سازمان ملل: افغانستان با خطر فقر همه‌گیر و گسترش گرسنگی رو به‌رو است

19/06/1400 08:53:00 ق.ظ

آژانس برنامه توسعه ملل متحد در گزارشی در خصوص وضعیت افغانستان هشدار داد که تمام دست‌آوردهای ۲۰ سال اخیر در این کشور با خطر نابودی رو‌به رو است و سناریوهای نگران‌کننده‌ای برای آینده افتصاد افغانستان پیش‌بینی می‌شود.

آژانس برنامه توسعه ملل متحد در گزارشی در خصوص وضعیت افغانستان هشدار داد که تمام دست‌آوردهای ۲۰ سال اخیر در این کشور با خطر نابودی رو‌به رو است و سناریوهای نگران‌کننده‌ای برای آینده افتصاد افغانستان پیش‌بینی می‌شود. آژانس توسعه ملل متحد می‌گوید افغانستان در آستانه «فقر همه‌گیر» قرار دارد و این خطر می‌تواند به یک واقعیت تبدیل شود مگر اینکه تلاشی فوری برای تقویت این کشور و اقتصاد آنها صورت پذیرد.

در بیانیه‌ای که از سوی این سازمان منتشر شده همچنین آمده است تصرف افغانستان از سوی طالبان ۲۰ سال پیشرفت اقتصادی را در معرض خطر قرار داده است. آژانس توسعه سازمان ملل چهار سناریو را برای آینده افغانستان پیش‌بینی کرده که بر اساس آن تولید ناخالص داخلی این کشور به تناسب شدت بحران و چگونگی آن در سال مالی بعدی که از ژوئن ۲۰۲۲ شروع می‌شود بین ۳.۶ تا ۱۳.۲ درصد کاهش خواهد یافت. این در حالیست که تولید ناخالص داخلی در این کشور پیش از سقوط دولت رشد ۴ درصدی را تجربه کرده بود.

کانی واگناراجا، مدیر آژانس توسعه ملل متحد در آسیا و اقیانوسیه روز پنجشنبه ۹ سپتامبر در یک نشست خبری با ارزیابی گزاش ۲۸ صفحه‌ای خود در این خصوص گفت: «افغانستان تا اواسط سال آینده تقریبا با خطر قطعی فقر همه‌گیر رو به رو خواهد بود. ۹۷ تا ۹۸ درصد نرخ فقر در انتظار این کشور است و این یک واقعیت است.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

ظلم ترین سازمان ! سازمان ملل متحد و حقوق بشر است در مقابل مردم مظلوم افغانستان غزه فلسطین و مردم بی گناه ایران که سالیان سال که مردمان این کشور سرکوپ است گرسنگی فقر اعدام های تاریخ حجاب اجباری نسل کشی از این سازمان هیچ انتظار انسانی نداریم فقط حرف میزندبه خاطر ترس ازجامعه خودشان سازپان ملل گوه خورد،بهش بگو یه گوشه بشین و ابراز تاسف کن

این سازمان فقط اظهار کردن و بیانیه دادن بلداست مشکل کشورفلسطین را که حل نتوانست پس از کشور افغانستان را که هیچ نمی تواند راست اس درزمان حکومت غنی دزد هم همینطور بود حال اوضاع از بد بدترشده مامورین پائین رتبه دولت همه خانه نشین وبیکار اس باید به این طبقه هم فکری شود !

درخواست کمک اضطراری ۶۰۶ میلیون دلاری سازمان ملل برای افغانستان | DW | 08.09.2021سازمان ملل برای تامین ۶۰۶ میلیون دلار کمک اضطراری به مردم افغانستان فراخوان داده است. این مبلغ باید در چهار ماه باقی‌مانده سال جاری میلادی برای جبران عوارض ناشی از خشکسالی، فقر، آوارگی و تنش‌‌های جاری خرج شود. سیاست گذاران جهانی به اهدافشان در افغانستان رسیدند حالا هزینه ثبات دادن به حکومت طالبان باید از مالیاتهای مردم معمولی پرداخت شود

نماینده افغانستان در سازمان ملل متحد خواستار تشدید تحریم‌ها علیه طالبان شدغلام اسحاق‌زی می‌گوید تظاهرات اخیر در افغانستان نشان داد مردم نظام استبدادی طالبان را نمی‌پذیرند. DoNotRecognizeTaliban DoNotRecognizeTaliban DoNotRecognizeTaliban DoNotRecognizeTaliban DoNotRecognizeTaliban DoNotRecognizeTaliban DoNotRecognizeTaliban DoNotRecognizeTaliban DoNotRecognizeTaliban DoNotRecognizeTaliban DoNotRecognizeTaliban DoNotRecognizeTaliban افغانستان فعلآ نماینده ندارد او نماینده فرانسه اسرائیل . امریکاه است

دیدار اردوغان با رئیس کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحدرئیس جمهور ترکیه با رئیس کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد در آنکارا دیدار کرد. - خبرگزاری آناتولی

ابراز نگرانی جدی سازمان ملل از وضعیت حقوق بشر در ایرانآنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل متحد، در گزارش تازه خود که به هفتاد و ششمین نشست مجمع عمومی این سازمان ارائه شده نسبت به وضعیت حقوق بشر در ایران ابراز 💩💩💩خورد نوکر گلوبالیسم حمایت کننده تروریست خبرش کدام گوری بود وهست 🤑🤑🤑🤑🤑 بااین نسل کشی در ایران ببندید در سیرکاتون رو خودتونید به یقین میتوان گفت اگر ایران به آمریکا سر تعظیم داشته باشد هیچ نقض حقوق بشری موجود نمیباشد بله .. وضعیت وحشتناکه .. هر کسی به من می خواد کار بده ، اول عکس خامنه ای رو برای من میزاره رو میز.. یعد از چند روز که تغییری در من دیده نمیشه ، عذر منو میخوان .. من نه در اصل در این سیستم می تونم کار کنم و نه حمایتی میشم.. بدترین وضعیت رو بعنوان یک مادر تحربه می کنم ..

ابراز نگرانی دبیر کل سازمان ملل از صدور احکام اعدام و بازداشت در ایران

قدردانی کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل از ترکیهکمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد از ترکیه بابت همکاری‌ها در زمینه ارسال کمک‌های بشردوستانه به سوریه و افغانستان قدردانی کرد. - خبرگزاری آناتولی چگونه فدردانی کرده که بر روی پناهندگان افغانستان بین ایران و ترکبه دیواری شش متر ساخته اید مردم از جنگ فرار میکند به دامان کشور اسلامی ترکیه !