زن‌کشی در ترکیه؛ مشکلی که نادیده گرفته می‌شود | DW | 09.12.2019

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 63 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 29%
  • Publisher: 63%

قتل یک دختر جوان شهروند ترکیه، تنها یکی از ۴۳۰ مورد قتل زنانی است که ۲۰۱۹ در این کشور بوقوع پیوست. سازمان‌های مدافع حقوق زنان خواهان حمایت‌ بیشتر از زنان هستند و در همین حال معتقدند دولت ترکیه 'تقریباً' هیچ کاری نمی‌کند.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

قتل یک دختر جوان شهروند ترکیه، تنها یکی از ۴۳۰ مورد قتل زنانی است که ۲۰۱۹ در این کشور بوقوع پیوست. سازمان‌های مدافع حقوق زنان خواهان حمایت‌ بیشتر از زنان هستند و در همین حال معتقدند دولت ترکیه"تقریباً" هیچ کاری نمی‌کند.مردم ترکیه با قتل یک زن جوان شهروند ترکیه، بار دیگر شوکه شده و موجی از خشم در رسانه‌های اجتماعی ترکیه ایجاد شده است.

اکنون دادستان‌های ایالتی ترکیه در حالی مشغول تحقیق در مورد این پرونده قتل هستند که نه فقط مردم ترکیه بلکه سیاستمداران بلندپایه نیز ضمن ابراز تعجب از قتل این دختر جوان، پیام‌های متعدد تسلیت صادر کرده و نسبت به عواقب این جنایت، ابراز نگرانی کرده‌اند. آنها معتقدند این جنایت، عواقبی به همراه خواهد داشت. او با تاکید بر اینکه دادستان‌های ایالتی ترکیه مشغول بررسی همه جانبه ابعاد این واقعه هستند، گفت که همه موقعیت‌ها و امکان فرار فرد مظنون به دقت و با حساسیت بررسی شده است.ابراز نگرانی سیاستمداران دولت ترکیه نسبت به خشونت علیه زنان، موضوع جدیدی نیست. مدت‌هاست که دولت و ساختار قضایی ترکیه مشکل زیر فرش را حل کرده‌اند.

گروه‌های حقوق زنان اکنون امیدوارند که فشارهای عمومی‌ ناشی از ارتکاب چنین موارد خشونتی، باعث تحول اجتماعی شود و نه تنها جامعه مدنی بلکه سیاستمداران نیز از اعتراض‌ها و واکنش مردم در حمایت از زنان ترکیه پشتیبانی کنند. Sehnaz Kiymaz Bahceci ، فعال حقوق زنان در برلین، در این باره گفت: «اگر قانون حمایت از زنان قابلیت اجرا پیدا کند، پیش از همه باید مقامات دادگستری و سیاستمداران نسبت به مفاد آن آگاهی پیدا کنند.» او همچنین اضافه کرد: «دولت فاقد اراده لازم برای تحقق تعهدات توافق نامه‌هاست.»در کنار ضعف رویکردهای سیاسی و ساختار قضایی ترکیه، ساختار خانواده مردسالار نیز در مورد خشونت علیه زنان نقش بازی می‌کند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

دنیزلی بعد از اخراج از تراکتورسازی: در اتوبوس تیم می‌خوابیدم!دنیزلی بعد از اخراج از تراکتورسازی: *مجبور بودم خیلی از مواقع در اتوبوس تیم بخوابم! *از نظر روحی خسته شده بودم *می‌خواستم قبل‌تر از این از تیم جدا شوم ولی مدیریت این اجازه را به من نداد
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

مرگ‌های «مشکوک» در عراق؛ یک معترض سرشناس در کربلا به قتل رسیدشبکه تلویزیونی عرب‌ زبان الغد ویدیوی مربوط به این صحنه را که از دوربین مداربسته در برابر منزل مقتول به دست آمده، منتشر کرده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

فشار بیشتر آلمان بر روسیه در پی قتل یک گرجی در برلین | DW | 08.12.2019قتل یک گرجی در برلین به تیرگی هر چه بیشتر روابط آلمان و روسیه انجامیده است. این شهروند گرجستان در دور دوم جنگ چچن شرکت داشته است. بحث درباره این قتل که به کرملین نسبت داده می‌شود، در دولت آلمان در جریان است.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

ارزش امنیت بسیار بالاتر از بهایی است که صرف آن می‌کنیموزیر دفاع گفت: ارزش استقرار و پایداری امنیت همه‌جانبه بسیار بالاتر از بهایی است که صرف آن می کنیم چرا که همه پیشرفت‌ها، دستاوردها و آرامش ملت در بستر' امنیت ' معنا پیدا می کند. امنیت نظامی به قیمت فجایع اجتماعی و نابودی اقتصادی امنیت نظامی به قیمت کشته شدن بالای هزاران نفر مردممون امنیت به قیمت بیکاری گرونی شدید فقر شدید و دیکتاتور بزرگ روی خون جوانان ما برقصد و موج سواری کنه من نخواستم این امنیتو مرگ_بر_کلیت_و_تمامیت_جمهوری_اسلامی مرگ_بر_خامنه_ای USAdarFarsi UN StateDept WhiteHouse SecPompeo آره دیگه واسه همین زدین صدها جوان بی گناه غیر مسلح رو کشتین
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

از گاز سوز تا آب سوز کردن خودروها در ایران | DW | 09.12.2019با افزایش قیمت بنزین در ایران تقاضا برای گازسوز کردن خودروها افزایش یافته است این در حالی است که ادعایی درباره آب سوز کردن خودروها در ایران هم مطرح شده است. بهترین اپلیکیشن‌های سال ۲۰۱۹ نیز معرفی شدند. خدایی عکس پراید و سمند میزاشتی تو ترافیک نواب بیشتر به متن نمیومد احتمال عن‌سوز کردن خودرو‌ها در ایران هم وجود داره. ببینید چهل سال ریدن به کشور ولی هنوز چرخه حکومت از کار نیافتاده! حیفه این الماسه درخشان نیست انتخاب کردید واسه این متن
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

تعدادی از گردشگران پس فوران آتشفشانی در نیوزیلند مفقود شدنددر جریان فوران آتشفشانی در نیوزیلند حدود ۵۰ نفر در نزدیکی محل حادثه فوران بوده‌اند که به گفته پلیس از محل تعدادی از آنها اطلاعی در دست نیست. برخی گردشگران تنها لحظاتی پیش از فوران آتشفشان در جزیره وایت به سمت دهانه آتشفشان در حال حرکت بودند. خبرگزاری رویترز گزارش کرده که حداقل تاکنون یک نفر پس از فوران این آتشفشان جان‌باخته است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »