ساخت نخستین دستگاه ونتیلاتور پرتابل کشور با توانایی ‌پایش علائم حیاتی بیماران از راه دور / دستگاه ویژه بیماران تنفسی ‌است- اخبار استانها - اخبار تسنیم - Tasnim

  • 📰 Tasnimnews_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 41 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 20%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

🎥 ساخت اولین ونتیلاتور پرتابل کشور این دستگاه امکان پایش علائم حیاتی بیمارانی که در بیمارستان بستری نیستند را فراهم می‌کند

، شرکت کارخانجات مخابراتی ایران و شرکت کاوشگران داده سلامت با همکاری‌های علمی از حدود دوماه قبل اقدام به طراحی و تولید دستگاه ونتیلاتور کردند که این دستگاه به زودی رونمایی می‌شود.

محمدرضا شانه ساز، معاون غذا و داروی وزیر بهداشت در بازدید از شرکت کارخانجات مخابراتی ایران، با اشاره به طراحی دستگاه ونتیلاتور پرتابل در شیراز اظهار داشت: طراحی و تولید این محصول دانش‌بنیان با مشارکت دو مجموعه سلامت و الکترونیک نشان از توانمندی‌های شیراز در تولید تجهیزات پیشرفته پزشکی و گامی در راستای خودکفایی کشور است.

شانه‌ساز با اشاره به بحران کرونا ویروس در کشور و دنیا و همچنین تحریم‌های اعمال شده علیه ایران حمایت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را در زمینه صدور مجوز برای پیشبرد این طرح به مرحله تولید انبوه و به کارگیری در حوزه درمان اعلام کرد. رئیس هیئت مدیره کارخانجات مخابراتی ایران نیز در این بازدید اظهار داشت: در حال حاضر فناوری ساخت دستگاه ونتیلاتور پرتابل در اختیار 4 الی 5 کشور دنیا است و با طراحی این دستگاه در شیراز کشور ما به جمع کشورهای دارای این فناوری پیوست.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 14. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

دستگاه قضایی فرانسه تحقیق درباره نقش ولیعهد ابوظبی در جنگ یمن را آغاز کردوکیل مدافع شش تبعه یمن که از ولیعهد ابوظبی شکایت کرده‌اند گفت: «موکلان من از تصمیم به آغاز تحقیقات خرسند هستند و امید زیادی به دستگاه قضایی فرانسه بسته‌اند.»
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا: دستگاه قضایی ایران به جای اجرای عدالت، حقوق‌بشر را سرکوب و نقض می‌کندصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

پژوهش کرونایی: دگزامتازون نباید در مراحل اولیه به بیمار داده شوددگزامتازون،‌ دارویی شناخته شده و قدیمی است که به جهت برخورداری از قیمتی نسبتا مناسب به سهولت در دسترس بیماران در نقاط مختلف جهان قرار گرفته است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

آبادانِ گردشگرپذیر غرق در فاضلاب به روایت تصاویر- اخبار استانها - اخبار تسنیم - Tasnimگروه استان‌ها- شهرستان آبادان که روزی رونق آن آوازه‌ای فراتر از مرزهای کشورمان داشت، امروز پیکری زخم‌خورده از مشکلات اولیه زندگی دارد که یکی از مهمترین آنان معضل فاضلاب است.
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

ظریف با هادی العامری دیدار کرد- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnimظریف با «هادی العامری» رئیس ائتلاف فتح عراق، برهم صالح رئيس جمهور عراق و عمار حكيم رهبر جریان حکمت ملی عراق دیدار و گفتگو کرد دیدار ظریف با رئیس الحشدالشعبی ظریف و «فالح فیاض» درباره تحولات روابط دو جانبه، پیگیری ترور سرداران مقاومت، تصمیم قانونی دولت، مردم و پارلمان عراق مبنی بر لزوم خروج نیروهای آمریکایی از این کشور و سایر موضوعات مورد علاقه گفت‌وگو کردند
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

فیلم/آیا ترامپ مخالف اعدام است؟- اخبار اجتماعی - اخبار تسنیم - Tasnim🎥 آیا ترامپ مخالف اعدام است؟ ترامپ در حالی با توییتی فارسی خواستار توقف اعدام قریب‌الوقوع این زندانیان شد که در کشور خودش در چند روز گذشته دو زندانی آمریکایی با تزریق سم اعدام شدند
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »