زور نمایندگان موافق چربید؛ کنکور برگزار می‌شود

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 64 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 29%
  • Publisher: 63%

رقابت حامیان و مخالفان برگزاری کنکور در دوره یازهم مجلس شورای اسلامی به نظر می‌رسد با اعلام نظر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به نفع موافقان برگزاری کنکور، به خط پایان نزدیک می‌شود. این گزارش را در ایران‌وایر بخوانید👇 اخبار_ایران کرونا کنکور۹۹

ایران اخبار, ایران سرفصلها

رقابت حامیان و مخالفان برگزاری کنکور در دوره یازهم مجلس شورای اسلامی به نظر می‌رسد با اعلام نظر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به نفع موافقان برگزاری کنکور، به خط پایان نزدیک می‌شود.

این وزارت‌خانه جهت برگزاری کنکور سال ۱۳۹۹ با رعایت همه موازین بهداشتی خبر داد؛ اظهار نظری که می‌تواند دال بر اراده دولت جهت برگزاری آزمون‌های سراسری باشد.نمایندگان مجلس به دنبال استفاده از شرایط ویژه امسال جهت اجرای طرح لغو کنکور و جذب دانشجو براساس سوابق تحصیلی آن‌ها که پیش‌تر محل بحث بود، نیستند بلکه مساله امروز آن‌ها این است که در شرایط شیوع ویروس کرونا آیا کنکور برگزار شود یا به تعویق بیفتد.

به گفته منادی سفیدان، اولویت اصلی کمیسیون آموزش، رعایت تمامی دستورالعمل‌های بهداشتی از سوی وزارت علوم برای برگزاری آزمون سراسری است: «معتقدیم اگر زیرساخت‌های لازم برای اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی وجود نداشته باشد، نمی‌توان آزمون سراسری را برگزار کرد. به همین منظور، در جلسه یاد شده از مسوولان مربوطه خواهیم خواست که دقیقاً در این زمینه گزارش‌ها، اطلاعات و هم‌چنین آمادگی خود را اعلام کنند.

او تعویق کنکور را ممکن ندانسته است چرا که امنیت روانی داوطلبان را به هم می‌زند. پذیرش دانشجو براساس سوابق تحصیلی را هم ممکن نمی‌داند به این دلیل که قبلا دانش‌آموزان مطلع نبوده‌اند. معتقد است برگزاری آزمون ۱۳۹۹، هم‌زمان با آزمون ۱۴۰۰ به صلاح نیست چون هم رقابت تشدید می‌شود و هم بسیاری از جوانان مشکل سربازی پیدا می‌کنند و دانشگاه‌های پولی مشکلات مالی پیدا خواهند کرد.تعویق کنکور خواست پارلمان دانش‌آموزی، خواستار برگزار نشدن کنکور سراسری در سال ۱۳۹۹ شده‌اند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

تعویق کنکور به سود مافیای کنکور و به ضرر متقاضیان استنایب رییس مجلس: *تعویق کنکور به سود مافیای کنکور و به ضرر متقاضیان است *تعویق کنکور به بهانه سلامت دانشجویان در عمل نشدنی است *حمایت اکانت‌های فیک و تازه تاسیس نشان از وجود برنامه‌‌ریزی و سازماندهی پشت مطالبه تعویق کنکور است
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

درخواست عضو ستاد کرونا بر 'تعویق' یا 'برگزاری کنکور در فضای باز'درخواست مینو محرز بر 'تعویق' یا 'برگزاری کنکور در فضای باز': با توجه به جهشی که کووید۱۹ داشته قدرت سرایت آن افزایش چشمگیری داشته است اگر خدای نکرده کرونا در کنکور اپیدمی شود، چه اتفاقی می‌افتد. میلیون‌ها نفر درگیر می‌شوند از هر گونه تجمع باید جلوگیری شود
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

نامه عضو هیئت رئیسه مجلس به وزرای علوم و بهداشت درباره کنکور 99/ بهترین تصمیم تعطیلی آزمون های سراسری است- اخبار سیاسی - اخبار تسنیم - Tasnimنامه «پیرهادی» عضو هیئت‌رئیسه مجلس به وزرای علوم و بهداشت درباره کنکور۹۹: بهترین تصمیم در شرایط کنونی، تغییر بسیاری از سیاست‌های فعلی، ازجمله تعطیلی آزمون‌های سراسری با شرکت‌کننده بالاست
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

نخستین جشنواره سینمایی حضوری عصر کرونا دو ماه دیگر برگزار می‌شود؛ حضور سه فیلم از ایران در «ونیز ۷۷»نخستین جشنواره سینمایی حضوری عصر کرونا دو ماه دیگر برگزار می‌شود؛ حضور سه فیلم از ایران در «ونیز ۷۷» با آغاز شیوع گسترده عامل بیماری کووید ۱۹، جشنواره‌ها، از جمله کن و ترایبکا، برنامه‌های خود را به اینترنت منتقل کرده بودند.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

طرح جدید بوندس‌لیگا: مسابقات را با تماشاگر برگزار می‌کنیمسازمان لیگ فوتبال آلمان دوباره با یک طرح جدید برای مقابله با همه‌گیری جهانی کرونا پیش‌قدم شده است. این بار با یک راهنمای مفصل برای برگزاری مسابقات با تماشاچی. هر چند این برنامه پیچیده‌تر از طرح برگزاری بازی بدون تماشاچی است و هنوز مجوزهای لازم را نگرفته است، اما به نظر می‌رسد بوندس‌لیگا در فصل جدید با حضور تماشاگران برگزار خواهد شد.
منبع: bbcpersiansport - 🏆 16. / 51 ادامه مطلب »

ثبت بالاترین آمار روزانه جانباختگان کرونا در ایران؛ عزاداری‌های محرم برگزار می‌شوند - BBC News فارسیدر ایران وضعیت شیوع ویروس کرونا به نقطه بحرانی تازه‌ای رسیده‌است. وزارت بهداشت می‌گوید در ۲۴ ساعت گذشته دویست و سی و پنج نفر در اثر ابتلا به این ویروس درگذشته‌اند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »