ساخت اولین خانه در آلمان با استفاده از چاپگر سه‌بعدی | DW | 27.07.2021

27/07/2021 01:53:00 ب.ظ

از نخستین خانه ساخته‌شده به کمک چاپگرهای سه‌بعدی در بکوم (Beckum) در آلمان رونمایی شد. این خانه لایه به لایه از بتون 'چاپ' شد. سازندگان خانه تک‌خانواری می‌خواهند انقلابی در صنعت ساختمان‌سازی ایجاد کنند.

چاپگرهای سه‌بعدی, فناوری چاپگرهای سه‌بعدی

از نخستین خانه ساخته‌شده به کمک چاپگرهای سه‌بعدی در بکوم (Beckum) در آلمان رونمایی شد. این خانه لایه به لایه از بتون 'چاپ' شد. سازندگان خانه تک‌خانواری می‌خواهند انقلابی در صنعت ساختمان‌سازی ایجاد کنند.

از نخستین خانه ساخته‌شده به کمک چاپگرهای سه‌بعدی در بکوم (Beckum) در آلمان رونمایی شد. این خانه لایه به لایه از بتون 'چاپ' شد. سازندگان خانه تک‌خانواری می‌خواهند انقلابی در صنعت ساختمان‌سازی ایجاد کنند.

مراسم افتتاح خانه ساخته‌شده با چاپگر سه‌بعدیاین معمار که سال‌ها روی ساخت خانه‌ها با چاپگرهای سه‌بعدی کار کرده می‌گوید، دیگر نیاز شدیدی به کارگر ماهر نیست و مشکل کمبود نیروی ماهر در صنعت ساختمان حل می‌شود.کورته و تیمش امیدوارند که فناوری ساخت‌وساز را در سطح کشور سرعت ببخشد و در درازمدت حتی ارزان‌تر کند.

چاپگر ظرف پنج دقیقه یک متر مربع دیوار می‌سازد و یا به عبارتی"چاپ می‌کند" و در مسیر برنامه‌ریزی شده خود حرکت می کند.مایر بروتز با شور و شوق تعریف می‌کند این کار انقلابی در کل صنعت ساختمان‌سازی است و فقط دیوارها نیستند که چاپ می‌شوند، بلکه برنامه‌ریزی و سایر فرایندهای ساختمانی نیز تحت تأثیر این فناوری جدید قرار گرفته‌اند.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

دوازدهمین روز اعتراضات در ایران؛ شمار هشتگ‌های مهسا امینی از ۱۳۰ میلیون عبور کرد

دور جدید اعتراضات مردمی در ایران که از ۲۵ شهریور با کشته شدن مهسا امینی، شهروند ایرانی ساکن سقز در اثر ضرب و شتم مأموران گشت ارشاد تهران آغاز شد، وارد دوازدهمین روز خود شده است. ادامه مطلب >>

طرح «صیانت از فضای مجازی» در مجلس بررسی می‌شود؛ احتمال اعمال محدودیت در دسترسی به اینترنتطرح «صیانت از فضای مجازی» در مجلس بررسی می‌شود؛ احتمال اعمال محدودیت در دسترسی به اینترنت منتقدان می‌گویند که این طرح موجب فیلترینگ گسترده و جایگزینی برخی اپلیکیشین‌های پرکاربرد خواهد شد.

ویدیو؛ نجات بطری‌های شراب گرفتار در گل و لای به جا مانده از سیل آلمانکارکنان یک شرکت بزرگ شراب سازی در آلمان که متحمل خسارت سنگینی از سیل اخیر در این کشور شده، دست به کار نجات بشکه‌های کمتر آسیب دیده و بطری‌های پخش شده در میان گل و لای به جای مانده از سیل شده‌اند.

در دوازدهمین شب اعتراضات، تظاهرات به کرج رسید: از کرج تا خوزستان، اتحاد اتحادبا گذشت دوازده شب از آغاز اعتراضات خوزستان، شامگاه دوشنبه دامنه این اعتراضات به کرج رسید و جمعی از مردم فردیس_کرج در حمایت از این اعتراضات به خیابان آمده و ضمن تظاهرات، شعارهایی از جمله «مرگ بر دیکتاتور» و «از کرج تا خوزستان، اتحاد اتحاد» سردادند.

کرونا در ایران | ثبت‌نام واکسیناسیون در ایران از دوشنبه ۴ مرداد مختل شده است♦ مرکز مدیریت فناوری اطلاعات وزارت بهداشت بابت این مسئله از مراجعه‌کنندگان سامانه ثبت نام واکسن عذرخواهی کرده و گفته است که مشکل هنوز ادامه دارد و امکان دوباره برای ثبت‌نام برقرار نشده است. ⬇ بیشتر بخوانید:

تصاویری از رژه دریایی روسیه در حضور پوتین در خلیج فنلانددر این مراسم که با حضور ۵۴ کشتی دریایی برگزار شد، کشورهایی چون ایران، هند و پاکستان هم در آن مشارکت داشتند.

مخالفت با طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای‌ مجازی در قالب یک بیانیه۴۸ کسب و کار دیجیتال، در بیانیه‌ای با ابراز مخالفت با طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای‌ مجازی، خواهان تجدید نظر در رابطه با مطرح شدن این طرح در مجلس و توقف آن شدند. تا پریشب که من در مخالفت با این طرح بیانیه رو امضا کردم 250 هزار امضا جمع شده بود.

Beckum ساخت اولین خانه در آلمان با استفاده از چاپگر سه‌بعدی از نخستین خانه ساخته‌شده به کمک چاپگرهای سه‌بعدی در بکوم (Beckum) در آلمان رونمایی شد.آرشیو طرح «صیانت از فضای مجازی» که بنا به درخواست گروهی از نمایندگان قرار بود دوشنبه در صحن علنی مجلس شورای اسلامی بررسی شود، از دستور کار کنار گذاشته شد، اما گفته می‌شود امروز سه‌شنبه پنجم مرداد مورد بررسی قرار خواهد گرفت.شرکت شراب سازی مایشوس-آلتناهر(Mayschoss-Altenahr) که در نزدیکی رودخانه اهر(Ahr) واقع در جنوب شهر بُن قرار دارد، بیش از ۱۵۰ سال پیش تاسیس شده و یکی از قدیمی‌ترین کارخانه‌های شراب سازی جهان به شمار می‌رود.از این اعتراضات به خیابان آمده و تظاهرات کردند و شعارهایی از جمله «از کرج تا خوزستان، اتحاد اتحاد» و «مرگ بر دیکتاتور» سردادند.

این خانه لایه به لایه از بتون"چاپ" شد. سازندگان خانه تک‌خانواری می‌خواهند انقلابی در صنعت ساختمان‌سازی ایجاد کنند. این طرح که هفته آخر تیر دوباره در دستور کار مجلس قرار گرفت، پیش از این یک بار در صحن مجلس شورای اسلامی مطرح شده بود. مراسم افتتاح خانه ساخته‌شده با چاپگر سه‌بعدی وایدمار کروته، معمار آلمانی با افتخار درب ورودی خانه ۱۶۰ متری را باز می‌کند.. نگاه‌ها بلافاصله متوجه دیوار خانه می‌شود که با لایه‌های جداگانه بتون ساخته شدند. اما منتقدان می‌گویند که این طرح موجب فیلترینگ گسترده و جایگزینی برخی اپلیکیشین‌های پرکاربرد خواهد شد. کورته می‌گوید به عنوان یک برنامه‌ریز چاپگر بتونی، آزادی عمل بیشتری دارد و می‌تواند به بتون فرم بیشتری بدهد. با این حال انوشیروان محسنی‌بندپی، استاندار تهران، اعتراض‌ها را به «مصرف بی‌قاعده و عدم پرداخت هزینه برق» مربوط کرد و گفت: «برق که قطع شد گروه دیگری نیز که به دنبال مسائل خاص خود بودند اعتراضاتی داشتند.

به گفته او ساخت خانه‌های سه‌بعدی سریع انجام می‌گیرد و در هزینه‌ها هم صرفه‌جویی می‌شود. منتقدان می‌گویند هدف حامیان تصویب طرح صیانت از فضای مجازی اعمال محدودیت شدید در دسترسی به اینترنت است. این معمار که سال‌ها روی ساخت خانه‌ها با چاپگرهای سه‌بعدی کار کرده می‌گوید، دیگر نیاز شدیدی به کارگر ماهر نیست و مشکل کمبود نیروی ماهر در صنعت ساختمان حل می‌شود. دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید  خانه جدا و تک‌خانوادگی که کورته ساخته از همه نظر بی‌نظیر است. با وجود فیلترینگ گسترده و محدودیت‌های شدید در زمینه استفاده از اینترنت در ایران، رهبر جمهوری اسلامی پیش از این فضای مجازی در ایران را «واقعا ول» و «رها و بدون قید و بند» توصیف کرده بود. ساخت این گونه خانه‌ها به کمک چاپگر سه‌بعدی کلا تنها به ۱۰۰ ساعت زمان نیاز داشته یعنی فقط کمی بیشتر از چهار روز. کورته و تیمش امیدوارند که فناوری ساخت‌وساز را در سطح کشور سرعت ببخشد و در درازمدت حتی ارزان‌تر کند. خبرهای دیگر . منابع محلی گفتند که موج بازداشت‌ فعالان مدنی و جوانان معترض در این استان به ویژه در شهرهای اهواز، سوسنگرد، حمیدیه، شادگان، ماهشهر، شهر جراحی و شهرک طالقانی ماهشهر وهمچنین ایذه ادامه دارد.

به گفته کورته قیمت ساخت خانه‌های سه‌بعدی در حال حاضر ۱۵ درصد بالاتر از ساخت خانه‌های معمولی است. اما این معمار چاپگر امیدوار است، حداکثر تا پنج سال دیگر ساخت خانه‌های سه‌بعدی مقرون به صرفه  باشد و قیمت آن از ساخت خانه‌های معمولی ارزانتر.. در بدنه ساختمان سه‌بعدی که این معمار ساخته است، لایه به لایه بتون به صورت روی هم گذاشته شده و آن را در شومینه و حمام  هم می‌توان مشاهده کرد. چاپگر ظرف پنج دقیقه یک متر مربع دیوار می‌سازد و یا به عبارتی"چاپ می‌کند" و در مسیر برنامه‌ریزی شده خود حرکت می کند. فایبان مایر بروتز از شرکت ساختمان سازی PERI شرح می‌دهد: «هنگام چاپ با بتون ما به ماده‌ای نیاز داریم که به اندازه کافی پایدار و متسحکم باشد تا بتواند لایه‌های بعدی را نگه دارد و این ماده باید از نظر شیمیایی نیز فعال باقی بماند تا به مواد متصل شود.» استاندار خوزستان، گفت که تعدادی از مشکلات از قبیل مسائل کارگری، اشتغال، وضعیت آب آشامیدنی و فاضلاب در استان خوزستان انباشته شده و به مردم فشار آورده است.

» تیم سازنده خانه سه‌بعدی با استفاده از سرشلنگ بتون را در محلی که باید دیوارها ساخته شود، می‌ریزد و در جایی که درها یا پریزها نصب شوند شکاف ایجاد می‌کنند. مایر بروتز با شور و شوق تعریف می‌کند این کار انقلابی در کل صنعت ساختمان‌سازی است و فقط دیوارها نیستند که چاپ می‌شوند، بلکه برنامه‌ریزی و سایر فرایندهای ساختمانی نیز تحت تأثیر این فناوری جدید قرار گرفته‌اند. در بدنه ساختمان سه‌بعدی لایه به لایه بتن به صورت روی هم گذاشته شده فلیکس پاکله، مدیر کل انجمن مرکزی صنعت ساختمان آلمان می‌گوید در میان ۳۰۰ هزار خانه‌ که سال ۲۰۲۰ ساخته شده تنها دو خانه سه‌بعدی توسط چاپگرها ساخته شدند. آقای پاکله هم از مزایای خانه‌های سه‌بعدی تعریف می‌کند و می‌گوید: «خانه‌های سه‌بعدی بازار خود را پیدا خواهد كرد. برخی از قطعات مورد نیاز خانه را می‌توان توسط چاپگر در سالن تولید کرد و با انتقال به محل ساخت به صورت مدولار مونتاژ کرد.

» او تاکید می‌کند چاپگر همیشه نباید در محل ساخت‌وساز نصب شود. برای ساخت خانه سه‌بعدی بکوم تنها یک چاپگر و چند متخصص در محل حضور داشتند که مجبور بودند"روند چاپ" را کنترل کنند. ویژگی منحصر به فرد خانه‌های سه‌بعدی در این است که مواد به‌کار برده شده را می‌توان دوباره برای"چاپ" استفاده کرد. خانه را ویران کرد و از نو ساخت و یا به قول معروف از نو چاپ کرد.  به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید  معمار، سازنده و یا چاپگر خانه سه‌بعدی بکوم می‌گوید فعلا خانه‌اش خالی می‌ماند.

کورته و تیمش می‌خواهند به مدت یک سال و نیم از خانه سه‌بعدی خود برای تحقیقات بیشتر استفاده کنند.  کورته نسبت به آینده ساخت خانه‌های سه‌بعدی بسیار خوشبین است. شرکت او حالا می‌خواهد با استفاده از چاپگرهای سه بعدی در آریزونای آمریکا پروژه بعدی خود را عملی کند. آنها با فناوری و علم و دانش خود می‌خواهند در ساخت خانه‌ها تحول و دگرگونی ایجاد کنند.  تماشای ویدیو .