سازمان زندان‌های ایران خواهان رعایت حقوق زندانیان و ممنوعیت شکنجه شد

  • 📰 RadioFarda_
  • ⏱ Reading Time:
  • 54 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 25%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

انتشار این بخشنامه در حالی صورت می‌گیرد که در ماه‌های گذشته گزارش‌های متعددی از رایج بودن شکنجه‌های شدید و تجاوز در زندان‌های مختلف ایران منتشر شده است.

سازمان زندان‌های ایران که بسیاری از مدیران و زیرمجموعه‌های آن به دلیل نقض سیستماتیک و فاحش حقوق بشر تحت تحریم آمریکا و اتحادیه اروپا قرار گرفته‌اند، با صدور بخشنامه‌ای از ممنوعیت شکنجه و «هر گونه آزار و شکنجه روانی و جسمی زندانیان و متهمان بازداشتی» خبر داده و قوانین تازه‌ای برای رعایت حقوق زندانیان اعلام کرده است.

علاوه بر این، بازداشت متهمان سیاسی و عقیدتی بیمار و عدم رسیدگی به بیماری آنها در زندان از جمله رویدادهای سابقه‌داری است که آخرین مورد آن پرونده بکتاش آبتین بود که با وجود داشتن بیماری زمینه‌ای در اوج شیوع کرونا به زندان برده شد و بر اساس گزارش، در زندان نیز پس از ابتلای این نویسنده به کرونا، تاخیر عامدانه در درمان او ایجاد شد و این ماجراها در نهایت منجر به جان باختن این نویسنده در روز ۱۸ دی‌ماه امسال شد.

پس از انتشار این فیلم‌ها، ۲۸ زندانی سیاسی زندان تهران بزرگ در بیانیه‌ای که در اختیار رادیو فردا قرار گرفت، نوشتند «آنچه در این فیلم‌ها به شکل شکنجه، تحقیر و آزار و اذیت عریان و فیزیکی نمایش داده می‌شود فقط بخشی از واقعیت رؤیت‌پذیر شکنجه‌ای است که بر زندانی و خانواده او در ایران تحمیل می‌شود. اما شکنجه‌های دیگری نیز وجود دارد که در هیچ دوربینی ثبت و ضبط نمی‌شود».

بخشنامه سازمان زندان‌ها همچنین تاکید کرده است که «الزام متهمان جرایم سیاسی و مطبوعاتی، متهمان جرایم مالی و افراد زیر هجده سال تمام شمسی به پوشیدن لباس متحدالشکل زندان، ممنوع است» و تعداد روزهای زندان انفرادی حداکثر در دو مرحله ۱۰ و ۱۵ روزه اعلام شده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تــــــــــــــوپ تــــانک فشفشه ملت خـــــاموش کــــوسکشه نـــه شیخ خوبه نــــــــــه ملا بریــــــــــــن به ایت اللــــــه ملای خـــــوب ملای مردس دستها توکون غیرتها بیرون حکومت واژگــــــــــــــون سیدلی گه پدر💩💩 تواسلامت میرینیم ایرانو پس میگیریم ایرانی خفته یتکــون

5 Easy Drink That will boost your immune system 👇👇👇👇👇👇👇

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 13. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

برگزاری تجمعی در پاریس برای آزادی بنجامین بریر، گردشگر زندانی در ایران🔺 بلندین بریر، خواهر بنجامین بریر، در گفت‌وگو با بخش فارسی صدای آمریکا از برگزاری تجمعی برای آزادی برادرش در پاریس خبر داد و گفت که بیشتر حاضران عکس‌ها و بنرهایی را برای درخواست آزادی بنجامین آورده بودند. ⬇ بیشتر بخوانید: جالبه که به یک جاسوس و خرابکار میگین گردشگر. مطمنا این ژینگولک بازیا چیزیو عوض نخواهد کرد
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

euronews - اخبار بین المللی در مورد ساقط کردن هواپیمای اوکراینی در ایرانساقط کردن هواپیمای اوکراینی در ایران | فهرست کلیه مقاله‌های منتشر شده نوسط یورونیوز در زمینه‌های بین‌االمللی، اقتصاد، سیاست، علم و شیوه زندگی داغ هموطنان عزیزمان در پرواز ۷۵۲ همچون پرواز ۶۵۵ بر دل ما است. فقط معلوم نیست چرا حتی شما یکبار هم از پرواز ۶۵۵ که توسط امریکای کثیف عمداً مورد هدف قرار گرفت حاضر نیستید یادی کنید. آنکه بجای گرفتن یقه آمریکا دنبال گرفتن ماهی از این داغ است اگر منافق نیست پس چیست. درست در دومین سالگرد سقوط هواپیمای اوکراینی ج.ا نه تنها خودش رو پاسخگو نمی بینه بلکه بی شرمانه بهترین فرزند ایران زمین رو که به تمام مردم ایران تعلق دارد ( بکتاش) رو به قتل رساند و در همین روزهای خونین دول غرب + روسیه در حال مذاکره با چینی جانیانی/ قاتلان مردم ایران هستند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

گربه‌سان بزرگِ در معرض انقراض؛ تنها ۱۲ قلاده یوزپلنگ در ایران باقی مانده استایران در سال ۲۰۰۱ با حمایت سازمان ملل متحد برنامه ای را برای حفاظت از این گونه پستاندارِ در معرض خطر آغاز کرد. جای تاسف داره 😔 چقدر تا حالا هزینه شده از خارج هم کمک مالی کردند ولی هر سال پس رفتند
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ایران: در برخی حوزه‌ها در مذاکرات وین شاهد پیشرفت هستیمایران: در برخی حوزه‌ها در مذاکرات وین شاهد پیشرفت هستیم سخنگوی وزارت امورخارجه ایران گفت در وین بر روی رفع‌ تحریم‌ها، تضمین‌ها و موضوعات هسته‌ای تمرکز کرده‌ایم که در برخی موارد شاهد پیشرفت هستیم.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

هیچ شخص و کشوری به جز 'آقای باقری' نماینده ایران در مذاکرات وین نیستسخنگوی دولت: *هیچ شخص و کشوری به جز 'آقای باقری' نماینده ایران در مذاکرات نیست *میزان افزایش حقوق کارکنان دولت ۱۰ درصد نیست *تا زمانیکه لازم باشد واکسن از طریق واردات تامین می‌شود *رابطه دولت با مردم شفاف است *خط قرمز دولت معیشت مردم است
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

فوت 37 بیمار دیگر بر اثر کرونا در ایرانفوت 37 بیمار دیگر بر اثر کرونا در ایران بنا به اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت ایران، طی 24 ساعت گذشته 1923 مورد جدید ابتلا به کرونا شناسایی شده و مجموع مبتلایان در این کشور به 6 میلیون و 208 هزار و 337 نفر رسیده است.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »