زنگ خطر شیوع ویروس جهش‌یافته کرونا در استان خوزستان

02/12/1399 04:42 ب.ظ

سخنگوی ستاد مقابله با کرونا در ایران اعلام کرد گردش ویروس جهش‌یافته کرونا در استان خوزستان مشاهده و چندین مورد از بیماران بستری بویژه در اهواز گزارش شد و این می‌تواند یک زنگ خطر باشد. - خبرگزاری آناتولی

سخنگوی ستاد مقابله با کرونا در ایران اعلام کرد گردش ویروس جهش‌یافته کرونا در استان خوزستان مشاهده و چندین مورد از بیماران بستری بویژه در اهواز گزارش شد و این می‌تواند یک زنگ خطر باشد. - خبرگزاری آناتولی علیرضا رئیسی، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا در ایران امروز شنبه 20 فوریه گفت: در مورد کشورهای همسایه غربی ما از جمله کشور عراق لازم است کاملا مراقب باشیم.

شواهدی از گردش ویروس در کشور عراق وجود دارد و میزان بیماری در این کشور یک سیر بسیار شتابان به خود گرفته است. به همین دلیل در مورد استان‌های غربی کشور توصیه شد که حتما باید بیشتر مراقب باشند بویژه در مورد مرزهای غربی باید اقدامات سختگیرانه برای عبور و مرور صورت گیرد.

وی با بیان اینکه ویروس جهش یافته کرونا در استان خوزستان گردش دارد، ادامه داد: استان خوزستان یکی از استان‌هایی است که بالاترین میزان شیوع بیماری را دارد. گردش ویروس جهش یافته در استان خوزستان مشاهده شده است و چندین مورد از بیماران بستری بویژه در اهواز و جنوب اهواز گزارش شدند و این می‌تواند یک زنگ خطر و هشدار باشد.

رئیسی افزود: الان میزان رشد و سرعت انتشار ویروس در استان خوزستان نسبت به همه کشور بالا است و شیب تندی دارد و باید دقت کرد شیوه‌نامه‌های بهداشتی به شدت رعایت شود. استان‌های دیگر و استان‌های شمالی مانند مازندران خوشبختانه سیر نزولی بیماری را طی می‌کند و امیدواریم با رعایت بیشتر شیوه‌نامه‌ها بتوانیم شیوع بیماری را در این استان‌ها مهار کنیم و این سیر نزولی ادامه دار باشد. headtopics.

ادامه مطلب:
aa_persian »

کرونا در ایران؛ اذعان به ناکامی واکسیناسیون و زنگ خطر سفرها | DW | 25.03.2021با مرگ ۹۷ نفر دیگر، آمار رسمی جان‌باختگان کرونا در ایران به ۶۲هزار و ۱۴۲ نفر رسید. ۱۷ شهرستان قرمز و ۴۷ شهرستان نارنجی اعلام شده‌اند اما رفت و برگشت مسافران نوروزی ادامه دارد. فاز اول واکسیناسیون عمومی شکست خورده است. کدوم فاز

کرونا در ایران؛ عدم هماهنگی در ثبت‌نام واکسیناسیون و نگرانی از ورود گونه هندی کروناکرونا در ایران؛ عدم هماهنگی در ثبت‌نام واکسیناسیون و نگرانی از ورود گونه هندی کرونا آمار جمع‌آوری شده توسط تارنمای «دنیای ما در قالب آمار» نشان می‌دهد شمار مرگ و میر روزانه به ازای هر میلیون نفر در ایران، از هند بالاتر است و تقریبا نزدیک کشور ایتالیا است

چرخش ویروس جهش یافته در تمام شهرستانهای استان زنجان/ خطر فاجعه کرونا در استانمعاون دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان، با اشاره به افزایش موارد سرپایی و بستری بیماران کرونایی در استان زنجان، گفت: کل شهرستانهای استان درگیر کرونای انگلیسی هستند و ویروس غالب کرونای انگلیسی بوده و در حال چرخش است.

جولان کرونا در هند؛ ۳ هزار مرگ در یک روز، ۲ میلیون ابتلا در یک هفتهتنها در یک ماه گذشته ۶ میلیون نفر در این کشور گرفتار کووید شده‌اند. 🤦‍♂️😥😥💔 مرزهای وحشت رو جابجا کرد یهو بیدادگاه

ماجرای واکسیناسیون اتباع چینی در بیمارستانی در تهران / نقض قرنطینه ۴۸هزار کرونا مثبت در کشورمعاون بهداشت وزارت بهداشت با اشاره به جایگزینی انواع ویروس‌های جهش یافته کرونا با واریانت ووهان، در عین حال درباره واکسیناسیون کرونا گفت: بی عدالتی که در دنیا در رابطه با واکسن وجود دارد موضوعی جدی است؛ به طوری که اکنون پنج کشور در دنیا بیشترین میزان واکسن دنیا را تزریق کردند.

سخنگوی ستاد مقابله با کرونا در ایران اعلام کرد گردش ویروس جهش‌یافته کرونا در استان خوزستان مشاهده و چندین مورد از بیماران بستری بویژه در اهواز گزارش شد و این می‌تواند یک زنگ خطر باشد.تهران/ خبرگزاری آناتولی

علیرضا رئیسی، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا در ایران امروز شنبه 20 فوریه گفت: در مورد کشورهای همسایه غربی ما از جمله کشور عراق لازم است کاملا مراقب باشیم. شواهدی از گردش ویروس در کشور عراق وجود دارد و میزان بیماری در این کشور یک سیر بسیار شتابان به خود گرفته است. به همین دلیل در مورد استان‌های غربی کشور توصیه شد که حتما باید بیشتر مراقب باشند بویژه در مورد مرزهای غربی باید اقدامات سختگیرانه برای عبور و مرور صورت گیرد.

وی با بیان اینکه ویروس جهش یافته کرونا در استان خوزستان گردش دارد، ادامه داد: استان خوزستان یکی از استان‌هایی است که بالاترین میزان شیوع بیماری را دارد. گردش ویروس جهش یافته در استان خوزستان مشاهده شده است و چندین مورد از بیماران بستری بویژه در اهواز و جنوب اهواز گزارش شدند و این می‌تواند یک زنگ خطر و هشدار باشد.

رئیسی افزود: الان میزان رشد و سرعت انتشار ویروس در استان خوزستان نسبت به همه کشور بالا است و شیب تندی دارد و باید دقت کرد شیوه‌نامه‌های بهداشتی به شدت رعایت شود. استان‌های دیگر و استان‌های شمالی مانند مازندران خوشبختانه سیر نزولی بیماری را طی می‌کند و امیدواریم با رعایت بیشتر شیوه‌نامه‌ها بتوانیم شیوع بیماری را در این استان‌ها مهار کنیم و این سیر نزولی ادامه دار باشد.

سخنگوی ستاد مقابله با کرونا در ایران درباره آخرین آمار وضعیت شهرهای این کشور گفت: اکنون 11 شهر قرمز داریم که همگی در استان خوزستان هستند، 52 شهر نارنجی، 217 شهر زرد و 168 شهر آبی داریم و به تعداد شهرهای نارنجی اضافه شده است.

گفتنی است مسئولان استان‌های کرمانشاه و خوزستان از امروز تا اطلاع ثانوی تردد مسافران ورودی و خروجی به عراق را ممنوع کردند.