زیباری: حذف من از نامزدی پست ریاست جمهوری عراق سیاسی است

24/11/1400 07:22:00 ب.ظ

زیباری: حذف من از نامزدی پست ریاست جمهوری عراق سیاسی است العربيه_فارسى

هوشیار زیباری، از رهبران حزب دموکرات کردستان عراق حکم قطعی دادگاه عالی درباره ممنوعیت نامزدی او برای پست ریاست جمهوری این کشور را سیاسی و ظالمانه توصیف کرد زیباری یک‌شنبه 13 فوریه در جمع خبرنگاران گفت، به‌رغم احساس ناامیدی و ظلمی که در حق او روا شده است به حکم دادگاه احترام می‌گذارد.

Advertisement او به مدت 10 سال سمت وزیر خارجه و وزیر دارایی عراق را برعهده داشت اما در سال 2016 با اتهام فساد از وزارت دارایی عزل شده بود.

وی همچنین اشاره کرد که فعالیت سیاسی او با این حکم دادگاه متوقف نخواهد شد و او به فعالیت‌های خود ادامه خواهد داد. زیباری تاکید کرد، «حزب دموکرات کردستان حزبی قدیمی و از موسسین دولت نوین در عراق بوده و هیچ کس نمی‌تواند در گذشته درخشان ما شک و تردید ایجاد کند.»

او یادآوری کرد که پرونده نامزدیش تمام شروط قانونی مورد نیاز کاندیداتوری ریاست جمهوری را داشته و هیئت بررسی صلاحیت‌ها و هیئت شفافیت و پاسخگویی پرونده او را تایید کرده بودند. زیباری گفت که تنها به‌دلیل شکایت 4 نماینده مجلس که سه نفر آنها از عضو حزب اتحاد میهنی کردستان عراق هستند، رد صلاحیت شده است. headtopics.com

هوشیار زیباری، نامزد رد صلاحیت شده توسط دادگاه عالی عراق دادگاه عالی فدرال عراق امروز نامزدی زیباری برای پست ریاست جمهوری عراق را رد کرد.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »

پادکست رادیویی دیدگاه: خالی کردن سطل ماست روی سر زنان به دلیل نداشتن حجاب گفت‌وگو با معین خزائلی

روز جمعه ۱۱ فروردین ویدیویی در فضای مجازی منتشر شد که نشان می‌داد فردی که از او با عنوان بسیجی یاد شده است، در شهر شاندیز مشهد سطل ماست را روی سر مادر و دختری که حجاب اجباری بر سر ندارند خالی می‌کند. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

بریتانیا و نروژ از شهروندان خود خواستند «به‌سرعت» از اوکراین خارج شوندهمزمان با افزایش گمانه‌زنی‌ها در خصوص احتمال وقوع حمله نظامی روسیه به اوکراین نروژ و بریتانیا از شهروندان خود خواستند «فورا» از اوکراین خارج شوند. سناریو افغانستان داره تکرار میشه.‌‌ موندم غنی شون کی وبه کجا فلنگ رو میبنده... باید از افغانستان درس می‌گرفت که نگرفت... واسه آمریکا رنگ دوستا فرق نداره ،فقط نحوه وزمان بازی فرق داره.. به هوش باشیم خدا کنه جنگ نشه وگرنه افراد غیر نظامی و بی گناه زیادی کشته میشن 😭😭😭 پس جنگ قطعیه😥😥😥

یائیر گلر: از ماه‌ها قبل از طرح ترور اطلاع داشتم، نمی‌دانم چرا مرا انتخاب کردندبازرگان اسرائیلی ساکن استانبول که رسانه‌ها از طرح ترور او از سوی یک باند مرتبط با جمهوری اسلامی خبر داده بودند، می‌گوید از این ‌که چرا برای چنین هدفی انتخاب شده، آگاهی ندارد.

پوشش لحظه به لحظه بحران اوکراین؛ روسیه بخشی از دیپلمات‌های خود را از کی‌یف خارج کردبه گفته یک مقام کاخ سفید پوتین خواسته است تا این گفتگو در روز دوشنبه صورت گیرد اما جو بایدن اصرار داشته تا این مکالمه در اسرع وقت انجام شود.

بیش از نیمی از کل شهرهای ایران در وضعیت بسیار پر خطر کرونایی | DW | 12.02.2022طی یک هفته تعداد شهرهای در وضعیت قرمز کرونا در ایران بیش از دو برابر شده و دیگر هیچ شهری در وضعیت آبی قرار ندارد. ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام کرده تمام مهد کودک‌ها در شهرهای قرمز یک هفته تعطیل می‌شوند.

بحران اوکراین؛ صدراعظم آلمان برای کاستن از تنش به کی‌یف و مسکو می‌رودآلمان همچون ایالات متحده و دست کم پانزده کشور اروپایی و غیر اروپایی در پی بحرانی شدن اوضاع و هویدا شدن نشانه‌هایی دال بر وقوع جنگ دراوکراین خواستار خروج فوری اتباع خود از این کشور شده‌اند.

از هویس تا اشتاین‌مایر؛ با روسای جمهور آلمان آشنا شوید | DW | 13.02.2022ریاست جمهوری بالاترین مقام سیاسی در آلمان محسوب می‌شود، اگر چه نقش رئیس جمهور در صحنه سیاست‌های روز آلمان قابل قیاس با نقش صدراعظم به عنوان رئیس دولت نیست. با روسای جمهور آلمان از سال ۱۹۴۹ تا کنون آشنا شوید. گزارش تصویری: ریاست جمهوری در آلمان درجه دو حساب میشه، یه جورایی تشریفاتی، بود بود، نبود هم نبود نقش ریاست جمهوری تو آلمان اینه که صدراعظمی که بازنشسته شده رو یه مدت میذارن اونجا به بقیه نگاه کنه، تا از شوک بازنشستگی بیرون بیاد.