سازمان جهانی بهداشت: کاهش اندکی در اثربخشی واکسن‌های کووید-19 مشاهده شده است

23/09/1400 11:33:00 ب.ظ

سازمان جهانی بهداشت: کاهش اندکی در اثربخشی واکسن‌های کووید-19 مشاهده شده است دبیرکل سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد که شواهدی در خصوص کاهش اثربخشی واکسن‌های ویروس کرونا در برابر بیماری‌های شدید و مرگبار مشاهده شده است.

دبیرکل سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد که شواهدی در خصوص کاهش اثربخشی واکسن‌های ویروس کرونا در برابر بیماری‌های شدید و مرگبار مشاهده شده است. - خبرگزاری آناتولی 14.12.

2021 ژنو/خبرگزاری آناتولی تدروس ادهانوم قبریسوس، دبیرکل سازمان جهانی بهداشت (WHO) در کنفرانس مطبوعاتی در ژنو اظهار داشت: شواهدی در خصوص کاهش اندکی در اثربخشی واکسن‌های ویروس کرونا در برابر بیماری‌های شدید و مرگبار و همچنین کاهش در پیشگیری از نوع خفیف ویروس مشاهده شده است.

وی افزود: در حال حاضر در 77 کشور موارد ابتلا به سویه اومیکرون مشاهده شد و حقیقت این است که حتی اگر هنوز در کشورهای دیگر شناسایی نشده باشد، احتمالا این سویه جدید در اکثر کشورها وجود دارد. قبریسوس درباره شیوع خیلی سریع سویه اومیکرون هشدار داده و گفت: این سویه با سرعتی در حال گسترش است که قبلاً در هیچ جهشی مشاهده نکرده بودیم، از اینکه مردم خطرهای سویه اومیکرون را جدی نمی‌گیرند، نگران هستیم.

وی هشدار داد: نباید جدیت نوع سویه اومیکرون را دست کم گرفت، حتی اگر اومیکرون باعث بیماری جدی نشود اما افزایش موارد ابتلا می‌تواند سیستم‌های بهداشتی ناآماده را تحت تأثیر قرار دهد.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : مسابقه زنان برای بزرگ‌ترین شکم باردار؛ عجیب و جالب یا احمقانه و بی‌مورد؟

ویدیوها : زنان باردار در نیکاراگوئه برای بزرگ‌ترین سایز شکم باهم به رقابت پرداختند. ادامه مطلب >>

ایرانی‌ها در نوامبر امسال در صدر خریداران خانه در ترکیه بودندطی ماه نوامبر ایرانیان با خرید 1406 مسکن، در صدر خریداران خارجی خانه در ترکیه‌ بوده‌اند. - خبرگزاری آناتولی آناتولی از بودجه ۳۶۷ ملیون دلاری سوئیس و سوئد بنویس برای پ کک و ی پ گ .خوابی؟ حیف بیت المال ملت ترک که بهت صرف میشه .

اومیکرون در اروپا؛ از توقف سرو مشروب در نروژ تا ممنوعیت رقص در رستوران‌های فرانسهکمیته علمی فرانسه نیز سه‌شنبه صبح با هشدار نسبت به خطر موج جدید بیماری کووید از مردم این کشور خواسته تا در دورهمی‌های آخر سال جوانب احتیاط را بیشتر رعایت کنند. جزئیات بیشتر🔽

دست‌کم ۱ کشته و ۱۳ زخمی در پی تیراندازی در یک مراسم آیینی در تگزاسدرست در زمانی که شرکت کنندگان در این شب‌زنده‌داری، بالن‌های نورانی را به آسمان می‌فرستادند، خودرویی به آنها نزدیک می‌شود و سرنشین آن شروع به تیراندازی می‌کند. بسیار غم انگیز است.

رئیس سازمان انرژی اتمی: ادعای غنی سازی ۹۰ درصد در ایران کذب استرئیس سازمان انرژی اتمی: *ادعای غنی‌سازی ۹۰ درصد در ایران کذب است *ایران خارج از چارچوب‌ها اقدامی نکرده *ایران با ضابطه آژانس کار می‌کند *آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بر کلیه فرآیندهای ما مطابق قوانین و مقررات نظارت دارد

تصویب لایحه محکومیت اقدامات چین در منطقه خودمختار اویغور در پارلمان بلژیکلایحه محکومیت اقدامات چین در منطقه خودمختار اویغور ترکستان شرقی در کمیته امور عمومی پارلمان فدراسیون والونیا-بروکسل در بلژیک به تصویب رسید. - خبرگزاری آناتولی

اعتراض‌هایی که امروز در جامعه وجود دارد، ناشی از بی در و پیکری شرکت‌های دولتی استعضو کمیسیون برنامه و بودجه گفت: ما در پرداخت های سال های گذشته شاهد این بودیم که شرکت های دولتی مسیر جدیدی از دولت طی کرده اند و پرداخت و پاداش های آن ها در کشور بحران ساز شده است، امروز بسیاری از این اعتراضات که در جامعه وجود دارد ناشی از بی در و پیکری شرکت های دولتی است.