زیردریایی اتمی آمریکا در دریای جنوبی چین دچار حادثه شد

16/07/1400 08:52 ق.ظ

رویترز به نقل از چند مقام آمریکایی که نامی از آنها برده نشده اعلام کرده که دست کم پانزده خدمه زیردریایی «یو‌ اس‌اس کانتیکات» طی این دچار جراحات سطحی نظیر کبودی و بریدگی شده‌اند.

رویترز به نقل از چند مقام آمریکایی که نامی از آنها برده نشده اعلام کرده که دست کم پانزده خدمه زیردریایی «یو‌ اس‌اس کانتیکات» طی این دچار جراحات سطحی نظیر کبودی و بریدگی شده‌اند. نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا پنجشنبه شب اعلام کرد که یک زیر دریایی مجهز به نیروی محرک هسته‌ایِ این کشور در آب‌های دریای جنوب چین به «شیئی» برخورد کرده و دچار حادثه شده است.

بر اساس بیانیه‌ای که نیروی دریایی آمریکا در این خصوص منتشر کرده این حادثه چند مجروح در بین خدمه زیردریایی «یو‌ اس‌اس کانتیکات» به جای گذاشته است.

با این حال گفته می شود اغلب جراحات وارد آمده به خدمه زیردریایی آمریکا در دریای جنوبی چین سطحی بوده و خطری جان هیچکدام از مجروحان را تهدید نمی‌کند. در بیانیه نیروی دریایی آمریکا ضمن اشاره به اینکه حادثه روز شنبه روی داده، آمده است: موتور محرک زیردریایی که با سوخت هسته‌ای تغذیه می‌شود و قسمت‌های اصلی بدنه تحت تاثیر قرار نگرفته و همچنان به طور کامل عملیاتی هستند.

در بیانیه نیروی دریایی آمریکا به جزئیات حادثه اشاره دقیقی نشده و اینکه زیردریایی با چه شیئی برخورد کرده و یا مجروحان حادثه چند نفر بوده‌اند بدون پاسخ مانده است. این درحالیست که رویترز به نقل از چند مقام آمریکایی که نامی از آنها برده نشده اعلام کرده که حادثه در دریایی جنوبی چین روی داده و دست کم پانزده خدمه زیردریایی «یو‌ اس‌اس کانتیکات» طی آن دچار جراحات سطحی نظیرکبودی و بریدگی شده‌اند. headtopics.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

به كيرم شکر نداره دانشمند الان آلودگی زیست محیطی میاره شکر

اعلام تعداد کلاهک‌های اتمی آمریکا؛ کمترین رقم از سال ۱۹۶۷ | DW | 06.10.2021دولت آمریکا پس از چهار سال توقف، تعداد کلاهک‌های اتمی‌اش را اعلام کرد. به گزارش وزارت امور خارجه ایالات متحده، این کشور تا سپتامبر ۲۰۲۰ (سال گذشته میلادی) ۳۷۵۰ کلاهک اتمی در اختیار داشته؛ کمترین رقم از سال ۱۹۶۷ تا کنون. اور نہ صرف معزز نبی محمد ﷺ غزوہ ہند میں ذاتی طور پر شرکت کریں گے بلکہ آپ اس غزوہ کی قیادت کریں گے

سه نویسنده ایرانی برنده جایزه انجمن قلم آمریکا شدند

آمریکا از روسیه خواست درباره مسموم‌ کردن ناوالنی شفاف‌سازی کندایالات متحده و ۴۴ کشور دیگر در نشست شورای اجرایی سازمان منع سلاح‌های شیمیایی، که سه‌شنبه ١٣ مهر در شهر لاهه در هلند برگزار شد، پرسش‌هایی را از روسیه درباره مسموم‌کردن آقای الکسی ناوالنی در سال گذشته در خاک آن کشور، مطرح کردند. خیلی مرد میخواد در روسیه بمانیو با پوتین مبارزه کنی، ناوالنی منو بیاد محمد نوری‌زاد خودم میندازه چقدر شبیه نوری‌زاد است؛؛؛👌👌👌👌👌🌟🌟🌟

جایزه انجمن قلم آمریکا به سه نویسنده در بند ایران اهدا شد | DW | 06.10.2021جایزه سالانه انجمن قلم آمریکا در مراسمی با شکوه به سه عضو کانون نویسندگان ایران که در اوین زندانی هستند، اهدا شد. کیوان باژن، بکتاش آبتین و رضا خندان مهابادی به پاس مبارزه‌شان برای آزاد بیان این جایزه را دریافت کردند.

اتحادیه اروپا در جست‌وجوی نقشی کمابیش مستقل از آمریکا | DW | 06.10.2021اقدامات یک جانبه و تک‌روانه آمریکا عملا چاره‌جویی و رویکرد مستقل‌تر کشورهای عضو اتحادیه اروپا را الزام‌آور ساخته است. خروج آمریکا از افغانستان و رویکرد این کشور در قبال چین از مواردی است که باعث ناخشنودی اروپا شده است.

یک قانون‌گذار اسرائیلی برای تصویب قانونی در مخالفت با بازگشایی کنسولگری آمریکا در اورشلیم تلاش می‌کند🔺 مخالفت دولت جدید فراحزبی اسرائیل به رهبری نفتالی بنت با بازگشایی کنسولگری می‌تواند سبب تقویت تلاش‌های نیر برکات از حزب لیکود در این رابطه شود. ⬇ بیشتر بخوانید: