنی در معرض ابتلا به این بیماری قرار گرفته‌اند.

سازمان جهانی بهداشت در عین حال، همزمان با طرح این هشدار گزینه واکسیناسیون اجباری جمعیت را به عنوان «آخرین دستاویز» برای مهار موج جدید همه‌گیری کووید۱۹ مطرح کرده است.

دفتر اروپایی سازمان جهانی بهداشت در این راستا از افزایش تست‌های کرونا در مدارس و توجه ویژه به واکسیناسیون دانش‌آموزان به عنوان دو راه‌کار موثر برای جلوگیری از تعطیلی بیشتر کلاس‌ها و بازگشت مجدد رویه آموزش از دور، نام برده است.

هانس کلوگ، مدیر منطقه‌ای سازمان جهانی بهداشت در اروپا روز سه‌شنبه در جریان یک کفرانس خبری مجازی ضمن اعلام مطلب یاد شده تصریح کرد: «استفاده از ماسک و وجود تهویه مناسب به همراه آزمایش‌های منظم باید در همه مدارس ابتدایی مد نظر قرار گیرد و برای واکسیناسیون کودکان نیز بهتر است در سطح ملی تصمیم‌گیری شود تا بتوان ایمنی مدارس را تقویت کرد.»

به گفته کارشناسان سازمان جهانی بهداشت ابتلا به بیماری کووید۱۹ در حال حاضر در همه گروه‌های سنی رو به افزایش است.

این سازمان متولی نظارت بر بهداشت و سلامت در جهان همچنین تاکید کرده است که بالاترین میزان ابتلا به بیماری فعلا در میان افراد ۵ تا ۱۴ سال دیده‌ می‌شود.

مدیر منطقه‌ای سازمان جهانی بهداشت در اروپا در این خصوص یادآور می‌شود: «امروز دیگر مشاهده این وضعیت که شمار ابتلا در کودکان خردسال دو تا سه برابر بیشتر از کل جمعیت است نادر و عجیب محسوب نمی‌شود.»

کرونا در قاره سبز؛ آژانس دارویی اروپا واکسیناسیون کودکان ۵ تا ۱۱ سال با فایزر را توصیه کرد

دفتر اروپایی سازمان جهانی بهداشت سپس واکسیناسیون اجباری را که مد نظر برخی کشورها قرار گرفته آخرین راه حل برای مقابله با موج جدید همه‌گیری بیماری کووید۱۹ می‌داند و معتقد است تا زمانی که تمام گزینه‌‌های ممکن برای فراهم کردن زمینه افزایش نرخ واکسیناسیون مورد آزمایش قرار نگرفته نباید به سراغ آن رفت.

این سازمان بار دیگر ضمن ابراز نگرانی نسبت به شیوع سویه جدید ویروس کرونا موسوم به اومیکرون در جهان و شناسایی مواردی از ابتلا به آن در برخی کشورهای اروپایی خواستار مقابله جدی با گونه غالب کنونی موسوم به دلتا شده تا بدین ترتیب زمینه پیروزی برابر سویه اومیکرون نیز در آینده نیز فراهم شود.

هانس کلوگ، مدیر دفتر اروپایی سازمان جهانی بهداشت در این خصوص تصریح کرد: «سویه اومیکرون اکنون رو به افزایش است و توجه بیشتری را به خود جلب کرده، به همین دلیل ما حق داریم که نگران و محتاط باشیم؛ اما مشکل اصلی در حال حاضر دلتا است، شیوه مبارزه امروز ما با دلتا و مهار این گونه از ویروس کرونا سبب می شود که ما فردا برابر سویه اومیکرون نیز پیروز شویم.»

شرکت‌های آمریکایی و آلمانی فایزر و بیون‌تک پیش‌تر از پاسخ ایمنی بالای واکسن تولیدی خود نزد کودکان بالای پنج سال در برابر ویروس کرونا خبر داده بودند.