زور روحانی به مداحان نرسید؛ پیروز نهایی، ویروس کرونا

05/06/1399 09:14 ب.ظ

مداحان سرشناس نزدیک به حاکمیت در ماه‌های اخیر زمینه‌ و بستر‌ صدور مجوز برگزاری مراسم دهه اول محرم را با لابی‌گری‌ها و حمله علیه دولت فراهم کرده‌اند و حالا چند شبی می‌شود که هر یک مشغول اجرای برنامه‌های خود هستند. کرونا_در_ایران گزارش beehnam 👇

رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی در این چند روز مملو از تصاویر مربوط به این برنامه‌ها بوده‌اند؛ جمعیت متراکمی که بدون ماسک و فاصله اجتماعی گردهم آمده‌اند تا برای امام سوم شیعیان عزاداری کنند.

چه کسانی از این مراسم سود می‌برند؟بانی و محرک برگزاری مراسم مذهبی محرم در شرایطی که هزاران نفر بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان باخته‌اند، آن‌دسته از نیرو‌های مذهبی تندرویی هستند که پیش‌تر مخالف تعطیلی مراکز زیارتی و مذهبی در مراحل ابتدایی طغیان این بحران بودند.

اوایل همین سال گذشته بود که گفتند سر و کله ویروس کرونا در قم پیدا شده و بهتر است برنامه‌های عمومی در این شهر تعطیل و آن را قرنطینه کرد. اما گروهی از روحانیون متنفذ در این شهر و طیف قابل توجهی از نیرو‌های مذهبی با این پیشنهاد مخالفت کردند.

این مخالفت‌ها تا جایی پیش رفتند که گروهی از روحانیون حملات تندی متوجه «حسن روحانی» و دولت وی کردند و گروهی از نیرو‌های مذهبی در قم و مشهد در اعتراض به بسته شدن مراکز زیارتی در این دو شهر، تجمع راه انداختند. headtopics.com

همین مخالفت‌ها، فشار‌ها و دخالت‌ها بود که در نهایت منجر به گسترش سریع این ویروس در سایر استان‌های ایران شد و کل کشور را در کمتر از چند هفته آلوده کرد.

ادامه مطلب:
iranwire »

روحانی: سه رهبر دنیا به من گفتند مقابله با کرونا در ایران برای ما الگو شدرییس جمهور گفت: از واحدهای تولیدی به خاطر رعایت پروتکل های بهداشتی تشکر می کنم. دشمنان می خواستند بگویند همه کارها باید تعطیل شود اما ما تاکید داشتیم که واحدهای تولیدی نباید تعطیل شود که آنها عصبانی شدند و می گفتند برای دولت جان انسان ها مهم نیست.

روحانی: آمریکا به برجام بازگردد همین امروز می‌توان توافق کرد | DW | 25.08.2020حسن روحانی می‌گوید سیاست فشار حداکثری آمریکا 'جواب نداده' و هر کس در انتخابات نوامبر پیروز شود باید دنبال راه جدید باشد. او در عین حال اذعان کرد دولت در سخت‌ترین شرایط قرار دارد و مردم 'قدری به زحمت افتادند'.

گروسی به دیدار روحانی رفت- اخبار مجلس و دولت ایران - اخبار سیاسی تسنیم - Tasnimدیدار مدیر کل آژانس انرژی_اتمی با روحانی روحانی: آژانس مسئولیت مهمی در رابطه با برجام دارد مدیرکل آژانس انرژی اتمی: برجام به معنای واقعی کلمه یک دستاورد و معیار بزرگ برای همه طرف‌ها بود

روحانی: ایستادگی ملت موجب شکست آمریکا مقابل دیپلمات‌های ما شدتهران- ایرنا- رئیس‌جمهوری با تاکید بر اینکه ایستادگی ملت، آمریکا را مقابل دیپلمات‌های ما دچار شکست کرد گفت: اینکه در شورای امنیت هر روز آمریکا شکستی را بعد از شکستی تحمل می‌کند، به خاطر مقاومت و ایستادگی ملت است وگرنه این ملت اگر در سال ۹۷ خود را باخته بود دشمن همان سال ما را به زانو درمی‌آورد.

روحانی: سخت‌ترین شرایط روبه‌رویمان است،‌ انتظارات را بالا نبریمحسن روحانی، رییس‌جمهور ایران،‌ ضمن اشاره به شرایط سخت تحریم‌ها و محدودیت منابع گفت انتظارات مردم باید در حد «واقعیت‌ها» باشد و بالا برده نشود.

روحانی: انتظارات باید در حد امکانات و واقعیات جامعه باشدتهران - ایرنا - رییس جمهوری با بیان اینکه اولین دولت پس از انقلاب اسلامی هستیم که کار را در شرایط تحریم آغاز کردیم، گفت: در هر دولتی و در هر مقطعی اگر انتظارات را بالا ببریم، شکست خواهیم خورد. انتظارات باید در حد امکانات و واقعیت جامعه باشد وگرنه باعث سرخوردگی می‌شود. باید از خام فروشی فاصله بگیریم | رییس جمهوری: باید کشور را به شرایطی برسانیم که به یک محصول وابسته نباشیم، محصولی که بتوانیم بگوییم هنوز ماده خام است. ما هم وابسته به تک محصول نفت بودیم هم نفت خام بود یعنی از چاه‌ها استخراج می کردیم و در اختیار می‌گذاشتیم