سازمان ملل: کشورهای جهان وعده تامین ۱.۲ میلیارد دلار کمک به مردم افغانستان را دادند

23/06/1400 10:22 ق.ظ

سازمان ملل: کشورهای جهان وعده تامین ۱.۲ میلیارد دلار کمک به مردم افغانستان را دادند جزئیات بیشتر🔽

سازمان ملل متحد اعلام کرد که شرکت کنندگان در نشست اضطراری کمک به افغانستان در ژنو سوئیس متعهد به تامین کمک‌های بشردوستانه به ارزش بیش از ۱.۲ میلیارد دلار برای مواجهه با بحران انسانی در این کشور شدند.پیشتر این نهاد بین‌المللی اعلام کرده بود که برای کمک‌های فوری بشردوستانه به ۱۱ میلیون نفر در افغانستان به بیش از ۶۰۶ میلیون دلار تا پایان سال نیاز دارد.

پیشتر این نهاد بین‌المللی اعلام کرده بود که برای کمک‌های فوری بشردوستانه به ۱۱ میلیون نفر در افغانستان به بیش از ۶۰۶ میلیون دلار تا پایان سال نیاز دارد.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

ایا این کمک‌ها مثل ایران به رهبران تروریست پرور خواهد شد؟ کشور افغانستان رو تحویل تروریستها دادن و حالا به اسم کمک‌ها ی بشر دوستانه بهشون پول هم خواهند داد. به مردم افغانستان نمیرسد سازمان ملل و کشورهای جهان گوه زیادی خوردند ، این کارشون مثل این میمونه که بزاری یکی مریض بشه بعد بگی بیا داروهات و من حساب میکنم. خب اول پیشگیری میکریدن.

سازمان ملل: شواهد «معتبری» از کشتار کارمندان سابق دولت به دست طالبان وجود داردکمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد با ابراز تردید در باره وعده‌هایی که طالبان در خصوص رعایت حقوق زنان داده‌اند، گفت: برخلاف این وعده‌ها شاهد هستیم که زنان طی سه هفته گذشته به کل از عرصه عمومی و دولت حذف شده‌اند. بجای حرف چرا عمل نمی کنید چرا مانع نسل کشی مزدوران نمیشوید نیاز به شواهد نیست دو دهه گذشته ره مطالعه کنین همو موثق ثبوت است خدا روزتان را برساند طالبان نسل تان اینبار نابود میشود تف در دین و آیین طالبان وحشی مزدور

سازمان ملل وضعیت حقوق بشر در پنجشیر را «نگران‌کننده» خواندمیشل باشله، کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد، با اشاره به درگیری‌ها در پنجشیر و گزارش‌ها از تلفات غیرنظامیان در این ولایت (استان)، وضعیت حقوق بشر در این ممنون از لطف تان بعد از چندین هفته از جنایت هولناک سر دختران زنان جوان پنجشیر آمده در دیگر مناطق که مردان خانواده از مقاومت آزادی راه علم قلم دفاع کردن سرکوپ و ماند جنایت پنجشیر انجام دادن اما خانواده ها از شرم مردم و آینده دختران شان خبر به رسانه نمی‌تواند آرایه کن وحشتناک است سازمان ملل چرا وضیت چاپه زدن های امریکا را ندید چرا قتل عام امریکایی های جنایتکار را در میدان هوایی کابل ندید یا او وقت کور بود او لعنتی های کثیف نوکر امریکا همش ابراز نگرانی!!! جونتون در بیاد از بی عملی

وعده جامعه بین‌المللی برای اهدای بیش از 1.1 میلیارد دلار به مردم افغانستاندبیرکل سازمان ملل اعلام کرد که وی از کشورهای شرکت‌کننده در کنفرانس افغانستان وعده اهدای بیش از 1.1 میلیارد دلار برای کمک به مردم این کشور دریافت کرده است. - خبرگزاری آناتولی

مالکیت معنوی اورژانس اجتماعی مربوط به سازمان بهزیستی استرئیس انجمن مددکاران اجتماعی با بیان اینکه اورژانس اجتماعی فعالیتی است که مالکیت معنوی آن مربوط به سازمان بهزیستی است، گفت: اورژانس اجتماعی کار بزرگی است که سازمان بهزیستی کشور در حوزه اجتماعی انجام داد.

از خشونت جنسی به زنان ورزشکار تا تجاوز به دختران شناگر معلول

چرا کوچک‌ترین اعتراض به فعالیت معادن آلاینده به شدت سرکوب می‌شود؟

سازمان ملل متحد اعلام کرد که شرکت کنندگان در نشست اضطراری کمک به افغانستان در ژنو سوئیس متعهد به تامین کمک‌های بشردوستانه به ارزش بیش از ۱.۲ میلیارد دلار برای مواجهه با بحران انسانی در این کشور شدند.

سازمان ملل متحداز روز دوشنبه سیزدهم سپتامبر میزبان نخستین نشست اضطراری کمک به افغانستان پس از به قدرت رسیدن طالبان در این کشور است که در ژنو سوئیس برگزار می‌شود.

پیشتر این نهاد بین‌المللی اعلام کرده بود که برای کمک‌های فوری بشردوستانه به ۱۱ میلیون نفر در افغانستان به بیش از ۶۰۶ میلیون دلار تا پایان سال نیاز دارد.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده از افغانستان، فقر و گرسنگی در این کشور از زمان به قدرت رسیدن طالبان در ماه گذشته که با کاهش کمک‌های بین‌المللی همراه شده، افزایش یافته است.

تصاویری از کابل تحت حاکمیت طالبان؛ استیصال مردم و شتاب و جولان فقر

همچنین تشدید بحران در افغانستان بر نگرانی‌های جهانی در خصوص مهاجرت گسترده مردم این کشور افزوده است.

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد روز دوشنبه پس از نشست اضطراری در ژنو هشدار داد که احتمال فروپاشی اقتصادی در افغانستان به گونه‌ای که مواد غذایی بسیاری از افغان‌ها تا پایان ماه جاری تمام شود، بسیار جدی است.

از همین رو مارتین گریفیتس، معاون دبیرکل سازمان ملل متحد در امور بشردوستانه از اهداکنندگان کمک‌های بشردوستانه خواست تا تعهدات روز دوشنبه خود را در اسرع وقت به کمک‌های نقدی تبدیل کنند. او گفت که این بودجه می‌تواند افغان هایی را که به غذا و مراقبت‌های بهداشتی دسترسی ندارند، نجات دهد.

نشست اضطراری ژنو با حضور مقام‌های ارشد سازمان ملل متحد و ده‌ها نماینده دولتی از جمله هایکو ماس، وزیر خارجه آلمان شروع شد.لیندا توماس گرینفیلد، نماینده آمریکا در سازمان ملل در این کنفرانس وعده داد که کشورش ۶۴ میلیون دلار به صورت کمک‌های بشردوستانه به افغانستان اختصاص خواهد داد. فرانسه هم اعلام کرد که ۱۰۰ میلیون یورو برای کمک به مردم افغانستان اختصاص می‌دهد.

همچنین هایکو ماس، وزیر خارجه آلمان که در نشست ژنو حاضر بود، از اختصاص ۵۰۰ میلیون یورو (۵۹۰ میلیون دلار) به منظور کمک به افغان‌ها خبر داد. دانمارک، نروژ، چین و پاکستان نیز اعلام کرده‌اند که میلیون‌ها دلار برای کمک‌های بشردوستانه به افغانستان اختصاص می‌دهند.

اختصاص کمک‌های بشردوستانه به افغانستان در حالی است که مقام‌های ارشد سازمان ملل متحد تاکید دارند که تعامل با طالبان برای رفع نگرانی‌ها در این کشور بسیار مهم است.