زنی که تاریخ حقوق معلولان را دگرگون کرد - BBC News فارسی

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 48 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 22%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

جودی هومان: زنی که تاریخ حقوق معلولان را در آمریکا دگرگون کرد

در سال ۱۹۷۵، جودی در واشنگتن دی‌سی سوار هواپیما شد اما به او گفتند بدون همراه اجازه سفر ندارد: "خانم مهمانداری آمد و گفت خلبان گفته بدون همراه اجازه ندارم با هواپیما سفر کنم".بحث بالا گرفت و پلیس را خبر کردند. به زور او را از هواپیما بیرون آوردند و دستگیرش کردند. پس از ارائهٔ مدارکی که نشان می‌داد برای نمایندهٔ نیوجرسی کار می‌کند، پلیس او را آزاد کرد:منبع تصویر،مهم‌ترین نبردش‌ با تبعیض چند سال پس ازلایحهٔ حقوق مدنی سال ۱۹۶۴ اتفاق افتاد.

این سازمان برای تصویب بخش ۵۰۴ لایحهٔ توانبخشی سال ۱۹۷۳ تلاش می‌کرد که در آن آمده بود تبعیض علیه معلولان در هر "برنامه‌ یا فعالیتی که کمک‌ دولتی دریافت می‌کند" ممنوع است. این اولین قانون مدنی در حمایت از معلولان در آمریکا بود.پنجم آوریل ۱۹۷۷، جودی همراه با صد‌ها معترض دیگر در برابر وزارت بهداشت و آموزش و خدمات عمومی در سانفرانسیسکو تجمع کردند. این شروع ماجرایی بود که در تاریخ ثبت شد.

یکی از فعالان می‌گوید: "هر روز برای ما غذا می‌آوردند. اگر کسی بیمار می‌شد، کارشناسان پزشکی از سازمان‌های داوطلب به کمک ما می‌آمدند. تجربهٔ شگفتی بود".پس از لایحهٔ حقوق مدنی ۱۹۶۴، گروه‌های مختلفی راهپیمایی‌هایی برای تغییر قوانین به راه انداختند بزودی نمایندگانی به واشنگتن دی‌سی رفتند تا مبارزه را آنجا ادامه دهند. روزی جودی و یکی از معترضان در رستورانی در واشنگتن برنامهٔ فعالیت‌های بعدی را می‌ریختند که خبرنگاری وارد شد و به آنها گفت که دولت بخش ۵۰۴ لایحه را تصویب کرده است. روز پنج‌شنبه ۲۸ آوریل بود. روز بیست و چهارم تحصن.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 15. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

واکنش فکری به سرمربیگری استقلال: کسی که این ریسک را می‌کند یا عاشق است یا دیوانهسرمربی تیم فوتبال نساجی مازندران به شایعه سرمربیگری موقت در تیم استقلال تهران واکنش نشان داد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

لیونل مسی؛ چرا نمی‌توان مطمئن بود که بارسلونا جنگ را برده است؟ - BBC News فارسیلیونل مسی، اسطوره و برترین گلزن تاریخ بارسلونا گفته است یک فصل دیگر در این تیم می‌ماند اما گی‌یم بالاگه می‌گوید که چرا فکر می‌کند از نظر او هنوز این داستان ادامه دارد.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

۲۰ عامل خطرناک در زندگی روزمره که ریسک ابتلا به سرطان را بالا می‌بردسرطان پس از بیماری‌های قلبی و عروقی دومین عامل مرگ‌و‌میر در جهان به شمار می‌رود. در زندگی روزمره با مواد مختلفی سر و کار داریم که تحقیقات تا کنون ارتباط معنادار مصرف شماری از آن‌ها با بروز سرطان‌ در بدن انسان‌ها را اثبات کرده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

حمایت کانون وکلای فرانسه از نسرین ستوده و وکلایی که جان‌شان در خطر است
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

حکم زندان هنرمندی که به شلیک موشک سپاه به هواپیمای اوکراینی اعتراض کرده بود، تایید شد🔺حکم زندان هنرمندی که به شلیک موشک سپاه به هواپیمای_اوکراینی اعتراض کرده بود، تایید شد ⚡️حکم ۳ سال زندان مسعود حکم‌آبادی، پژوهشگر و تهیه‌کننده تئاتر در ایران، که توسط دادگاه انقلاب صادر شده بود، به تأیید دادگاه تجدیدنظر رسیده و به اجرا درآمده است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

کتاب‌های درسی که پاره می‌شوند!کتاب‌های درسی که پاره می‌شوند! یک نویسنده ادبیات کودک و نوجوان روند تولید کتاب‌های درسی ادبیات را فاجعه‌آمیز توصیف می‌کند و می‌گوید بچه‌ها وقتی امتحان می‌دهند، کتاب‌های درسی را پاره می‌کنند و در جوی آب می‌اندازند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »