زیدآبادی, چین, انتقاد, چین, زیدآبادی, مقامات ایرانی, نگران, کرونا

زیدآبادی, چین

زیدآبادی: مقام‌های ایران از کوچکترین انتقادی به چین نگران می‌شوند

#زیدآبادی: مقام‌های #ایران از کوچکترین انتقادی به #چین نگران می‌شوند

06/04/2020 11:44:00 ب.ظ

زیدآبادی : مقام‌های ایران از کوچکترین انتقاد ی به چین نگران می‌شوند

یک نویسنده و اندیشمند علوم سیاسی و روابط بین‌الملل در ایران اظهار داشت مقام‌ها و دیپلمات‌های این کشور از کمترین انتقاد ی به چین نگران می‌شوند و در قبال ستم علیه میلیون‌ها مسلمان اویغور سکوت می‌کنند. - خبرگزاری آناتولی

06.04.2020استانبول/ خبرگزاری آناتولیدکتر احمدزیدآبادی، اندیشمند علوم سیاسی و‌ روابط بین‌الملل در تهران طی مقاله‌ای با عنوان «سخنگوی وزارت خارجه ایران یا چین؟» در کانال تلگرام خود نوشت: «مقام‌ها و دیپلمات‌های ایرانی از کمترین انتقادی به دولت‌های روسیه و بخصوص چین نگران می‌شوند وحتی وقتی فشار و ستم علیه میلیون‌ها مسلمان منطقه سین‌کیانگ، صدای تمام دنیا را درمی‌آورد، از مقام‌های ایرانی جز سکوت چیزی شنیده نمی‌شود! گویی حتی از آن بیم دارند که به چینی‌ها بگویند بالای چشم‌شان ابروست!».

روحانی: به ‌زودی به شرایط قبل از کرونا برنخواهیم گشت | DW | 30.05.2020 بازداشت سه مدیر شهرداری کرمانشاه در پی مرگ آسیه پناهی | DW | 30.05.2020 نشست جی۷؛ مرکل دعوت ترامپ برای سفر به آمریکا را نپذیرفت | DW | 30.05.2020

وی در گذشته عضو شورای سردبیری چندین روزنامه و مجله بوده ‌و کتاب‌هایی نیز تالیف کرده، در مقاله خود همچنین گفته است:«انتقاد سخنگوی وزارت بهداشت ایران از پنهانکاری و نشر اطلاعات گمراه‌کننده از سوی دولت چین درباره مختصات ویروس کرونا با انتقادِ متقابل سفیر چین در تهران روبرو شده است.

آنچه بسیار محل تأمل و غیرقابل فهم است این است که سخنگوی وزارت خارجه ایران هم به کمک سفیر چین آمده و با تعریف و تمجیدهای بی‌دلیل و بی‌مورد از سیاست کرونایی دولت پکن، بطور غیرمستقیم به مقابله با سخنگوی وزارت بهداشت برخاسته است!»وی در ادامه همچنین تصریح کرده است: «آیا سخنگوی وزارت خارجه ایران نقش حافظ منافع چین در تهران را بر عهده گرفته است؟ یا اینکه از بیم خشم چینی‌ها و به خطر افتادن روابط نیم‌بند اقتصادی، در مقام وکیل مدافع و سخنگوی دولت چین، تا سرحد به خطر انداختن حیثیت خود پیش رفته است؟

زیدآبادی در پایان اظهار داشته است:«جمهوری اسلامی همواره از"استقلال سیاسی" خود به‌عنوان مهمترین دستاورد 41 سال تاریخ حیاتش یاد می‌کند و برخی از نیروهای مخالف و منتقد آن نیز در این مورد خاص با آن هم‌نظر هستند. تحریم‌های آمریکا که ظاهرا قرار بود غلظت این"استقلال" را بیشتر کنند، نیاز به چین و روسیه را چنان پررنگ و غلیظ کرده است که بوی نوعی وابستگی از آن به مشام می‌رسد به طوری که مقام‌ها و دیپلمات‌های ایرانی از کمترین انتقادی به دولت‌های روسیه و بخصوص چین نگران می‌شوند وحتی وقتی فشار و ستم علیه میلیون‌ها مسلمان منطقه سین کیانگ، صدای تمام دنیا را در می‌آورد، از مقام‌های ایرانی جز سکوت چیزی شنیده نمی‌شود! گویی حتی از آن بیم دارند که به چینی‌ها بگویند بالای چشم‌شان ابروست!»

گفتنی است کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت ایران دیروز در پاسخ به پرسش خبرنگار آناتولی در تهران اظهار داشت: «چین با ارائه آمار و مدارکش نسبت به بیماری کووید-19 شوخی تلخی با دنیا کرد. همه کشورهای درگیر این بیماری به استناد مدارک چین تصور کردند بیماری شبیه و آسان‌تر از بیماری آنفلوآنزا است. چنین نیست و نمی‌شود گفت دوره این بیماری دو ماه است».

ادامه مطلب: خبرگزاری آناتولی »

تعداد مبتلایان به کرونا در ایران به بیش از 60 هزار نفر رسیدوزارت بهداشت ایران ایران اعلام کرد تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور به 60 هزار و 500 نفر رسیده و 3 هزار و 739 تن بر اثر این بیماری جان باختند. - خبرگزاری آناتولی Bu rakamı on'a çarpsanız doğru rakam örtaya çıkar.

۱۵۱ نفر در شبانه روز گذشته به دلیل ابتلا به ویروس کرونا در ایران جان باختندبه گفته سخنگوی وزارت بهداشت ایران ۲ هزار و ۴۸۳ مورد ابتلای جدید نیز در ۲۴ ساعت گذشته شناسایی شده‌ است. ضحاک ماردوش احتیاج به خون دارد و دلار های مردم فقیر ایران را برای خزب الله و سایر دامادان خودش در کشورهای عرب زبان می فرستد تا وظیفه دامادی خود را خوب انجام دهند! اگرچه ضحاک روزی یکی دوتا قربانی برای مار هایش می خواست اما مقام عظمای به هزار تا هم راضی نمیشه! دامادان زیادی داره!! رژیم پروژه انتقام‌جویی رو شروع کرده. آخرین امیدش به ۵ میلیارد دلار بود که اونم نشد. امسال دست به جنایتهای بدتر از پارسال میزنه.اولیشو همین امروز شروع کرد ای کاش خدا به مردم یه عقلی بده که تو خونه هاشون بمونن

کرونا در ایران و جهان | آمار رسمی مبتلایان به کرونا در ایران به بیش از ۶۰هزار نفر رسید؛ مرگ ۳۷۳۹ نفر تاکنونایرانی ها میلیونی مبتلا شدند هزار چیه این آمار جعلی جمهوری اسلامی ایران قبول داری

ایران از هیچ تنشی در منطقه استقبال نمی‌کندحجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی عصر دوشنبه در تماس تلفنی «امانوئل مکرون» رئیس جمهور فرانسه با وی، ضمن آرزوی موفقیت برای دولت و ملت فرانسه و همه مردم جهان در مسیر مقابله با بیماری کرونا ، اظهار داشت: همه کشورها و دولت ها باید توجه داشته باشند که بدون کمک و همکاری و بهره‌مندی از تجارب یکدیگر نمی توانند از این شرایط حساس عبور کنند.

شمار قربانیان ویروس کرونا در ایران به 3603 نفر رسیدشمار قربانیان ویروس کرونا در ایران به 3603 نفر رسید

بازگشت مهدی تاج به ایران و اتاق ریاست فدراسیون فوتبال؛ مهندسی تعلیقyounesipour مگه کج بوده؟