چاپگرهای سه‌بعدی, فناوری چاپگرهای سه‌بعدی, چاپگر سه‌بعدی

چاپگرهای سه‌بعدی, فناوری چاپگرهای سه‌بعدی

ساخت اولین خانه در آلمان با استفاده از چاپگر سه‌بعدی | DW | 27.07.2021

از نخستین خانه ساخته‌شده به کمک چاپگرهای سه‌بعدی در بکوم (Beckum) در آلمان رونمایی شد. این خانه لایه به لایه از بتون 'چاپ' شد. سازندگان خانه تک‌خانواری می‌خواهند انقلابی در صنعت ساختمان‌سازی ایجاد کنند.

27/07/2021 01:53:00 ب.ظ

از نخستین خانه ساخته‌شده به کمک چاپگرهای سه‌بعدی در بکوم (Beckum) در آلمان رونمایی شد. این خانه لایه به لایه از بتون 'چاپ' شد. سازندگان خانه تک‌خانواری می‌خواهند انقلابی در صنعت ساختمان‌سازی ایجاد کنند.

از نخستین خانه ساخته‌شده به کمک چاپگرهای سه‌بعدی در بکوم (Beckum) در آلمان رونمایی شد. این خانه لایه به لایه از بتون 'چاپ' شد. سازندگان خانه تک‌خانواری می‌خواهند انقلابی در صنعت ساختمان‌سازی ایجاد کنند.

ساخت اولین خانه در آلمان با استفاده از چاپگر سه‌بعدیاز نخستین خانه ساخته‌شده به کمک چاپگرهای سه‌بعدی در بکوم (Beckum) در آلمان رونمایی شد. این خانه لایه به لایه از بتون"چاپ" شد. سازندگان خانه تک‌خانواری می‌خواهند انقلابی در صنعت ساختمان‌سازی ایجاد کنند.

سازمان عفو بین‌الملل خواهان آزادی فوری و بی‌قیدوشرط توماج صالحی شد وصیت‌نامه شاهزاده فیلیپ، همسر ملکه بریتانیا تا دست‌کم ۹۰ سال محرمانه می‌ماند راه دشوار آلمان برای رسیدن به دموکراسی | DW | 16.09.2021

مراسم افتتاح خانه ساخته‌شده با چاپگر سه‌بعدیوایدمار کروته، معمار آلمانی با افتخار درب ورودی خانه ۱۶۰ متری را باز می‌کند. نگاه‌ها بلافاصله متوجه دیوار خانه می‌شود که با لایه‌های جداگانه بتون ساخته شدند.کورته می‌گوید به عنوان یک برنامه‌ریز چاپگر بتونی، آزادی عمل بیشتری دارد و می‌تواند به بتون فرم بیشتری بدهد. به گفته او ساخت خانه‌های سه‌بعدی سریع انجام می‌گیرد و در هزینه‌ها هم صرفه‌جویی می‌شود.

این معمار که سال‌ها روی ساخت خانه‌ها با چاپگرهای سه‌بعدی کار کرده می‌گوید، دیگر نیاز شدیدی به کارگر ماهر نیست و مشکل کمبود نیروی ماهر در صنعت ساختمان حل می‌شود.دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید خانه جدا و تک‌خانوادگی که کورته ساخته از همه نظر بی‌نظیر است. ساخت این گونه خانه‌ها به کمک چاپگر سه‌بعدی کلا تنها به ۱۰۰ ساعت زمان نیاز داشته یعنی فقط کمی بیشتر از چهار روز. headtopics.com

کورته و تیمش امیدوارند که فناوری ساخت‌وساز را در سطح کشور سرعت ببخشد و در درازمدت حتی ارزان‌تر کند.به گفته کورته قیمت ساخت خانه‌های سه‌بعدی در حال حاضر ۱۵ درصد بالاتر از ساخت خانه‌های معمولی است. اما این معمار چاپگر امیدوار است، حداکثر تا پنج سال دیگر ساخت خانه‌های سه‌بعدی مقرون به صرفه  باشد و قیمت آن از ساخت خانه‌های معمولی ارزانتر.

در بدنه ساختمان سه‌بعدی که این معمار ساخته است، لایه به لایه بتون به صورت روی هم گذاشته شده و آن را در شومینه و حمام  هم می‌توان مشاهده کرد.چاپگر ظرف پنج دقیقه یک متر مربع دیوار می‌سازد و یا به عبارتی"چاپ می‌کند" و در مسیر برنامه‌ریزی شده خود حرکت می کند.

فایبان مایر بروتز از شرکت ساختمان سازی PERI شرح می‌دهد: «هنگام چاپ با بتون ما به ماده‌ای نیاز داریم که به اندازه کافی پایدار و متسحکم باشد تا بتواند لایه‌های بعدی را نگه دارد و این ماده باید از نظر شیمیایی نیز فعال باقی بماند تا به مواد متصل شود.»

تیم سازنده خانه سه‌بعدی با استفاده از سرشلنگ بتون را در محلی که باید دیوارها ساخته شود، می‌ریزد و در جایی که درها یا پریزها نصب شوند شکاف ایجاد می‌کنند.مایر بروتز با شور و شوق تعریف می‌کند این کار انقلابی در کل صنعت ساختمان‌سازی است و فقط دیوارها نیستند که چاپ می‌شوند، بلکه برنامه‌ریزی و سایر فرایندهای ساختمانی نیز تحت تأثیر این فناوری جدید قرار گرفته‌اند. headtopics.com

اعطای دکترای افتخاری دانشگاه ملی تاجیکستان به آیت الله رئیسی/ بازدید رئیس جمهور از نمایشگاه دستاوردهای علمی دانشگاه ملی تاجیکستان عکس روز: درخشش دوباره تاج محل | همه مطالب مدیا سنتر | DW | 17.09.2021 خودکشی یک معلم در فارس به دلیل مشکلات مالی

در بدنه ساختمان سه‌بعدی لایه به لایه بتن به صورت روی هم گذاشته شدهفلیکس پاکله، مدیر کل انجمن مرکزی صنعت ساختمان آلمان می‌گوید در میان ۳۰۰ هزار خانه‌ که سال ۲۰۲۰ ساخته شده تنها دو خانه سه‌بعدی توسط چاپگرها ساخته شدند.آقای پاکله هم از مزایای خانه‌های سه‌بعدی تعریف می‌کند و می‌گوید: «خانه‌های سه‌بعدی بازار خود را پیدا خواهد كرد. برخی از قطعات مورد نیاز خانه را می‌توان توسط چاپگر در سالن تولید کرد و با انتقال به محل ساخت به صورت مدولار مونتاژ کرد.»

او تاکید می‌کند چاپگر همیشه نباید در محل ساخت‌وساز نصب شود.برای ساخت خانه سه‌بعدی بکوم تنها یک چاپگر و چند متخصص در محل حضور داشتند که مجبور بودند"روند چاپ" را کنترل کنند.ویژگی منحصر به فرد خانه‌های سه‌بعدی در این است که مواد به‌کار برده شده را می‌توان دوباره برای"چاپ" استفاده کرد. خانه را ویران کرد و از نو ساخت و یا به قول معروف از نو چاپ کرد.

 به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید معمار، سازنده و یا چاپگر خانه سه‌بعدی بکوم می‌گوید فعلا خانه‌اش خالی می‌ماند. کورته و تیمش می‌خواهند به مدت یک سال و نیم از خانه سه‌بعدی خود برای تحقیقات بیشتر استفاده کنند. کورته نسبت به آینده ساخت خانه‌های سه‌بعدی بسیار خوشبین است. شرکت او حالا می‌خواهد با استفاده از چاپگرهای سه بعدی در آریزونای آمریکا پروژه بعدی خود را عملی کند. آنها با فناوری و علم و دانش خود می‌خواهند در ساخت خانه‌ها تحول و دگرگونی ایجاد کنند. 

ادامه مطلب: DW فارسی »

دیدگاه: اختیارات مادر در جمهوری اسلامی گفت‌وگو با آسیه امینی

عدم تحویل کارنامه و مدارک تحصیلی دانش‌آموزان به مادران‌شان که در روزهای گذشته خبری شده، بار دیگر حدود اختیارات مادران در مورد فرزندان‌شان را به بحث اصلی شبکه‌های اجتماعی و افکار عمومی تبدیل کرده است.

طرح «صیانت از فضای مجازی» در مجلس بررسی می‌شود؛ احتمال اعمال محدودیت در دسترسی به اینترنتطرح «صیانت از فضای مجازی» در مجلس بررسی می‌شود؛ احتمال اعمال محدودیت در دسترسی به اینترنت منتقدان می‌گویند که این طرح موجب فیلترینگ گسترده و جایگزینی برخی اپلیکیشین‌های پرکاربرد خواهد شد.

ویدیو؛ نجات بطری‌های شراب گرفتار در گل و لای به جا مانده از سیل آلمانکارکنان یک شرکت بزرگ شراب سازی در آلمان که متحمل خسارت سنگینی از سیل اخیر در این کشور شده، دست به کار نجات بشکه‌های کمتر آسیب دیده و بطری‌های پخش شده در میان گل و لای به جای مانده از سیل شده‌اند.

در دوازدهمین شب اعتراضات، تظاهرات به کرج رسید: از کرج تا خوزستان، اتحاد اتحادبا گذشت دوازده شب از آغاز اعتراضات خوزستان، شامگاه دوشنبه دامنه این اعتراضات به کرج رسید و جمعی از مردم فردیس_کرج در حمایت از این اعتراضات به خیابان آمده و ضمن تظاهرات، شعارهایی از جمله «مرگ بر دیکتاتور» و «از کرج تا خوزستان، اتحاد اتحاد» سردادند.

کرونا در ایران | ثبت‌نام واکسیناسیون در ایران از دوشنبه ۴ مرداد مختل شده است♦ مرکز مدیریت فناوری اطلاعات وزارت بهداشت بابت این مسئله از مراجعه‌کنندگان سامانه ثبت نام واکسن عذرخواهی کرده و گفته است که مشکل هنوز ادامه دارد و امکان دوباره برای ثبت‌نام برقرار نشده است. ⬇ بیشتر بخوانید:

تصاویری از رژه دریایی روسیه در حضور پوتین در خلیج فنلانددر این مراسم که با حضور ۵۴ کشتی دریایی برگزار شد، کشورهایی چون ایران، هند و پاکستان هم در آن مشارکت داشتند.

مخالفت با طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای‌ مجازی در قالب یک بیانیه۴۸ کسب و کار دیجیتال، در بیانیه‌ای با ابراز مخالفت با طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای‌ مجازی، خواهان تجدید نظر در رابطه با مطرح شدن این طرح در مجلس و توقف آن شدند. تا پریشب که من در مخالفت با این طرح بیانیه رو امضا کردم 250 هزار امضا جمع شده بود.