سازمان ملل حق رای ایران و آفریقای مرکزی را به علت عدم پرداخت بدهی به تعلیق درآورد

15/03/1400 12:44:00 ق.ظ

سازمان ملل حق رای ایران و جمهوری آفریقای مرکزی را به علت عدم پرداخت بدهی در این سازمان به تعلیق در آورد. - خبرگزاری آناتولی

سازمان ملل حق رای ایران و جمهوری آفریقای مرکزی را به علت عدم پرداخت بدهی در این سازمان به تعلیق در آورد. - خبرگزاری آناتولی 05.06.2021 سازمان ملل/ خبرگزاری آناتولی برندن وارما، سخنگوی رئیس هفتاد و دومین مجمع عمومی سازمان ملل متحد اعلام کرد: حق رای ایران و جمهوری آفریقای مرکزی به علت عدم پرداخت بدهی در این سازمان به تعلیق درآمده است.

طبق ماده نوزدهم منشور سازمان ملل در صورتی که معوقه یک کشور در دو سال قبل برابر یا بیشتر از میزان حق بیمه آن باشد، حق رای خود را از دست می‌دهد. آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد طی روزهای اخیر در نامه‌ای به وولکان بوزکر، رئیس مجمع عمومی این سازمان از وی خواسته بود ایران و 9 کشور دیگر را به دلیل افزایش بدهی خود در حق عضویت سالانه از حق رای محروم کند.

بنابراین برای کسب حق عضویت در مجمع عمومی سازمان ملل، ایران باید 16 میلیون و 251 هزار دلار و آفریقای مرکزی نیز باید 29 هزار و 365 دلار به این سازمان پرداخت کنند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »
Loading news...
Failed to load news.

گروسی: پرونده سایت‌های اعلام نشده ایران باز است؛ دوربین‌ها نصب شدند اما فعلا به آنها دسترسی نداریم

رافائل گروسی، مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی می‌گوید آژانس فعلا سوالی در خصوص سه مرکز اعلام نشده در ایران که در آنجا غنی‌سازی اورانیوم مشاهده شده ندارد و این نهاد در حال بررسی توضیحاتی است که ایران ارائه کرده است. ادامه مطلب >>

حق رأی ایران در سازمان ملل به خاطر بدهی تعلیق می‌شود | DW | 03.06.2021به گفته دبیر کل سازمان ملل حق رأی جمهوری اسلامی ایران و چهار کشور دیگر به دلیل بدهی ناشی از عدم پرداخت سهم‌شان به بودجه این سازمان به حالت تعلیق درمی‌آید. ایران برای احیای حق رأی باید حدود ۱۶ میلیون دلار بپردازد. وقتی یه دولت خلافکاره و حق عضویت سازمان ملل رو نمیده، ما چرا پول اب و برق به این دولت خلافکار بدیم؟

حق رای ایران در مجمع عمومی سازمان ملل به دلیل پرداخت نکردن بدهی‌ها معلق شدحق رای ایران در مجمع عمومی سازمان ملل به دلیل پرداخت نکردن بدهی‌ها معلق شد روزنامه نیویورک تایمز در گزارشی اعلام کرد حق رای ایران و چهار کشور دیگر به دلیل پرداخت نکردن حق عضویت و بدهی‌های معوقه، به حال تعلیق درآمد. ⬇️بیشتر بخوانید: تف به رژیم آمریکا که بدلیل تحریم مانع خرید دارو برای سرطانیها و پرداخت حق عضویت در سازمان ملل میشه ببینید عزیزان من،شاید حق رای ایران رادر تمامی مجامع معلق نمایند،اصل این است که هزرت آقای اُزما سلامت باشند و به موقع تریاک اصل افغانی برای ایشان آورده شود و ایشان هم آی بکشند و نشئه کنند و‌موقع سخنچرانی هی کونشان را اینورو اونور کنند (چون میخاره دیگه،با دقت به تلویزیون نگاه کنید)

تعلیق حق رای ایران در سازمان ملل بخاطر بدهی ۱۶ میلیون دلاریتعلیق حق رای ایران در سازمان ملل بخاطر بدهی ۱۶ میلیون دلاری دبیرکل سازمان ملل متحد می‌گوید ایران و چهار کشور دیگر بدلیل بدهی بابت پرداخت سهم خود به بودجه عملیاتی سازمان ملل، حق رای خود را در مجمع عمومی از دست می‌دهند.

اهدای جایزه مركز اسكان بشر سازمان ملل به امینه اردوغان

استقبال دبیرکل سازمان ملل از ابتکار سعودی برای مبارزه با فساد جهانیآنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل با تشکر از اقدام پادشاهی عربی سعودی برای راه‌اندازی سامانه «ابتکار ریاض» برای مبارزه جهانی با فساد، این اقدام را «بسیار به نظرم سعودی ها پرچم دار مبارزه با فساد هستن ، فاسد ها رو میبرن هتل پنج ستاره ، پولهاشون رو میگیرن میدن به بن سلمان ، بعد انقدر کتک میزنن بهشون که مثل سگ واق واق کنن

مخالفت شدید سازمان ملل با تصویب قانونی در دانمارک که زمینه اخراج پناهجویان را فراهم می‌کنددانمارک در حال حاضر یکی از سختگیرانه‌ترین مواضع را در میان کشورهای اروپایی در قبال مسئله مهاجرت دارد و همواره اعلام کرده که تنها در چارچوب نظام سهمیه‌بندی سازمان ملل متحد حاضر به پذیرش پناهجو است.