سازمان حقوق بشر ایران: قربانیان اعتراض‌ها 324 کشته از جمله 14 کودک می‌باشند

  • 📰 AlArabiya_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 39 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 19%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

سازمان حقوق بشر ایران: قربانیان اعتراض‌ها 324 کشته از جمله 14 کودک می‌باشند العربية

این سازمان مستقر در نروژ تأکید کرد: «حاکمیت نظام ، فشارهای هراس انگیزی را بر خانواده های قربانیان وارد کرده تا آنها را ساکت کند، بنابراین ممکن است شمار واقعی افرادی که در جریان این اعتراضات کشته شده‌اند، بسیار بیشتر باشد.» این سازمان فاش ساخت دست‌کم 14 نفر از قربانیان، زیر هجده سال سن داشتند.

در این گزارش تأیید شده است، دست‌کم 10 هزار نفر دستگیر و بیش از 1000 تن زخمی شده‌اند. محمود امیری مقدم، مدیر سازمان حقوق بشر ایران، گفت: «عدم پاسخگویی مناسب از سوی جامعه بین‌المللی، راه را برای اینكه مسئولان نظام در آینده نزدیک، مرتكب جنایات بزرگتری بشوند، هموار می‌سازند.» شایان ذکر است پس از گذشت بیش از یک ماه از خونین‌ترین اعتراضات در تاریخ 40 ساله نظام کنونی ایران، مقامات هنوز از اعلام شمار کشته‌ها یا دستگیرشدگان، خودداری می‌کنند.

در همین حال، گروه‌های اپوزسیون، شمار تلفات را بیش از 1500 نفر ارزیابی کردند که به وسیله نیروهای امنیتی با حمایت یگان‌های ویژه ضدشورش، سپاه پاسداران و پرسنل امنیتی مسلح با لباس‌های مبدل طی عملیاتی سرکوب شدند که به گفته سازمان‌های بین‌المللی، خشونت بیش از حد را برای چهار روز علیه معترضان به کار گرفتند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

از اینکه هر کسی یه آماری میده، معلوم میشه هیچ سند و مدرک درستی برای این ادعاها وجود نداره

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 12. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

انتقاد از حقوق بشر در ایرانپارلمان اروپا در قطعنامه ای نقض حقوق بشر در ایران، به خصوص در جریان اعتراضات آبان ماه را محکوم کرد. اسم اروپا که میاد ناخوداگاه خندم میگیره😁اروپا در همون اروپا نفوذ نداره چه برسه به جاهای دیگه! کشورهای اروپایی هنوز فکر میکنن قرن هجدهم میلادیه و اونها در همه جای دنیا نفوذ دارن 😃😃اروپا امروز تبدیل شده به مستعمره امریکا و رهبران اروپا نوکران بی مزد و مواجب صهیونیست ها . . . هنوز کسی بابت این خبر به بی بی سی فحش نداده ؟ 😎 ۱، ۲، ۳ ... در تیتر زدنهاتونم طرف جمهوری اسلامی هستید ننگ بر بی بی سی
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

واکنش ایران به انتقاد پمپئو از وضعیت حقوق بشر در این کشورسخنگوی وزارت خارجه ایران گفت که مایک پمپئو از ریاست یک سازمان جهنمی و شکنجه گر به وزارت خارجه آمریکا آمده و تفکرات جهنمی خود را به میدان دیپلماسی انتقال داده است. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

گفت‌وگوی نمایندگان ایران و آمریکا در سازمان ملل | DW | 20.12.2019سفرای ایران و آمریکا در سازمان ملل با هم گفت‌وگو کردند. یک مقام ایرانی این دیدارها را 'عادی' خواند. این ملاقات اما در آستانه دیدار روحانی از ژاپن انجام گرفته است. ژاپن قصد دارد بین ایران و آمریکا میانجی‌گری کند. هیچ توافقی نمیشه. الکی جو نده هه ،بالاخره عاقا آماده شد برای نوشیدن جام زهر 🍷🍷🍷 خانه از پایبست ویران است
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

فراخوان سازمان ملل از ایران برای آزادی بازداشت شدگان اعتراض‌ها16 کارشناسان حقوق بشر سازمان ملل متحد روز جمعه از مسئولان ایرانی خواستند همه بازداشت شدگان اعتراضات بالاخره سازمان ملل هم یک غلطی کرد و خودی نشان داد.
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

انتقاد رئیس سازمان حفاظت محیط زیست از نقش مافیای خودروسازی در آلودگی هواانتقاد کلانتری از نقش مافیای خودرو در آلودگی هوا: *مافیای خودروسازی آنقدر توان مالی دارد که تصمیم‌گیران را بخرد پس قطعا با چنین شرایط جوی مواجه می‌شویم *وقتی از ایران خودرو چهار خودرو به سازمان حفاظت محیط زیست هدیه می‌کنند یعنی باید هوای آلوده داشته باشیم با سلام و کمال احترام‌به جناب آقای کلانتری. فرمایش ایشان کاملا درست است اما این اتفاقات مرتبط با مدیریت گذشته ایران خودرو بوده .در حال حاضر مدیریت جدید ایران خودرو از مدیران جوان و پاکدست تربیت شده در همین سالها میباشند و خدا را شاکریم که جز به کار به هیچ زد و بندی نیاز ندارند. اقای کلانتری از چه می ترسی.قوه قضاییه هست.مردم چکار کنند.وجدان.بگیرید معرفی کنید. آلودگی هوا هم حل خواهد شد پس از براندازی این مافیا هم همراه با مافیای ج.ا. به فاضلاب تاریخ ریخته خواهد شد. وعده_ما_پنجم_دی
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

تیراندازی در اطراف سازمان اطلاعاتی روسیه در مسکوبنا بر گزارش‌ها از مسکو در اطراف ساختمان سازمان اطلاعاتی روسیه (FSB) تیراندازی رخ داده است. اف‌اس‌بی (سرویس امنیت فدرال روسیه) اعلام کرده است که این حادثه با تیراندازی فردی در اطراف دفتر اصلی این سازمان شروع شده و تعدادی زخمی به جا گذاشته است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »