سازمان ملل به ثروتمندان: حفره ۱۵ میلیارد دلاری برای تامین واکسن کشورهای فقیر را پر کنید

09/07/1399 10:41:00 ب.ظ

ایالات متحده آمریکا و اتحادیه اروپا تاکنون بیش از ۲ میلیارد دوز واکسن را از چند تولید کننده پیش خرید کرده‌اند. بدین ترتیب صرف نظر از نتایج آزمایشات بالینی جاری، شهروندان آمریکایی و اروپایی نخستین دریافت کنندگان واکسن خواهند بود.

ایالات متحده آمریکا و اتحادیه اروپا تاکنون بیش از ۲ میلیارد دوز واکسن را از چند تولید کننده پیش خرید کرده‌اند. بدین ترتیب صرف نظر از نتایج آزمایشات بالینی جاری، شهروندان آمریکایی و اروپایی نخستین دریافت کنندگان واکسن خواهند بود. سازمان ملل متحد که از ابتدای همه‌گیری بیماری کووید۱۹ همواره بر توجه ویژه برای مقابله با شیوع ویروس...

سازمان ملل متحد که از ابتدای همه‌گیری بیماری کووید۱۹ همواره بر توجه ویژه برای مقابله با شیوع ویروس کرونا در کشورهای فقیر تاکید کرده، کشورهای ثروتمند جهان را به مشارکت مالی در این زمینه فراخواند. دبیر کل سازمان ملل متحد روز چهارشنبه در جریان نشستی مجازی خواستار «تزریق فوری» ۱۵ میلیارد دلار از سوی کشورهای ثروتمند برای تامین نیاز مالی موجود جهت پیش خرید واکسن بیماری کووید۱۹ و توزیع آتی آن در بین کشورهای فقیر شد.

ساز و کاری برای همکاری‌های بین المللی در این خصوص پیش از این تحت نظارت و حمایت سازمان جهانی بهداشت ایجاد شده تا اطمینان حاصل شود که کشورهای پیشرفته و توسعه‌یافته روش‌های درمان، تست و واکسن بیماری را به انحصار خود در نمی‌آورند.

این در حالی است که مکانیسم یاد شده که از آن به عنوان «اکت-اکسلراتور» ACT-Accelerator یاد می‌شود تاکنون تنها ۳ میلیارد از ۳۸ میلیارد دلار اعتبار لازم برای کمک به کشورهای فقیر جهت مقابله با همه‌گیری بیماری کووید۱۹ را تامین کرده است. headtopics.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

DW Persian دویچه‌‌وله فارسی

در پادکست 'آواهای کم شنیده از دیروز تا امروز' قطعه 'بوسه عید' با صدای پروین، شعری از محمدعلی بهمنی و آهنگسازی منوچهر لشگری را می‌شنوید که در دستگاه سه‌گاه در سال ۱۳۴۹ منتشر شده است. @dw_farsi ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

۵ هزار نفر واکسن روسی کرونا را دریافت کردند۵ هزار نفر واکسن روسی کرونا را دریافت کردند حدود پنج هزار داوطلب از جمله افرادی که بیشتر در معرض خطر ابتلا به 'کووید-۱۹' بودند، واکسن روسی کرونا را دریافت کردند. آدم کرونا بگیره قطعا احتمال مرگش کمتر از واکسینه شدن با واکسن روسیه، مگر اینکه مقام معظم رهبری که نور مسیح رو در چهره پوتین دیدند در استفاده از این واکسن پیش قدم بشن.

وزیر بهداشت در گرگان: عدم تأمین به موقع ارز برای خرید واکسن آنفلوآنزا/ واکسن کرونا را پیش خرید کردیم + فیلم- اخبار گلستان - اخبار استانها تسنیم - Tasnimگروه استان‌ها- وزیر بهداشت علت تأخیر در تهیه و توزیع واکسن آنفلوآنزا را عدم تأمین بموقع ارز اعلام کرد و گفت: در مرحله نخست یک میلیون و 500 هزار نفر واکسن آنفلوآنزا را دریافت می‌کنند. پيش خريد؟!! يعني تا برسه دست مردم چند برابر طبق تورم ميکنين ب ملت؟ از روسيه!!!؟؟؟

روسیه: تحولات قره‌باغ کوهستانی را از نزدیک دنبال می‌کنیمسخنگوی کرملین تصریح کرد تحولات موجود در قره‌باغ کوهستانی را برای تعیین موضع آینده مسکو از نزدیک پی‌گیری می‌کنیم. - خبرگزاری آناتولی

رای‌دهندگان سوئیسی اعمال محدودیت بر مهاجرت از اتحادیه اروپا را رد کردندرای‌دهندگان سوئیسی اعمال محدودیت بر مهاجرت از اتحادیه اروپا را رد کردند قصد «حزب مردم» اولویت بخشیدن به شهروندان سوئیسی در دسترسی به فرصت های شغلی، حفاظت ها، و مزایای اجتماعی در برابر ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا بود. سوئیس عضو اتحادیه اروپا نیست.

ژاپن از نیروهای مسلح خود خواست مشاهده «بشقاب پرنده‌ها» را گزارش کنندوزارت دفاع ژاپن تاکید می‌کند که تاکنون موردی از مواجهه نیروهای مسلح این کشور با بشقاب پرنده‌ها گزارش نشده است. این در حالی است که گزارش‌هایی از شش مورد مواجهه خلبان های ژاپنی با اشیاء ناشناس در آسمان منتشر شده است.

والت دیزنی ۲۸ هزار نفر را به دلیل رکود ناشی از کرونا اخراج می‌کنددامارو هفته پیش از فرماندار کالیفرنیا خواسته بود تا برای بازگشایی دیزنی‌لند کمک کنند و هشدار داده بود که در غیر این صورت شرکت دیزنی مجبور به حذف ده‌ها هزار شغل خواهد شد.