سازمان ملل خواستار توقف ارسال سلاح توسط ایران، آمریکا، فرانسه و انگلستان به یمن شد

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 26 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 14%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

سازمان ملل خواستار توقف ارسال سلاح از سوی دولت‌های ایران، آمریکا، فرانسه، انگلستان و کانادا به طرف‌های درگیر در یمن شد. - خبرگزاری آناتولی

سازمان ملل خواستار توقف ارسال سلاح از سوی دولت‌های ایران، آمریکا، فرانسه، انگلستان و کانادا به طرف‌های درگیر در یمن شد.کمال جندوبی، رئیس هیات بین‌المللی یمن طی نشست خبری مجازی در مقر اروپایی سازمان ملل متحد در ژنو سوئیس از دولتهای ایران، آمریکا، فرانسه، انگلستان و کانادا خواست از تهیه و ارسال سلاح به طرف‌های درگیر در جنگ داخلی یمن خودداری کنند.

آردی ایمسئیس، یکی دیگر از اعضای هیات بین‌المللی یمن نیز با انتقاد از ارسال سلاح به طرف‌های درگیر در این کشور از سوی دولت‌های خارجی، تصریح کرد: یک بار دیگر از دولت‌ها می‌خواهیم که ارسال سلاح به یمن را متوقف کنند. همچنین از شورای امنیت می‌خواهیم پرونده یمن را به دیوان بین المللی کیفری ارجاع دهد. در این گزارش بر احتمال ارتکاب موارد زیادی جنایت جنگی توسط نیروهای عربستان سعودی و امارات متحده عربی در یمن تاکید شده و آمده است: تا کنون در جنگ داخلی یمن 112 هزار نفر از جمله حدود 12 هزار غیرنظامی کشته‌ شده‌اند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 11. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

مسمومیت ناوالنی؛ سازمان ملل خواستار تحقیقات کامل و بی طرفانه مسکو شددر بیانیه کمسیاری عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد به نقل از میشل باشله، رئیس این کمیسیون تاکید شده اینکه «لزوم تحقیق دقیق، مستقل، بی طرفانه و شفاف» نفی شود پاسخ مناسبی به درخواست‌ و نگرانی جامعه بین‌المللی نیست.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

۲۲ سازمان حقوق بشری خواستار رسیدگی به جرائم جمهوری اسلامی در سرکوب اعتراضات مردم ایران شدند🔺۲۲ سازمان حقوق بشری خواستار رسیدگی به جرائم جمهوری_اسلامی در سرکوب اعتراضات مردم_ایران شدند ⚡️۲۲ سازمان حقوق بشری سران کشورها خواسته‌اند موضوع نقض حقوق_بشر و سرکوب اعتراضات در ایران را در نشست شورای حقوق بشر سازمان_ملل مورد بررسی قرار دهند.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

گزارشگر ویژه سازمان ملل: حکم دادگاه عربستان درباره جنایت خاشقجی فاقد مشروعیت استگزارشگر ویژه سازمان ملل متحد در مورد اعدام‌های خودسرانه، حکم دادگاه عربستان سعودی درباره پرونده قتل جمال خاشقجی را فاقد مشروعیت خواند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

سازمان ملل: احکام صادره درباره پرونده قتل خاشقچی متناسب با جرم ارتکابی نبود‌ه‌استسازمان_ملل اعلام کرد که روند دادرسی پرونده قتل جمال خاشقچی غیرشفاف و احکام صادره متناسب با جرم ارتکابی نبود‌ه‌است
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

سازمان ملل: شواهدی دال بر ارتکاب جنایات جنگی توسط عربستان و امارات در یمن وجود داردسازمان ملل: شواهدی دال بر ارتکاب جنایات جنگی از سوی عربستان و امارات در یمن وجود دارد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

چهار روز بعد از هشدار آمریکا؛ سازمان ملل خواستار همکاری کامل مسکو در پرونده مسمومیت رهبر مخالفان روسیه شد🔺چهار روز بعد از هشدار آمریکا؛ سازمان ملل خواستار همکاری کامل مسکو در پرونده مسمومیت رهبر مخالفان روسیه شد ⚡️رئیس امور حقوق بشری سازمان_ملل متحد از روسیه خواست در پرونده مسمومیت رهبر مخالفان روسیه همکاری کامل کند.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »