سازمان غذا و داروی آمریکا از دستگاه تصفیه خون برای درمان کرونا استفاده می‌کند

11/04/2020 09:45:00 ب.ظ

سازمان غذا و داروی آمریکا از دستگاه تصفیه خون برای درمان کرونا استفاده می‌کند

سازمان غذا و داروی آمریکا از دستگاه تصفیه خون برای درمان کرونا استفاده می‌کند

سازمان غذا و داروی ایالات‌متحده (اف دی ای)، مجوز استفاده از سیستم‌های تصفیه خون را به عنوان بخشی از

این روش ممکن است برای بیمارانی که بالای 18 سال و بالاتر دارند، بکار رود که شرایط بیماری آنها، بستری شدن در بخش مراقبت‌های ویژه ناشی از نارسایی تنفسی را ایجاب می‌کند.بر اساس بیانیه صادر شده از سوی اف. دی. ای، این سیستم‌ها، از طریق فرایند فیلتر خون، میزان سیتوکین‌ها و عوامل التهاب‌زا را با تصفیه خون بیمار و تزریق مجدد آن به بیمار، کاهش می‌دهند.

این سیستم تصفیه خون، پروتئین‌های افزایش یافته درخون بیماران مبتلا را فیلتر کرده که با ابتلاء به کووید 19 همراه بوده و اصطلاحا «طوفان سیتوکین» نامیده می‌شود که می‌تواند منجر بروز التهاب شدید، شوک و نارسایی تنفسی و سپس نارسائی در سایر اندام‌ها شده و نهایتا به مرگ بیمار مبتلا به کووید 19 بیانجامد.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »

میراث حماسه|دستاوردهای دفاع مقدس؛ از سخنان یک زندانی درباره حاج قاسم تا تاثیر پیکر شهدا +فیلم- اخبار فرهنگ حماسه و مقاومت - اخبار فرهنگی تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

سازمان ملل: بیش از 2 میلیون نفر در پایتخت لیبی از بی‌آبی رنج می‌برندمدیر امور هماهنگی ماموریت پشتیبانی سازمان ملل در لیبی گفت بیش از 2 میلیون نفر از جمله 600 هزار کودک به دلیل قطعی آب در طرابلس در شرایط دشوار به سر می‌برند. - خبرگزاری آناتولی

سورپرایز: بهای داروی محتمل درمان کرونا از یک دلار آغاز خواهد شدبه گزارش خبرگزاری بلومبرگ، نتایج حاصل از تجزیه و تحلیل 9 داروی احتمالی در حال آزمایش برای درمان تو راست می گی ؛)

تقدير سازمان جهانى بهداشت از اقدامات تركيه در راستاى مبارزه با كروناتقدير سازمان جهانى بهداشت از اقدامات تركيه در راستاى مبارزه با كرونا

حمایت سازمان جهانی بهداشت از فلسطین در مقابله با ویروس کرونا

کرونا در ایران بیش از ۴ و در جهان بیش از ۹۶ هزار قربانی گرفته استبیماری همه گیر کووید ۱۹ تاکنون جان بیش از ۹۶ هزار نفر را در جهان را گرفته و بیش از یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر نیز تا صبح روز جمعه ۱۰ آوریل ۲۰۲۰/ بیست و دو فروردین ۱۳۹۰ به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. حکومت های اسلامی با این دیدگاه در داخل و خارج از کشورهای شان میتوان همیشه با دنیا تعامل داشت.

ایران زندانی فراری از سقز را از «اطلاعات کردستان عراق» تحویل گرفت و اعدام کردمصطفی سلیمی زندانی سیاسی کُرد که به همراه بیش از 70 زندانی دیگر در جریان شورش در زندان سقز موفق به احسنت

درمان‌های فوری برای بیماران بزرگسال مبتلا به ویروس کرونا (کووید- 19) صادرکرد.مدیر امور هماهنگی ماموریت پشتیبانی سازمان ملل در لیبی گفت بیش از 2 میلیون نفر از جمله 600 هزار کودک به دلیل قطعی آب در طرابلس در شرایط دشوار به سر می‌برند.«کووید 19» نشان داد که بهای این داروی بالقوه، از یک دلار تجاوز نخواهد کرد؛ در حالی که آزمایشگاه‌ها و شرکت‌های دارویی بر سرعت آزمایش‌های خود افزوده‌اند تا بتوانند دارویی را برای درمان کرونا تولید کنند که هر لحظه، جان صدها نفر را در سراسر جهان می‌ستاند.10.

این روش ممکن است برای بیمارانی که بالای 18 سال و بالاتر دارند، بکار رود که شرایط بیماری آنها، بستری شدن در بخش مراقبت‌های ویژه ناشی از نارسایی تنفسی را ایجاب می‌کند. بر اساس بیانیه صادر شده از سوی اف.04. دی. دکتر اندرو هیل، پزشک مهمان در گروه تحقیقات دارویی دانشگاه لیورپول، درمورد این تحقیق گفت که این داروها در صورت اثبات تاثیر بخشی آن‌ها، وارد مرحله تولید انبوه خواهند شد و در دوره آینده، روانه بازار بین‌المللی خواهند گردید. ای، این سیستم‌ها، از طریق فرایند فیلتر خون، میزان سیتوکین‌ها و عوامل التهاب‌زا را با تصفیه خون بیمار و تزریق مجدد آن به بیمار، کاهش می‌دهند. وی افزود: اعضای یک گروه مسلح در منطقه الشويرف اقدام به قطع آبرسانی پروژه رودخانه مصنوعی که بخشی از آب این منطقه را تامین می‌کرد، کرده و خواستار آزادی برخی از اعضای خانواده‌هایشان که ربوده شده اند، هستند. این سیستم تصفیه خون، پروتئین‌های افزایش یافته درخون بیماران مبتلا را فیلتر کرده که با ابتلاء به کووید 19 همراه بوده و اصطلاحا «طوفان سیتوکین» نامیده می‌شود که می‌تواند منجر بروز التهاب شدید، شوک و نارسایی تنفسی و سپس نارسائی در سایر اندام‌ها شده و نهایتا به مرگ بیمار مبتلا به کووید 19 بیانجامد. دبیرکل سازمان بهداشت جهانی: همبستگی ترکیه در راستای مبارزه با کووید-19 الگویی برای جهانیان خواهد بود.

استفان‌هان، معاون کمیسر وزارت غذا و داروی ایالات‌متحده ( اف دی ای) گفت: «ما در تمامی بخش‌ها به کار خود ادامه می‌دهیم تا پیشرفت بسیاری از متدهای پیشگیری و درمان احتمالی را از طریق تسهیل دسترسی بیماران به بخش وضعیت‌های اضطراری و برخورداری حداکثری آن ها ازمراقبت‌های پزشکی و پشتیبانی درمانی در ارزیابی درمان‌های احتمالی، تسریع کنیم. الحلو خاطر نشان کرد: در شرایطی که لیبی با خطر شیوع ویروس کرونا مواجه است، مشکل قطعی آب غیرقابل قبول است و نباید از آن به عنوان برگ برنده جنگ استفاده شود. ما نیاز به تامین داروی ارزان قیمت داریم که براحتی برای کشورهای ثروتمند و فقیر برای ریشه‌کن کردن این بیماری همه‌گیر، تا تولید واکسن ضد ویروس در 18 ماه آینده، قابل دسترسی باشد.» هان افزود: «تصمیم به صدور مجوز استفاده از دستگاه‌های تصفیه خون، بخشی از تلاش برای ارائه گزینه‌های بیشتر در راستای درمان بیماران در بخش‌های مراقبت‌های ویژه، برای کاهش موارد مرگ و میر بیماران می‌باشد و تیم‌های ارزیابی به صورت تمام وقت در حال باز‌بینی تمامی محصولات پزشکی خواهند بود تا از این طریق، تامین کمک‌رسانی به مبارزه با بیماری ویرانگر را تسریع کنند. گفتنی است که این دو سیستم تصفیه خون دارای مجوز کاربرد که «دی 2000 ادسوپشن کاتریچ دیپورو» و « اسپکترا اپتیا آفرسیس» نام دارند، از محصولات دو شرکت «ترومو بی سی تی» و « ماکر تراپیتیکس» هستند. شبه نظامیان حفتر نیز روز گذشته خط لوله گاز طبیعی که انرژی لازم برای نیروگاه برق طرابلس را تامین می‌کرد را قطع کردند. .