سازمان ملل متحد می‌گوید همه‌گیری کووید-۱۹ حقوق بشر را در سراسر جهان تضعیف کرده است

20/09/1399 11:49 ب.ظ

سازمان ملل متحد می‌گوید همه‌گیری کووید-۱۹ حقوق بشر را در سراسر جهان تضعیف کرده است این همه‌گیری در جهان تاکنون دست‌کم ۶۸ میلیون نفر را مبتلا کرده و جان ۱.۵ میلیون نفر را گرفته است.

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. Print this page بخش انگلیسی صدای آمریکا ـ دبیرکل سازمان ملل متحد از کشورهای جهان می‌خواهد در راستای تحقق آینده‌ای بهتر برای شهروندانشان، در تلاش برای پشت سر گذاشتن صدمات ناشی از ویروس کرونا حقوق بشر را در کانون توجه و در اولویت نخست قرار دهند.

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد، در یک سخنرانی تلویزیونی به مناسبت گرامی‌داشت «روز جهانی حقوق بشر» گفت، همه‌گیری کووید-۱۹ اثرات نامتناسبی بر گروه‌های آسیب‌پذیر شامل پرسنل خط مقدم درمان، سالخوردگان، معلولان، زنان، دختران، و اقلیت‌ها داشته است.

گوترش گفت: «فقر، نابرابری، تبعیض، تخریب محیط طبیعی، و دیگر کوتاهی‌های حقوق بشری جوامع ما را بسیار شکننده کرده و باعث شده است این ویروس به حیات خود ادامه دهد. رهبران این امر را بهانه‌ای کرده‌اند تا با واکنش‌های امنیتی شدید و تدابیر سرکوبگرانه فضای فعالیت مدنی و آزادی رسانه‌ای را تنگ‌تر کنند.» headtopics.com

42 سال است که کرونای ولایت فقیه حقوق انسانی را در ایران تضعیف کرده

میشل باشله، کمیسیونر حقوق بشر سازمان ملل متحد و رئیس جمهوری پیشین شیلی، چهارشنبه در یک سخنرانی در ژنو گفت که کوتاهی بسیاری از کشورها در جدی گرفتن این ویروس و قصور در اقدام سریع برای جلوگیری از گسترش آن منجر به تضعیف طیفی از حقوق بشر شامل حقوق اقتصادی، مدنی، و سیاسی در سراسر جهان شده است.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

نماینده جدید آمریکا در سازمان ملل: هنوز با نماینده ایران در سازمان ملل دیدار نکرده‌امنماینده جدید آمریکا در سازمان ملل: هنوز با نماینده ایران در سازمان ملل دیدار نکرده‌ام دولت پرزیدنت بایدن از زمان شروع کار خود گفته است اگر ایران به اجرای تعهدات خود در قابل توافق هسته‌ای موسوم به برجام بازگردد، آمریکا هم به این توافق بازخواهد گشت به اون نماینده بیسواد بگید ایران در برجام هست ترامپ احمق خارج شد. از این حرفش میشه فهمید،طرف فقط عقده دست دادن و گفتگو و مذاکره با نمایندگان یک حکومت داعشی ،تروریست رو داره و به خاطر قتل و عام مردم ایران ،میخواد این حکومت رو تشویق کنه. بازگشت به برجام یعنی پذیرش الزامات آن و لغو تحریم های غیر قانونی این نیازی به مذاکره ندارد موضوع گفتگوی غیر رسمی فقط می تواند 'چگونگی بازگشت طرفین به تعهدات برجامی'باشد و هیچ موضوع دیگری ربطی به برجام ندارد

دبیرکل سازمان ملل متحد: موشک‌هایی با مشخصات موشک‌های ضدتانک ساخت ایران در لیبی دیده شده استدبیرکل سازمان_ملل متحد: موشک‌هایی با مشخصات موشک‌های ضدتانک ساخت ایران در لیبی دیده شده است اسرائیل، ضمن متهم کردن ایران به تقض تحریم‌های تسلیحاتی، در ماه مه تصاویر این موشک‌های ضد تانک را به گوترش تحویل داد حکومت ایران تروربسته بگذارید دنیا رو نابود کنه بی غیرت ها در مقابل اربابای وحشی شماها باید بیشتر از اینها به سرتون بیاریم و میاریم یعنی میگید تانک های که برا کشتن مردم لیبی میارید تو میدون اینا با سنگ بزنن

دبیرکل سازمان ملل متحد از رهبران سراسر جهان خواست «وضعیت اضطراری آب و هوایی» اعلام کنند🔺دبیرکل سازمان_ملل متحد از رهبران سراسر جهان خواست «وضعیت اضطراری آب و هوایی» اعلام کنند ⚡️آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد، روز شنبه همزمان با پنجمین سالگرد توافق اقلیمی پاریس، از همه کشورها خواست «وضعیت اضطراری آب و هوایی» اعلام کنند.

دبیر کل سازمان ملل متحد خواستار بازگشت کامل ایران به برجام شد | DW | 09.12.2020آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد در گزارش به شورای امنیت از ایران خواست در ارتباط با برنامه‌های هسته‌ای و موشکی خود نگرانی‌های جامعه جهانی را برطرف کند و به اجرای کامل تعهدات برجامی خود بازگردد. یعنی پررو تر و لجن تر از این اروپاییها نیست ! گوترش گوه خورد بهش بگو فعلا در ارتباط با تحریم_دارویی و غذایی و بانکی نگرانی های ایرانو برطرف کنن

گزارشگران سازمان ملل متحد، اعدام روح الله زم را محکوم کردند♦️ گزارشگران سازمان ملل متحد، اعدام روح الله زم را محکوم کردند ▪️ جاوید رحمان گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد و یک گزارشگر دیگر، اعدام زم را «بی‌رحمانه» و نقض جدی تعهدات حکومت ایران نسبت به قوانین بین‌الملل خواندند. روحش شاد یادش گرامی باد،،،خوب این آخوندهای الدنگ رسوا کرد چرا قبل از اعدام محکوم نمیکنن،،،سزای علی چلاق،مجتبی زنازاده،،،چوبه دار هست اینجا چیزی ک ارزش نداره جانِ!