سازمان ملل از کشورهای جهان خواست ۲۷ هزار کودک آواره در سوریه را به کشورهای خود بازگردانند

12/11/1399 08:20 ب.ظ

♦️ سازمان ملل از کشورهای جهان خواست ۲۷ هزار کودک آواره در سوریه را به کشورهای خود بازگردانند ▪️ به گفته مقامات سازمان ملل اردوگاه الهول بزرگترین کمپ آوارگان سوری در سوریه است و حدود ۶۲ هزار ساکن دارد.

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. Print this page کودکان آلبانیایی که در اردوگاه الهول به سر می‌بردند، سوار بر هواپیما در مسیر بازگشت به کشورشان هستند.

(آرشیو) رئیس امور ضدتروریسم سازمان ملل متحد از کشورهای جهان خواسته است که ۲۷ هزار کودکی را که در یک اردوگاه بزرگ در شمال شرقی سوریه مانده‌اند و بسیاری از آنها کودکان پیکارجویان داعش هستند، به کشورهایشان بازگردانند.

به گزارش اسوشیتدپرس، ولادیمیر ورونکوف در روز جمعه ۱۰ بهمن در یک جلسه غیررسمی شورای امنیت سازمان ملل گفت که «وضعیت وحشتناک» کودکان در اردوگاه الهول، یکی از فوری‌ترین مسائل جهان امروز است. او گفت این خطرها وجود دارد که عوامل داعش در کمین آنها باشند و یا در داخل اردوگاه، به افراط گرایی روی بیاورند.

به گفته مقامات سازمان ملل اردوگاه الهول بزرگترین کمپ آوارگان سوری در سوریه است و حدود ۶۲ هزار ساکن دارد.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

Share via Email

Print this page

کودکان آلبانیایی که در اردوگاه الهول به سر می‌بردند، سوار بر هواپیما در مسیر بازگشت به کشورشان هستند. (آرشیو)

رئیس امور ضدتروریسم سازمان ملل متحد از کشورهای جهان خواسته است که ۲۷ هزار کودکی را که در یک اردوگاه بزرگ در شمال شرقی سوریه مانده‌اند و بسیاری از آنها کودکان پیکارجویان داعش هستند، به کشورهایشان بازگردانند.

به گزارش اسوشیتدپرس، ولادیمیر ورونکوف در روز جمعه ۱۰ بهمن در یک جلسه غیررسمی شورای امنیت سازمان ملل گفت که «وضعیت وحشتناک» کودکان در اردوگاه الهول، یکی از فوری‌ترین مسائل جهان امروز است.

او گفت این خطرها وجود دارد که عوامل داعش در کمین آنها باشند و یا در داخل اردوگاه، به افراط گرایی روی بیاورند.

به گفته مقامات سازمان ملل اردوگاه الهول بزرگترین کمپ آوارگان سوری در سوریه است و حدود ۶۲ هزار ساکن دارد.

خبرهای دیگر ...