سازمان های حقوق بشری: اتحادیه اروپا از مسئولیت خود درقبال افغان‌ها سرباز می‌زند

26/06/1400 09:43:00 ق.ظ

سازمان های حقوق بشری: اتحادیه #اروپا از مسئولیت خود درقبال #افغان‌ها سرباز می‌زند

اروپا, افغان‌ها

سازمان های حقوق بشری: اتحادیه اروپا از مسئولیت خود درقبال افغان‌ها سرباز می‌زند

برخی از سازمان های حقوق بشری خواستار افزایش کمک‌های اتحادیه اروپا به افغان ها شدند. - خبرگزاری آناتولی

16.09.2021بروکسل/خبرگزاری آناتولیچندین سازمان های حقوق بشری بین المللی با انتشار بیانیه ای خواستار افزایش کمک‌های اتحادیه اروپا به افغان ها شدند.این بیانیه توسط 24 سازمان حقوق بشری همچون سازمان عفو بین الملل، صلیب سرخ، سازمان دیده بان حقوق بشر و آکسفام امضا شده است.

در بخش‌هایی از این بیانیه آمده است: اتحادیه اروپا به جای سرباز زدن از کمک به آنها (افغان ها) باید در این مسئولیت سهیم شود.در بخش دیگری از این بیانه بر نیاز فوری 18 میلیون افغان به کمک های بشردوستانه تاکید شده است.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

انتشار تصاویر عملیات‌های ضد تروریستی ارتش ترکیه در شمال عراق

وزارت دفاع ترکیه تصاویر مربوط به اجرای عملیات‌های ضد تروریستی ارتش کشور در شمال عراق را منتشر کرد. - خبرگزاری آناتولی ادامه مطلب >>

متهم شدن سه ایرانی در آمریکا به نقض تحریم های ایرانمتهم شدن سه ایرانی در آمریکا به نقض تحریم‌های ایران وزارت دادگستری آمریکا اعلام کرد که سه فرد ایرانی الاصل در دادگاهی فدرال در میامی به آنچه نقض تحریم‌های ایران خوانده است، متهم شده‌اند.

ایران خواستار لغو محاصره، ارسال کمک های بشردوستانه و برقراری آتش بس در یمن استمعاون نماینده ایران در ژنو، تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران خواستار برداشته شدن محاصره اقتصادی یمن، ارسال کمک های بشردوستانه به این کشور، برقراری آتش بس و آغاز گفتگوهای فراگیر صلح است.

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران: دوربین‌های برجامی دیگر فعال نیستندهمزمان با برگزاری نشست شورای آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و سه روز پس از سفر رافائل گروسی به تهران، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران می‌گوید «دوربین‌های برجامی» آژانس دیگر فعال نیستند.

سازمان غذا و دارو کندی واکسیناسیون را به گردن خارجی‌ها انداخت | DW | 16.09.2021دو واکسن تک‌دوزه روسی و آمریکایی 'اسپوتنیک لایت' و 'جانسون اند جانسون' مجوز گرفته و وارد چرخه مصرف ایران شده‌اند. رئیس سازمان غذا و دارو هم‌زمان کمپانی‌های تامین‌کننده واکسن را به 'خست' متهم کرد. تایک ماه پیش همین وزیر به اصطلاح دکتر میگفت غرب نمیزاره یک واکسن واردکنیم یهو میلیونهاواکسن سرلزیر شد ابن یعنی ...

'انتظار از سازمان ملل برای حل مشکلات افغانستان غیرواقعی است' | DW | 16.09.2021آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل می‌گوید این نهاد بین‌المللی در موقعیتی نیست که بتواند به بحران افغانستان پایان دهد. او همچنین گفته که امکانات سازمان ملل برای میانجیگری در افغانستان با هدف ایجاد دولتی فراگیر محدود است. پس ببند در اون ‌گاله رو مرتیکه جولنبور پس چرا در اون خراب شده را گِل نميگيريد شما كه هيچ قدرت اجرايى در مقابل حكومتهاى ظالم و ديكتاتور نداريد بهتره كاسه كوزه را جمع كنيد بريد دنبال يه كار شرافتمندتر تنها کشوری که می‌تواند درافغانستان امنیت برقرارکند ایران است که جهان بااذیت و آزار مردم افغانستان درنهایت به‌ آن‌ تن میدهد،

سازمان بهداشت جهانی روند تائید واکسن اسپوتنیک‌ را متوقف کرد | DW | 16.09.2021یک مقام سازمان بهداشت جهانی از تعلیق روند تأیید واکسن روسی اسپوتینک‌وی خبر داد. سازمان بهداشت جهانی گفته است تا زمانی که حداقل یک کارخانه روسی برای تولید واکسن بازرسی نشود روند تائید این واکسن تعلیق می‌شود. اونوقت ایران این واکسنو پیش خریدم کرده

برخی از سازمان های حقوق بشری خواستار افزایش کمک‌های اتحادیه اروپا به افغان ها شدند.به گزارش ایسنا، وزارت دادگستری آمریکا با انتشار اطلاعیه ای که روی وب سایت این وزارتخانه قرار گرفته است از متهم شدن سه شهروند آمریکاییِ ایرانی الاصل به نقض تحریم های ایران در دادگاه منطقه ای فدرال خبر داد.به گزارش ایسنا، مهدی علی آبادی معاون نمایندگی دائم ایران نزد دفتر سازمان ملل در ژنو در دومین روز برگزاری نشست ۴۸ شورای حقوق بشر طی سخنانی در این نشست ضمن اشاره به تداوم وضعیت وخیم انسانی در یمن گفت: این وضعیت نتیجه تجاوز نظامی غیرقانونی کشورهای متجاوز است که با موافقت و تجهیز تسهیلاتی آمریکا، کانادا و انگلیس در هفت سال گذشته، شرایط انسانی و بحرانی بسیار سختی بر مردم یمن تحمیل کرده است.محمد اسلامی روز چهارشنبه و پس از حضور در کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: «افزون بر تعهداتی که طبق پادمان بر عهده ایران است و باید شفاف سازی را انجام دهد، تعدادی دوربین متاثر از برجام نصب شده بود اما طرف‌های مقابل به تعهدات خود عمل نکردند از این رو دیگر ضرورت نداشت آن دوربین‌ها وجود داشته باشد.

16.09. بنابر ادعای وزارت دادگستری آمریکا، این سه نفر صاحبان شرکت Florida company Express Gene هستند که از اکتبر ٢٠١٦ تا نوامبر ٢٠٢٠ نقل و انتقالاتی را از چین، سنگاپور، مالزی، ترکیه و امارات متحده عربی دریافت کرده اند که ارزشی بالغ بر سه ونیم میلیون دلار داشته است.2021 بروکسل/خبرگزاری آناتولی چندین سازمان های حقوق بشری بین المللی با انتشار بیانیه ای خواستار افزایش کمک‌های اتحادیه اروپا به افغان ها شدند. انتهای پیام. این بیانیه توسط 24 سازمان حقوق بشری همچون سازمان عفو بین الملل، صلیب سرخ، سازمان دیده بان حقوق بشر و آکسفام امضا شده است. همچنین در این اطلاعیه آمده است که این سه نفر به انجام اقداماتی خلاف قوانین آمریکا و پولشویی متهم شده اند و محمد فقیهی و همسرش علاوه براین، به قاچاق کالا به بیرون از خاک آمریکا و صادرات غیرقانونی کالاهای آمریکایی به ایران نیز متهم هستند. در بخش‌هایی از این بیانیه آمده است: اتحادیه اروپا به جای سرباز زدن از کمک به آنها (افغان ها) باید در این مسئولیت سهیم شود. گروسی در شورای حکام: ایران به آژانس درباره ۴ نقطه هسته‌ای توضیح نداده است روز چهارشنبه و در جریان سومین روز اجلاس شورای حکام آژانس در وین، نماینده ایالات متحده آمریکا در از ایران خواست تا فورا به میز مذاکرات باز گردد و از اقدامات تنش‌آمیز جدید بپرهیزد.

در بخش دیگری از این بیانه بر نیاز فوری 18 میلیون افغان به کمک های بشردوستانه تاکید شده است. در اطلاعیه وزارت دادگستری آمریکا ادعا شده است که محمد فقیهی در شیراز یک موسسه تحقیقاتی در زمینه ژنتیک با نام خودش دارد و تمام اسناد و وسایلی که او روز بیستم فوریه هنگام بازداشت در فرودگاه بین المللی میامی به همراه داشته برای انجام تحقیقات از سوی پلیس فدرال آمریکا ضبط شده است. همچنین این سازمان ها خواستار فشار دیپلماتیک اتحادیه اروپا به منظور آغاز دوباره روند خروج افغان ها از افغانستان شده اند. . این بیانیه با مطرح کردن ادعاهایی علیه ایران افزود: مهرداد انصاری ٤٠ ساله، ساکن امارات متحده عربی و آلمان توسط هیئت منصفه ی فدرال در مه ۲۰۲۱ با ادعای نقش داشتن در طرحی برای دست یافتن به قطعات حساس نظامی برای ایران، محکوم شد.