زیمبابوه مجوز معدنکاری شرکت‌های چینی در یک پارک مهم ملی را لغو کرد - BBC News فارسی

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 31 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 16%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

زیمبابوه مجوز معدنکاری شرکت‌های چینی در یک پارک مهم ملی را لغو کرد

این کشور برای مدت ها سیاست "نگاه به شرق" را برای تقویت اقتصاد لغزان خود که تحت فشار تحریم های قدرت های غربی است دنبال کرده است؛ تحریم هایی که به دلیل خشم غرب از نقض حقوق بشر در این کشور و برنامه جنجالی اصلاحات ارضی اعمال می شود.تحلیل: علت عقب نشینی دولت چیستاز ابتدا معلوم بود که تصمیم دولت برای اعطای حق اکتشاف در بزرگترین پارک کشور جنجالی خواهد شد. در نهایت مردم زیمبابوه با داغ کردن هشتگ "پارک ملی هوانج را نجات دهید" در توییتر نگرانی خود را فریاد زدند.

فعالان محیط زیست ابراز نگرانی کردند که حفاری برای زغال سنگ در پارک باعث نابودی حیات وحش خواهد شد و بر صنعت گردشگری - که منبع درآمد عمده ای برای این کشور است - تاثیری منفی خواهد داشت. دولت بالاخره کوتاه آمد و این ممنوعیت را اعلام کرد. وینستون چیتاندو وزیر معادن به روزنامه دولتی هرالد گفت که حقوق معدنکاری در سال ۲۰۱۵ اعطا شده بود اما مرحله اکتشاف تازه قرار بود شروع شود.

با این حال این ممنوعیت برای برخی از مردم کافی نیست. آنها اشاره می کنند که سال ها ایجاد معدن طلا در طول رودها باعث افت کیفیت محیط زیست شده است. آنها خواستار تبدیل این ممنوعیت به قانون هستند تا دیگر تکرار نشود و محیط زیست سالم بماند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 15. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

نامه نمکی به رییس دستگاه قضا در پی ادعاهایی درباره پیمانکاری فرزندش در پروژه های بیمارستانیوزیر بهداشت در واکنش به برخی ادعاها مبنی بر پیمانکاری فرزندش در سه پروژه بیمارستانی، در نامه ای به رییس قوه قضائیه ضمن درخواست برای ارایه مدرک از سوی افرادی که ادعای فساد و تخلف فرزندش را داشتند، تاکید کرد : اجازه ندهید بعضی از جایگاهها و تریبون ها از برخورد قانونی مصون باشند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

توضیحات شهرداری در مورد قطع درختان محدوده پارک ملتتوضیحات شهرداری در مورد قطع درختان محدوده پارک ملت: *آن درخت‌ها خشک شده بودند *امکان سقوط و آسیب به شهروندان وجود داشت *با این حال این درختان قطع نشدند بلکه سربرداری شدند *باید ۴ تا ۵ ماه صبر کرد تا مشخص شود دوباره سبز می‌شوند یا خیر
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

وزیر خارجه کنگو: ترکیه به دعوت دولت لیبی در این کشور حضور داردوزیر امور خارجه کنگو گفت که ترکیه به دعوت دولت مشروع لیبی در این کشور حضور دارد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

رد صلاحیت منتخب میانه و بلاتکلیفی کرسی دوم این شهر در مجلس
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

کرونا در آفریقا؛ در جستجوی راز یک پدیده حیرت‌انگیز - BBC News فارسیآیا بین فقر و خانه‌های پرجمعیت و آمار عجیب پایین ابتلا و مرگ در قاره آفریقا ارتباطی وجود دارد؟ در حالی که آمار کرونا در آفریقای‌جنوبی مرتب رو به کاهش می‌رود و در کل قاره آفریقا هم نسبتا پایین است، متخصصان مشغول بررسی یک فرضیه حیرت‌انگیز هستند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

نماینده تهران در مجلس: ده هزار واحد تولیدی در شهرک‌های صنعتی تعطیل شده‌اندمحسن دهنوی، نماینده مجلس شورای اسلامی، گفت که بیش از ۲۱ درصد واحدهای صنعتی و تولیدی مستقر در شهرک‌های صنعتی شامل دست‌کم ۹ هزار و ۴۵۰ واحد به کلی تعطیل شده است، ۱۰ هزار واحد با ظرفیت زیر ۵۰ درصد و ۱۳ هزار واحد با ظرفیت ۵۰ تا ۶۰ درصد فعالیت می‌کنند
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »