زیباترین راه‌های پلکانی جهان | DW | 29.01.2021

10/11/1399 05:28:00 ب.ظ

'راه پلکانی' یکی از زیرکانه‌ترین ابداعات و سازه‌های بشر برای ایجاد ارتباط میان دو سطح متفاوت است. در این گزارش تصویری شما را با زیباترین را‌ه‌پله‌های جهان آشنا می‌کنیم:

'راه پلکانی' یکی از زیرکانه‌ترین ابداعات و سازه‌های بشر برای ایجاد ارتباط میان دو سطح متفاوت است. در این گزارش تصویری شما را با زیباترین را‌ه‌پله‌های جهان آشنا می‌کنیم: گواتاپه، کلمبیا طرفداران سریال موفق"بازی تاج و تخت" این راه پله با ۲۳۷ پله را به خوبی می‌شناسند. این راه پله در جزیره"سان خوان د گاتزلوگاتکس" (San Juan de Gaztelugatxe) اسپانیا قرار دارد که به یک صومعه ختم می‌شود.

در سریال"بازی تاج و تخت" این راه پله البته به قلعه"دراخن اشتاین" منتهی می‌شود.

هونگ شان، چین این سازه فولادی با ۲۲۰متر طول و ۲۰متر ارتفاع در شهر دویسبورگ قرار دارد و توسط دو هنرمند با نام‌های"هایکه موتر" و"اولریش گنت" طراحی و ساخته شده است. به غیر یک از بخش غیرقابل عبور، بقیه این راه‌ قابل استفاده است و چشم‌انداز زیبایی به سوی رود راین دارد. در روزهای بدون ابر و مه از بالای این سازه می‌توان حتی شهر دوسلدورف را دید. بیش از ۸۸۰ چراغ"LED" در شب منظره بی‌نظیری از راه‌پله ایجاد می‌کنند.

"راه‌پله‌ای به هیچ کجا"، اتریش راه پله هایکو با یک هزار و ۲۰۰ پله بر روی صخره سیگیریا یا صخره شیر قرار دارد. روی این صخره بقایای قلعه تاریخی مربوط به قرن پنجم میلادی وجود دارد. این قلعه در سال ۱۹۸۲ در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. headtopics.com

اکس ماژور، فرانسه

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

امروز مردم به نان شب محتاج هستند/ ایجاد اشتغال زمان بر است/ کمیسیون تلفیق قصد دارد مالیات‌ها را به صورت پلکانی افزایش دهدسلیمی در گفت‌وگو با ایلنا: امروز مردم به نان شب محتاج هستند/ ایجاد اشتغال زمان بر است/ کمیسیون تلفیق قصد دارد مالیات‌ها را به صورت پلکانی افزایش دهد سلیمی الکی میگه ! 8سال دولت و 4سال مجلس در اختیار با کفایت اصلاح طلبان بود و مردم از سر سیری شبها بیدارند!

زیباترین جشن‌های بهاره در سراسر جهان از دریچه دوربین | DW | 03.04.2021در سراسر جهان آغاز بهار را جشن می‌گیرند. با این که ملت‌های گوناگون زنده شدن طبیعت را به شیوه‌های گوناگون جشن می‌گیرند، جانمایه همه آنها ستایش از بالندگی و باروری و شکوه زندگی است.

شیوع کرونا تعداد دانشجویان خارجی در آلمان را کمتر کرده است | DW | 29.01.2021تعداد دانشجویانی که در آلمان در سال ۲۰۲۰ تحصیلاتشان را آغاز کرده‌اند نسبت به سال قبل ۱۰ درصد کاهش داشته است. این ریزش بیش از هرچیز به دلیل کاهش تعداد دانشجویان خارجی پس از شیوع کروناست. سهمیه خارجی را کم کنید و جا بدید به بچه های داخل. به جای دوره های کارآموزی، جوانان را بفرستید دانشگاه. اینقدر سخته؟

توهین به شهروندان عرب باعث عذرخواهی شهردار اهواز شد | DW | 29.01.2021بار دیگر سخنان توهین‌آمیز مسئولان جمهوری اسلامی نارضایتی و واکنش تند گروه‌هایی از مردم را در پی داشته است. توهین به عرب‌های ایران در مناطق جنوبی، پدیده تازه‌ای نیست. شهردار اهواز با انتشار ویدیویی عذرخواهی کرده است. نیش عقرب نه از ره کین است اقتضای طبیعتش این است سوال مهم: چرا مسئولين خوزستان عرب نيستن؟ جالبه همیشه با یک معذرت خواهی سر و ته همه چیز هم میاد. توهین به کرد ، لر، بلوچ، ترک، عرب ..... و حتی سیلی زدن به سرباز حین انجام وظیفه..... کاش این امکان برای عموم هم وجود داشت تا مردم هم از این بند (معذرت خواهی) استفاده میکردن.