سازمان جهانی بهداشت: همه گیری کرونا سخت‌ترین وضعیت اضطراری که تا به حال داشته‌ایم

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 32 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 16%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

سازمان جهانی بهداشت: *همه‌گیری کرونا سخت‌ترین وضعیت اضطراری که تا به حال داشته‌ایم *کشورهای جهان گام‌های بسیار موثری برای مقابله با کروناویروس جدید برداشته‌اند *هنوز تا متوقف کردن این همه‌گیری راهی طولانی در پیش است

به گزارش ایسنا، سازمان جهانی بهداشت پیش از آغاز شیوع کروناویروس پنج بار اعلام وضعیت اضطراری بهداشتی کرده که شامل بیماری ابولا ، زیکا، فلج اطفال و آنفلوآنزای خوکی بوده است. در این میان همه گیری کروناویروس، ششمین و در عین حال سخت‌ترین وضعیت اضطراری است که تا به حال این سازمان با آن روبرو بوده است.

به گفته «تدروس آدهانوم قبریسوس» دبیر کل سازمان جهانی بهداشت، از ماه ژانویه بیش از ۱۶ میلیون مورد ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در جهان گزارش شده و بیش از ۶۵۰ هزار نفر جان خود را بر اثر ابتلا به این بیماری از دست داده اند. وی افزود: زمانیکه در سی ام ماه ژانویه وضعیت اضطراری جهانی اعلام شد در خارج از مرزهای چین کمتر از ۱۰۰ مورد ابتلا به این بیماری گزارش شده بود و موردی از مرگ و میر در دیگر نقاط جهان نداشتیم.

به گزارش شبکه خبری بی بی سی، دبیر کل سازمان جهانی بهداشت گفت: کشورهای جهان گام‌های بسیار موثری برای مقابله با کروناویروس جدید برداشته‌اند اما هنوز تا متوقف کردن این همه‌گیری راهی طولانی در پیش است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 2. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

سازمان جهانی بهداشت: کرونا سخت‌ترین وضعیت اضطراری است که تا به حال داشته‌ایمرئیس سازمان جهانی بهداشت می‌گوید کشورهای جهان گام‌های بسیار موثری برای مقابله با ویروس جدید کرونا برداشته‌اند اما هنوز تا متوقف کردن این همه‌گیری راهی طولانی در پیش است. او گفته از میان ۶ همه‌گیری بزرگی که سازمان جهانی بهداشت تا کنون با آنها روبرو شده، کرونا بی‌تردید سخت‌ترین بوده است. همزمان در آمریکا یک واکسن کرونا وارد مرحله سوم و نهایی آزمایشی شده و قرار است در مرحله آخر به ۳۰ هزار دواطلب تزریق شود.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

سازمان ثبت اسناد و املاک کشور: قله دماوند متعلق به سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری استپیرو انتشار خبری مبنی بر صدور سند وقف یک برش از کوه دماوند به‌ نام سازمان اوقاف، معاون امور املاک و کاداستر سازمان ثبت اسناد و املاک کشور ضمن تکذیب این خبر گفت: قله دماوند و کوهپایه‌ای که با حضور هیات ویژه در مورد آن سند صادر و در سامانه کاداستر ثبت گردیده، متعلق به سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری است و مالکیت آن نیز تثبیت شده است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

اردوغان: سازمان اطلاعات ترکیه قواعد بازی را در لیبی تغییر دادرئیس‌جمهوری ترکیه امروز (یکشنبه) اعلام کرد، سازمان اطلاعات ترکیه قواعد بازی را در لیبی تغییر داد و در توقف پیشروی ارتش شرق لیبی به ریاست خلیفه حفتر نقش داشت.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

سازمان ملل: هزاران عضو طالبان پاکستان در افغانستان حضور دارند
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

یمن: سازمان ملل از شبه‌نظامیان حوثی‌ جانبداری می‌کندوزیر خارجه یمن ضمن رد راه حل پیشنهادی نماینده ویژه سازمان ملل در امور این کشور اعلام کرد که این پیشنهاد به نفع شبه‌نظامیان حوثی است. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

سازمان محیط زیست: در اعتراض به وقف بخشی از دماوند به رییس قوه قضاییه نامه می‌دهیمکیومرث کلانتری، معاون محیط‌زیست طبیعی و تنوع‌زیستی سازمان حفاظت محیط‌زیست گفت رییس سازمان محیط زیست در واکنش به وقف بخشی از کوه دماوند نامه‌ای به ابراهیم رییسی، رییس قوه قضاییه نوشته شده است
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »