ساخت مایعی که می‌تواند انرژی خورشید را برای ۱۸ سال ذخیره ‌کند

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 17 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 10%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

انرژی که هر یک کیلوگرم این مایع تولید می‌کند معادل ۲۵۰ وات ساعت است که دو برابر میزان انرژی باطری خودروهای تسلا است.

دکتر کاسپر موت-پولسون، استاد دانشگاه صنعتی شالمرز و سرپرست تیم تحقیقاتی درباره این‌باره گفت: «مولکول‌های نوربُنادین که ما ساخته‌ایم از لحاظ جذب انرژی خورشیدی، زمان ذخیره و تراکم انرژی از کارایی بالایی برخوردار هستند. این مولکول‌ها بدون نیاز به مواد عایق می‌توانند انرژی خورشیدی را تا ۱۸ سال یا بیشتر ذخیره کنند.»

مایع نوربُنادین برای اینکه به پتانسیل کامل خود برسد به یک ماده حلّال همچون کبالت نیاز دارد که سمی است. تیم تحقیقاتی در پی آن است تا بتواند کاتالیزور‌های کم خطرتری را برای تبدیل کردن مایع نوربُنادین به حالت فعال خود یعنی کوادریسیکلان بیابد. البته اصلی‌ترین روش فعال کردن نوربُنادین، قرار دادن آن در معرض نور خورشید است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

باطری خودروی تسلا ۱۲۵ وات ساعت است؟ من یک نیسان لیف دارم با ۲۴ کیلو وات باطری

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

بازپرسی که تلگرام را فیلتر کرد، بازداشت شدبازپرسی که تلگرام را فیلتر کرد، بازداشت شد مجتهدزاده، وکیل دادگستری: بیژن قاسم‌زاده، بازپرس دادسرای فرهنگ‌ و رسانه که قرارهای سنگین و دستور فیلتر تلگرام را صادر کرده بود، بازداشت شد. خب حالا رفع فیلتر میشه؟ این هم اخر عاقبت خایه مال پرستات لیس ج ا این برای اون ورابی ها باید یه درسی بشه ج ا تا بفهمه در خطره شروع به یک سری شو افهای اینچنینی میکنه خوب حالا که فهمیدین یه بیشرف دزد این کار رو کرده از فیلتر درش بیارید و راه یک دزد رو ادامه ندین
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

بازپرسی که حکم فیلترینگ تلگرام را داده بود، بازداشت شد
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

جزیره‌ای که ابعاد مشکل زباله پلاستیکی در دریاها را آشکار می‌کندیک جزیره دورافتاده در جنوب اقیانوس اطلس به آشکار کردن ابعاد مشکل حضور زباله پلاستیکی در اقیانوس های زمین کمک کرده است. معلوم شده که حدود ۷۵ درصد بطری های پلاستیکی که با آب به سواحل این جزیره می افتند از آسیا آمده و اکثرا در چین تولید شده اند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

سوالی که افکارعمومی جهان را درگیر کرده است؛ جسد خاشقچی کجاست؟
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

یافته‌های باستانی در مادآباد تئوری دو قرن سکوت زرین‌کوب را اثبات می‌کند/ شهرداری‌ها محوطه‌هایی که میراث‌فرهنگی اجازه ساخت‌وساز نمی‌دهد را تبدیل به زباله‌دانی می‌کنندنوروز رجبی (سرپرست کاوش در تل‌سبز، تپه مادآباد و مسئول پروژه سد قزل‌داش) معتقد است: از آنجا که در تشکیلات باستان‌شناسی ضعف داریم هر روز شاهد انجام کاوش‌های نجات‌بخشی هستیم که در خوشبینانه‌ترین شرایط نام «کفایت مطالعات باستان‌شناسی» را روی آن گذاشته‌ و آن را رها می‌کنند.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

بیانیه سازمان انرژی اتمی درمورد کاهش تعهدات برجامی و تسریع فعالیت‌های هسته‌ایدر پی بیانات قاطعانه حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر اینکه ' کاهش تعهدات هسته ای که مسئولیت آن بر عهده سازمان انرژی اتمی است، باید همانگونه که دولت اعلام کرده با جدیت کامل و به صورت دقیق و جامع ادامه یابد تا به نتیجه مطلوب برسد و قطعاً هم به نتیجه خواهد رسید'، سازمان انرژی اتمی ایران بیانیه ای صادر کرد. اگه ما واقعا دنبال بمب اتمی نیستیم .ترس غرب از کاهش تعهدات هسته ای ما بیمورده . پس تمام دنیا از بچه پنج ساله تا سالمندان نودساله خلی خوب میدونن ایران بدنبال بمب هسته ایه جدای از اینکه بمب اتم هم حق ماست ولی نفس کار موجب بی اعتمادی دنیا نسبت به ماست نه دروغگویی جزوی از ژن ماشده
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »