زن پناهنده ۱۶ سال پس از فرار از کنگو در بریتانیا به ریاست دانشگاه می‌رسد

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 13 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 9%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

زن پناهنده ۱۶ سال پس از فرار از کنگو در بریتانیا به ریاست دانشگاه می‌رسد جزئیات بیشتر🔽

دانشگاه ادینبرو در سال ۱۵۸۲ میلادی تاسیس شد. این دانشگاه در فهرست باسابقه ترین دانشگاه های بریتانیا در جایگاه ششم قرار دارد.دبورا کایمبه ماه نوامبر گذشته از سوی همکارانش نامزد ریاست دانشگاه ادینبرو شد. او با این حال می گوید هرگز تصور نمی کرد که به این مقام انتخاب شود. این زن سیاهپوست که پیش از این قربانی نژادپرستی در اسکاتلند بوده در جریان مبارزه اش با این معضل اجتماعی در بریتانیا بر لزوم «مدارا» و «گفتگو» تاکید کرده است.

دبورا کایمبه که در شهر کینشاسا، پایتخت جمهوری دموکراتیک کنگو چشم به جهان گشود قرار است روز اول مارس فعالیت خود به عنوان رئیس دانشگاه ادینبرو را آغاز کند. او امیدوار است تا با استفاده از جایگاه خود بتواند به ارتقای سطح آموزش در قاره آفریقا کمک کند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

کرونای انگلیسی در کشور رو به افزایش/ پرهیز از تجمع در آرامستان‌ها در پنج‌شنبه آخر سالعضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا با اشاره به افزایش موارد ابتلا به این بیماری در کشور و همچنین در پیش بودن پنجشنبه آخر سال، گفت: از مردم می‌خواهیم با قرائت فاتحه‌ای از دور برای عزیز از دست رفته خود از رفتن به آرامستان‌ها خودداری کنند؛ چراکه آثار تجمع در پنجشنبه آخر سال پس از ۱۵ روز در موارد بستری و پس از یک ماه در موارد مرگ و میر نمود خواهد یافت.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

نتانیاهو از ترس حمله موشکی حوثی‌ها در آسمان عربستان از سفر به امارات انصراف دادبنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل گفت که به دلیل خطر حمله موشکی حوثی‌های یمن از سفر هفته گذشته به امارات عربی متحده عربی از طریق حریم هوایی عربستان سعودی انصراف داده است. راست میگه اسمان عربستان اصلا امن نیست شما هم بهتره از اونجا رد نشید!! GhoreishiG ترس برادر مرگ است! GhoreishiG ترسو مثل موش!
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

لیبی در انتظار آغاز به کار کابینه جدید در فضایی آکنده از ابهاملیبیایی‌ها در ساعات پیش‌رو در انتظارند تا از شکل و ترکیب دولت جدیدی آگاه شوند که مرحله گذار تازه‌ای
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

آمار بهبودیافتگان از کرونا در ترکیه به بیش از 2 میلیون و 546 هزار تن رسیدشمار بهبودیافتگان کرونا در ترکیه با اتمام روند درمان و قرنطینه 6 هزار و 210 نفر دیگر به 2 میلیون و 546 هزار و 503 نفر افزایش یافت. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

آمار بهبودیافتگان از کرونا در ترکیه به بیش از 2 میلیون و 565 هزار تن رسیدآمار بهبودیافتگان از کرونا در ترکیه به بیش از 2 میلیون و 565 هزار تن رسید
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »