سازمان حقوق بشر ایران: قربانیان اعتراض‌ها 324 کشته از جمله 14 کودک می‌باشند

30/09/1398 06:05 ب.ظ

سازمان حقوق بشر ایران: قربانیان اعتراض‌ها 324 کشته از جمله 14 کودک می‌باشند العربية

سازمان حقوق بشر ایران به نقل از «منابع معتبر» اعلام کرده است به موجب آخرین آمار، شمارکشته شدگان براساس این گزارش، بیشتر قربانیان در اثر شلیک مستقیم نیروهای امنیتی کشته شدند و عده‌ای نیز هنگام مشاهده تظاهرکنندگان از بالکن خود یا از پشت بام‌ها، به قتل رسیدند.

سازمان مزبور تاکید دارد در میان کشته شدگان، کودکان دانش آموز هم وجود دارند که در راه بازگشت به منازل خود بودند.

در این گزارش تأیید شده است، دست‌کم 10 هزار نفر دستگیر و بیش از 1000 تن زخمی شده‌اند. محمود امیری مقدم، مدیر سازمان حقوق بشر ایران، گفت: «عدم پاسخگویی مناسب از سوی جامعه بین‌المللی، راه را برای اینكه مسئولان نظام در آینده نزدیک، مرتكب جنایات بزرگتری بشوند، هموار می‌سازند.»

وی افزود: «كسانی كه این دستورات را صادر و كسانی كه آنها را به اجرا در آوردند، از علی خامنه‌ای رهبر انقلاب گرفته تا نیروهای امنیتی حاضر در صحنه که به روی معترضین آتش گشودند، باید پاسخگو باشند.» شایان ذکر است پس از گذشت بیش از یک ماه از خونین‌ترین اعتراضات در تاریخ 40 ساله نظام کنونی ایران، مقامات هنوز از اعلام شمار کشته‌ها یا دستگیرشدگان، خودداری می‌کنند. headtopics.com

از اینکه هر کسی یه آماری میده، معلوم میشه هیچ سند و مدرک درستی برای این ادعاها وجود نداره

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

انتقاد از حقوق بشر در ایرانپارلمان اروپا در قطعنامه ای نقض حقوق بشر در ایران، به خصوص در جریان اعتراضات آبان ماه را محکوم کرد. اسم اروپا که میاد ناخوداگاه خندم میگیره😁اروپا در همون اروپا نفوذ نداره چه برسه به جاهای دیگه! کشورهای اروپایی هنوز فکر میکنن قرن هجدهم میلادیه و اونها در همه جای دنیا نفوذ دارن 😃😃اروپا امروز تبدیل شده به مستعمره امریکا و رهبران اروپا نوکران بی مزد و مواجب صهیونیست ها . . . هنوز کسی بابت این خبر به بی بی سی فحش نداده ؟ 😎 ۱، ۲، ۳ ... در تیتر زدنهاتونم طرف جمهوری اسلامی هستید ننگ بر بی بی سی

واکنش ایران به انتقاد پمپئو از وضعیت حقوق بشر در این کشورسخنگوی وزارت خارجه ایران گفت که مایک پمپئو از ریاست یک سازمان جهنمی و شکنجه گر به وزارت خارجه آمریکا آمده و تفکرات جهنمی خود را به میدان دیپلماسی انتقال داده است. - خبرگزاری آناتولی

گفت‌وگوی نمایندگان ایران و آمریکا در سازمان ملل | DW | 20.12.2019سفرای ایران و آمریکا در سازمان ملل با هم گفت‌وگو کردند. یک مقام ایرانی این دیدارها را 'عادی' خواند. این ملاقات اما در آستانه دیدار روحانی از ژاپن انجام گرفته است. ژاپن قصد دارد بین ایران و آمریکا میانجی‌گری کند. هیچ توافقی نمیشه. الکی جو نده هه ،بالاخره عاقا آماده شد برای نوشیدن جام زهر 🍷🍷🍷 خانه از پایبست ویران است

فراخوان سازمان ملل از ایران برای آزادی بازداشت شدگان اعتراض‌ها16 کارشناسان حقوق بشر سازمان ملل متحد روز جمعه از مسئولان ایرانی خواستند همه بازداشت شدگان اعتراضات بالاخره سازمان ملل هم یک غلطی کرد و خودی نشان داد.

انتقاد رئیس سازمان حفاظت محیط زیست از نقش مافیای خودروسازی در آلودگی هواانتقاد کلانتری از نقش مافیای خودرو در آلودگی هوا: *مافیای خودروسازی آنقدر توان مالی دارد که تصمیم‌گیران را بخرد پس قطعا با چنین شرایط جوی مواجه می‌شویم *وقتی از ایران خودرو چهار خودرو به سازمان حفاظت محیط زیست هدیه می‌کنند یعنی باید هوای آلوده داشته باشیم با سلام و کمال احترام‌به جناب آقای کلانتری. فرمایش ایشان کاملا درست است اما این اتفاقات مرتبط با مدیریت گذشته ایران خودرو بوده .در حال حاضر مدیریت جدید ایران خودرو از مدیران جوان و پاکدست تربیت شده در همین سالها میباشند و خدا را شاکریم که جز به کار به هیچ زد و بندی نیاز ندارند. اقای کلانتری از چه می ترسی.قوه قضاییه هست.مردم چکار کنند.وجدان.بگیرید معرفی کنید. آلودگی هوا هم حل خواهد شد پس از براندازی این مافیا هم همراه با مافیای ج.ا. به فاضلاب تاریخ ریخته خواهد شد. وعده_ما_پنجم_دی

تیراندازی در اطراف سازمان اطلاعاتی روسیه در مسکوبنا بر گزارش‌ها از مسکو در اطراف ساختمان سازمان اطلاعاتی روسیه (FSB) تیراندازی رخ داده است. اف‌اس‌بی (سرویس امنیت فدرال روسیه) اعلام کرده است که این حادثه با تیراندازی فردی در اطراف دفتر اصلی این سازمان شروع شده و تعدادی زخمی به جا گذاشته است.

این سازمان مستقر در نروژ تأکید کرد: «حاکمیت نظام ، فشارهای هراس انگیزی را بر خانواده های قربانیان وارد کرده تا آنها را ساکت کند، بنابراین ممکن است شمار واقعی افرادی که در جریان این اعتراضات کشته شده‌اند، بسیار بیشتر باشد.» این سازمان فاش ساخت دست‌کم 14 نفر از قربانیان، زیر هجده سال سن داشتند.

براساس این گزارش، بیشتر قربانیان در اثر شلیک مستقیم نیروهای امنیتی کشته شدند و عده‌ای نیز هنگام مشاهده تظاهرکنندگان از بالکن خود یا از پشت بام‌ها، به قتل رسیدند. سازمان مزبور تاکید دارد در میان کشته شدگان، کودکان دانش آموز هم وجود دارند که در راه بازگشت به منازل خود بودند.

در این گزارش تأیید شده است، دست‌کم 10 هزار نفر دستگیر و بیش از 1000 تن زخمی شده‌اند. محمود امیری مقدم، مدیر سازمان حقوق بشر ایران، گفت: «عدم پاسخگویی مناسب از سوی جامعه بین‌المللی، راه را برای اینكه مسئولان نظام در آینده نزدیک، مرتكب جنایات بزرگتری بشوند، هموار می‌سازند.»

وی افزود: «كسانی كه این دستورات را صادر و كسانی كه آنها را به اجرا در آوردند، از علی خامنه‌ای رهبر انقلاب گرفته تا نیروهای امنیتی حاضر در صحنه که به روی معترضین آتش گشودند، باید پاسخگو باشند.»

شایان ذکر است پس از گذشت بیش از یک ماه از خونین‌ترین اعتراضات در تاریخ 40 ساله نظام کنونی ایران، مقامات هنوز از اعلام شمار کشته‌ها یا دستگیرشدگان، خودداری می‌کنند.

آخرین برآورد سازمان عفو بین‌الملل نشان می‌دهد، دست‌كم 304 نفر در اعتراضاتی که ابتدا علیه افزایش سه برابری بهای بنزین در 15 نوامبر آغاز و سپس به اعتراضات ضد رژیم تبدیل شد، توسط نیروهای امنیتی به قتل رسیدند.

در همین حال، گروه‌های اپوزسیون، شمار تلفات را بیش از 1500 نفر ارزیابی کردند که به وسیله نیروهای امنیتی با حمایت یگان‌های ویژه ضدشورش، سپاه پاسداران و پرسنل امنیتی مسلح با لباس‌های مبدل طی عملیاتی سرکوب شدند که به گفته سازمان‌های بین‌المللی، خشونت بیش از حد را برای چهار روز علیه معترضان به کار گرفتند.

در بعضی از مناطق مانند شهر نفت خیز ماه شهر در جنوب استان اهواز، نیروهای امنیتی مرتکب قتل ده‌ها نفر شدند که در آن از تانک‌ها و مسلسل‌های سنگین برای سرکوب تظاهرکنندگان استفاده شد.

خاطرنشان می‌شود طی دو روز گذشته، قطعنامه‌هایی از سوی سازمان ملل متحد و دیگر مراکز بین‌المللی از جمله یک قطعنامه از سوی سازمان ملل و قطعنامه‌ای از طرف پارلمان اروپا در محکوم کردن کشتار تظاهرکنندگان و سرکوب اعتراضات مسالمت آمیز در ایران، صادر شده است. همچنین، بیانیه مشترکی از طرف 16 کارشناسان بین‌المللی صادر شده که در آن از ایران خواسته‌اند تحقیقات را در مورد سرکوب و بازخواست عاملان این جنایات هولناک، آغاز کند.