سازمان حقوق بشر ایران: تلاش حکومت ایران برای سرکوب مدافعان حقوق بشر شدت گرفته است

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 38 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 19%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

این گزارش بیش از ۱۰۰ فعال حقوق بشر را در بر می‌گیرد که جمهوری اسلامی آنها را در سال ۲۰۲۱ میلادی مورد آزارهای کلامی و فیزیکی، شکنجه، بازداشت غیرقانونی و یا احکام سنگین حبس قرار داده است،‌ مدافعان حقوق بشری که برخی از آن‌ها کماکان در زندان به سر می‌برند.

محمود امیری مقدم،‌ مدیر سازمان حقوق بشر ایران با اشاره به افزایش سرکوب مدافعان حقوق بشر در ایران به صدای آمریکا گفت،‌ رشد جنبش دادخواهی در ایران و پیوستن تعداد بیشتری از مردم به این جنبش، از دلایل افزایش سرکوب مدافعان حقوق بشری توسط جمهوری اسلامی در سال ۲۰۲۱ میلادی نسبت به سال پیش از آن است.

در بخشی دیگری از این گزارش نیز با نام بردن از منوچهر بختیاری پدر پویا بختیاری، از کشته شدگان اعتراضات آبان ۹۸ آمده است،‌ در طول سال ۲۰۲۱ میلادی جامعه‌ ایران شاهد دادخواهی خانواده‌های کشته‌شدگان اعتراضات آبان ۹۸ و هواپیما مسافربری ۷۵۲ خطوط هوایی اوکراین بود؛ دادخواهانی که حکومت ایران تلاش کرد با تهدید و تطمیع آنها را به خاموشی وادارد، ‌تلاشی که به گفته این نهاد حقوق بشری بی‌فایده بوده است.

زندان، شلاق، شکنجه‌های مستقیم جسمی و روحی، محرومیت از خدمات پزشکی و درمانی، نگه‌داری در سلول‌های انفرادی، تبعید به زندان‌های دور از محل اقامت، تهدید خانواده‌ها، اخراج از محل کار و تحمیل وثیقه یا جریمه‌های سنگین مالی از جمله مجازات‌های خشن و تحقیرآمیز است که به گفته این نهاد حقوق بشری مقامات جمهوری اسلامی برای فشار به زندانیان استفاده می‌کنند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

IHRights Because the world has allowed it by is mute silence there is so much proof of the Human Rights Abuses committed by this regime that should outrage world opinion but is met with indifference which give this evil regime its legitimacy 😡

سرکوب، فقط صاحاب سگ صفتتون. بقیه اداشم نمیتونن در بیارن

آن موقع ک بلوک غرب از مُشتی تروریست شیعه بنام آخوند و دانشجویان اسلامی در خاک کشورهای خود حمایت کرد و ایران را ب این راه کشاندند باید فکر آینده را میکردند.حال غربی ها در بُن بست میباشند و سپاه پاسداران تروریست ب دنبال اهداف نَظامی و هسته ای موشکی خود. تَغییر رژیم هزینه دارد🤔

چی؟ حقوق بشر؟ بشر فقط آخوند است و هر کسی می خواهد بشر شود باید در درک آخوندی باشد. مگر ویروس های گوناگون کرونا حقوق بشر می شناسند و خیلی راحت می کشند و آخوند هم همینطور، اما خوشبختانه برای مبارزه با کروناها همیشه واکسن‌های ۶ ماه وجود دارند و برای نجات از دست آخوند هنوز هیچی😂😂😂

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 17. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

حبس، شکنجه و شلاق؛ سهم مدافعان حقوق بشر ایرانی
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

تصویب قطعنامه محکومیت نقض حقوق بشر در ایران در سازمان ملل | DW | 17.12.2021مجمع عمومی سازمان ملل متحد قطعنامه محکومیت نقض حقوق بشر در ایران را تصویب کرد. این قطعنامه که توسط کانادا ارائه شد به بازداشت‌های خودسرانه، اعدام، شکنجه و بسیاری موارد نقض حقوق بشر در ایران پرداخته است. واقعا کانادا پرویی تمام کرده خودشون این همه کودک بومی شهرکانادا رو زنده بگور کردن حالا برای ایران قطعنامه صادرمی کنه مادر اون کانادایی رو گائیدم که یک مرد ۸۰ ساله رو تحویل رژیم آخوندی میده بعد برای ما رژیم آخوندی رو محکوم میکنه؟!! ننه بر و بچ دویچه وله رو نیز گائیدم ناراحت سهمیه تون پیش من نداشته باشید. اشک تمساح ... ودیگرهیچ
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

قطعنامه حقوق بشری علیه ایران؛ چه کشورهایی در سازمان ملل به نفع ایران رای دادند؟واکنش قوه قضائیه به قعنامه سازمان ملل: «موضوع ممنوعیت اعدام، یک پدیده غربی است. آیا اگر مجازات اعدام در قوانین کشورهای غربی لغو شده، باید به تمامی کشورها تسری پیدا کند و یک استاندارد جهان‌شمول شود؟» واکنش نماینده‌ی ایران رو هوندم حالم به هم خورد، چقدر وقیحانه دروغ میگه و بدتر از اون فرافکنی میکنه حرامزاده یمن جزموافقان قطعنامه بوده.یاللعجب سازمان لجن و حقوق حشر. یکجانبه گرایی و دو رویی رو میشه محسوسسسس دید.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

«علت» انقراض دایناسورها ممکن است باعث زوال بشر نیز بشودیک مطالعه جدید که عوامل انقراض دایناسورها در 66 میلیون سال پیش را بررسی می‌کند، نشان می‌دهد که این حادثه با تکرار احتمالی خود، می‌تواند عامل انقراض امیدوارم. خیلی خوب میشه. از دست اسلام و هر چی مذهب هست راحت میشیم أحلام محمد قاسم: فقط اسم فلسطين باق. بيت المقدس (فلسطين) سيحتلها غير المسلمين. العديد من الأحلام الأخرى لمحمد قاسم تتحقق ، والناس في جميع أنحاء العالم يدعون أنه الإمام المهدي المنتظر.
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

آمریکا چند شرکت فناوری چینی را به خاطر نقض حقوق بشر تحریم کرد | DW | 17.12.2021آمریکا گروهی از شرکت‌های بیوتکنولوژی و فناوری پیشرفته چینی را تحریم کرد. بخشی از تحریم‌ها به دلیل نقض حقوق بشر و سرکوب اویغورها اعمال می‌شوند. از جمله اقدامات تنبیهی آمریکا ممنوعیت واردات کالا از استان سین‌کیانگ است. خیلی خوبه که حساسیت حقوق بشری وجود داره. ولی آیا برای دوستاش هم هست؟ یا از حقوق بشر بعنوان اهرم فشار استفاده میکنه؟!! 👍👏
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

کارگران در صفِ آخرِ مزد و حقوق/ برای معلمان خوشحالیم اما...تعارف نداریم کارگران «نتوانسته اند» صاحبان قدرت را مجاب کنند که از آن‌ها حمایت شود؛ نمایندگان مجلس که پیگیر مسائل کارمندان از جمله تصویب رتبه‌بندی معلمان بوده اند، پیگیر معیشت فوق بحرانی کارگران نبوده‌اند و نیستند.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »