ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی تا سال ۱۴۰۰ برای اقشار متوسط رو به پایین/سهم مسکن از تسهیلات بانکی به ۲۰ درصد افزایش می یابد

06/05/1398 07:10:00 ب.ظ

نشست خبری سخنگوی دولت

سخنگوی دولت با بیان اینکه ۴۰۰ هزار واحد مسکونی تا سال ۱۴۰۰ برای اقشار متوسط رو به پایین ساخته میشود اظهار داشت که سهم مسکن از تسهیلات بانکی نیز به میزان ۲۰ درصد افزایش می یابد. ربیعی گفت: پیشنهاد اول در طرح مسکن کارکنان این است که در این صندوق‌ها ۵ سال پول دریافت کنند و...

ربیعی گفت: پیشنهاد اول در طرح مسکن کارکنان این است که در این صندوق‌ها ۵ سال پول دریافت کنند و مسکن را ۲۰ ساله به اقساط واگذار کنند. همچنین بحث مکان یابی زمین های این مسکن ها مطرح شد و قرار شده کمیته ای با حضور وزارتخانه های راه و شهرسازی، جهاد کشاورزی، نیرو و نفت و وزارت کشور و شهرداری ها و بانک مرکزی برای پرداخت تسهیلات تشکیل شود که تصمیمات آن اطلاع رسانی می شود.

سخنگوی دولت افزود: وزیر راه و شهر سازی (محمد اسلامی) نیز متعهد شد۴۰۰ هزار واحد مسکونی تا دو سال آینده برای اقشار متوسط به پایین با الگوی مصرف برای اقشار متوسط به پایین دنبال کنند. ضمن اینکه برای بازسازی و تعمیر مسکن سیل‌زدگان زمانبندی مشخص شد و قرار شد طبق آن کار به پایان برسد.

ادامه مطلب:
پاد »

حقوق بشر برای سال آتی هم کماکان اثرگذار است | مصطفی علایی

با توجه به روندی که در سال ۱۴۰۱ در موضوع حقوق بشر طی شد، به نظر می‌رسد این مقوله تأثیراتی جدی بر عرصه سیاست خارجی و دیپلماسی ایران داشته است. در کنار آن، درهم‌تنیدگی حقوق بشر با حوزه سیاسی، دیپلماتیک و حتی امنیتی سبب شد برخی این اعتقاد را پیدا کنند که مبحث حقوق بشر در قبال ایران یک ماهیت سیاست‌زده و امنیت‌زده پیدا کند. بر همین اساس، موضوع حقوق بشر در سال گذشته بر دو محور دیگر یعنی جنگ اوکراین و بحث پهپاد و نیز وضعیت پرونده هسته‌ای و اختلاف‌های پادمانی، سایه انداخت و این مقوله (حقوق‌بشر) به یک ضلع و پارامتر سوم برای فشار بر ایران تبدیل شد. اگر‌چه در ادوار مختلف همواره حقوق بشر مورد تأکید همه کشورها بوده است، اما چه شد که سال گذشته حساسیت‌ها در‌این‌باره بیشتر شد؟محور گفت‌وگوی «شرق» با مصطفی اعلایی، سفیر اسبق ایران در ونزوئلا، دیپلمات سابق ایران در نمایندگی‌های ایران در سازمان ملل قرار گرفت. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

حسام عقبایی: 10 درصد خانه‌های کشور خالی هستند؛ حدود 2 میلیون و 400 هزار خانهحسام عقبایی، نایب‌رئیس اتحادیه املاک تهران، گفت: یکی از دلایل عقب‌ماندگی اقتصادی یا حتی اجتماعی و سایر حوزه‌های ما، نداشتن آمار دقیق و قابل استناد است. در بخش مهمی مثل مسکن باید آمارها به‌روز و به‌ ثانیه و دقیقه باشد، اما متاسفانه می‌بینیم که هنوز آمار مهمی مثل آمار خانه‌های خالی مربوط به سه سال پیش است.

قیمت طلا، سکه و ارز در روز یکشنبهقیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در بازار امروز (یکشنبه) به چهار میلیون و ۲۳۵ هزار تومان رسیده که نسبت به روز گذشته ۱۵ هزار تومان کاهش داشته و هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز ۴۰۹ هزار و ۷۵۸ تومان قیمت دارد که نسبت به روز گذشته ۳۰۰۰ تومان کاهش داشته است

حمله به دفتر روند سبز در کابل؛ امرالله صالح جان سالم به در برددر نتیجه یک انفجار و پس از آن حمله مهاجمان به دفتر روند سبز در کابل که ریاست آن را امرالله صالح، وزیر داخله پیشین و نامزد معاونیت محمد اشرف غنی در انتخابات ریاست جمهوری به عهده دارد، دست‌کم دو نفر کشته و ۲۵ نفر دیگر زخمی شده‌اند.

تبریک روحانی به جانسون بدون اشاره به تنش‌های خلیج فارسطوری نیست حالا!! به وزیر امورخارجه کشور دومش تبریک‌گفته.... از یه دوتابعیتی انتظاری بیشتر ازین نیست... وادادگی و دیپلماسی لبخند فقط ذلت میاره بدون شرح

ماجرای نامه رئیس‌کل به روحانی / بانک مرکزی موضوع تخلف ارزی را به دولت کشاندجرقه گم شدن یک میلیارد یورو ارز دولتی که مسئولان دولتی را وارد قضیه کرد از کانال بانک مرکزی پیگیری شده؛ به طوریکه به نظر می‌رسد تلاش‌های بانک مرکزی برای رفع تعهد ارزی شرکت‌های مربوطه از کانال‌های عادی به نتیجه نرسیده و پای دولت را برای حل این مشکلات به قصیه باز کرده است.

نامه رسمی هیات رئیسه مجلس به دولت جهت ارائه گزارش به مجلس/ نامه رئیس‌جمهور به رهبری/ ارجاع نامه از سوی رهبری به هیات حل اختلاف قوارئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر نماینده بافق و مهریز درمورد لزوم گزارش‌دهی دولت به مجلس گفت: هیات رئیسه در این زمینه نامه رسمی به دولت داده است و شنیده‌ام که ایشان در نامه‌ای به مقام معظم رهبری اعلام کرده اند که این کار اشکال دارد.