زنگ خطر بیماری قلبی با چهار علامت ویژه در بدن | DW | 20.07.2019

20/07/2019 04:26:00 ب.ظ

وجود چین در نرمه گوش و یک هاله سفید دور عنبیه‌ چشم می‌تواند حاکی از بیماری قلبی احتمالی باشد. اگر شما نیز این علامت‌های ویژه را در بدن خود دارید بهتر است بی‌درنگ به پزشک مراجعه کنید.

بیماری قلبی, قلب

وجود چین در نرمه گوش و یک هاله سفید دور عنبیه‌ چشم می‌تواند حاکی از بیماری قلبی احتمالی باشد. اگر شما نیز این علامت‌های ویژه را در بدن خود دارید بهتر است بی‌درنگ به پزشک مراجعه کنید.

وجود چین در نرمه گوش و یک هاله سفید دور عنبیه‌ چشم می‌تواند حاکی از بیماری قلبی احتمالی باشد. اگر شما نیز این علامت‌های ویژه را در بدن خود دارید بهتر است بی‌درنگ به پزشک مراجعه کنید.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندیددکتر فرانک می‌گوید، در حالت معمولی لاله گوش از خونرسانی خیلی خوبی برخوردار است و این قسمت از بدن در صورت وجود اشکال در عروق خونی تحت تأثیر قرار گرفته و آن را به صورت چین مورب نشان می‌دهد. وقتی لاله گوش از احتمال تصلب در شرائین خبر می‌دهد احتمال این که عروق قلبی دچار مشکل شده باشد زیاد است. 

نشانه بعدی تجمع گره‌های نارنجی‌رنگ چربی در دست‌ها، زانوها و پلک بالایی است که می‌تواند ناشی از سطح بالای کلسترول باشد.چماقی شدن ناخن‌ها که در آن قسمت انتهایی ناخن گرد، منحنی و برآمده می‌شود زمانی به وجود می‌آید که به بافت‌ها مثلا در مواردی مانند ضعیف شدن قلب اکسیژن کافی نمی‌رسد.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

آتش‌سوزی در 6 هکتار از نخلستان‌های ‌رودان؛ 600 اصله درخت در آتش سوخت + فیلم- اخبار هرمزگان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

دیپلمات ارشد آمریکا در زمان گروگانگیری کارکنان سفارت ایالات متحده در تهران در ۹۶ سالگی درگذشتدیپلمات ارشد آمریکا در زمان گروگانگیری کارکنان سفارت ایالات متحده در تهران در ۹۶ سالگی درگذشت زمانی که ویلیام سالیوان سفیر سابق آمریکا در تهران اوایل سال ۱۹۷۹ از سمت خود کناره گیری کرد، واشنگتن بروس لینگن را به عنوان رهبر کوتاه مدت سفارت در تهران برگزید.

ویدئو؛ جشن شراب در سوئیسجشن شراب در شهرک «ووه» در غرب سوئیس در حال برگزاری است. احسنت، به این میگن پیشرفت

هشدار نسبت به 'شیوع گسترده یک بیماری خطرناک پوستی' در میان دام‌های ایرانیک نماینده مجلس ایران نسبت به شیوع وسیع یک بیماری خطرناک پوستی در میان گاوهای دامداران این کشور هشدار داده است. یوسف داودی عضو کمیسیون کشاورزی مجلس ایران می‌گوید تعلل وزارت جهاد کشاورزی در تامین واکسن باعث مرگ شش نفر و تلف شدن هزاران دام شده است.

نشست ویژه سوریه در قزاقستان برگزار می‌شودسیزدهمین دور نشست کشورهای ضامن آتش‌بس در سوریه اول و دوم آگوست با حضور نمایندگان طرفین درگیر در این کشور در قزاقستان برگزار می‌شود. - خبرگزاری آناتولی

عملیات ویژه برای پاک‌سازی از «هراس‌افگنان» در ناحیه پنجم کابل راه‌اندازی شدوزارت امور داخله افغانستان شنبه 20 ژوئیه اعلام کرد که به دنبال افزایش ترورهای هدف‌مند، حمله بر

افزایش قیمت نفت در پی توقیف یک کشتی ‌خارجی حامل سوخت قاچاق در خلیج فارسقیمت نفت در واکنش به توقیف یک شناور خارجی در خلیج فارس افزایش یافت.

وب‌سایت هفته‌نامه آلمانی"فوکوس" در گزارشی از چهار نشانه ویژه در بدن سخن گفته که ممکن است زنگ خطری برای وجود بیماری قلبی باشد.بارگذاری نظرات.شهرک «ووه» در نزدیکی تاکستان‌های مشهور این منطقه قرار دارد که در فهرست میراث جهانی سازمان یونسکو به ثبت رسیده‌ است.این لینک‌ها خارج از بی‌بی‌سی است و در یک پنجره جدید باز می‌شود پنجره همرسانی را ببندید حق نشر عکس khateetedal.

  فوکوس می‌نویسد، یک‌ چهارم همه موارد مرگ و میر بر اثر ضایعات قلبی رخ می‌دهد و اغلب زمانی متوجه موضوع می‌شویم که نخستین نشانگان ناشی از بیماری قلبی بروز کرده است. در حالی که علامت‌هایی در ظاهر ما وجود دارد که به صورت تعجب‌آوری از خطر بیماری قلبی سخن می‌گوید؛ علامت‌هایی که بهتر است با دیدن آن‌ها بی‌درنگ به پزشک مراجعه کنیم.. به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید چین مورب بر روی نرمه گوش دکتر ساندرز فرانک کسی بود که از ارتباط بین چین‌های مورب بر لاله گوش و بیماری‌های عروق قلب سخن گفت. صد میلیون فرانک سوئیس (معادل یکصد میلیون دلار) به این جشن اختصاص داده شده است و پیش‌بینی می‌شود تا ۴۰۰ هزار نفر از نقاط مختلف دنیا برای تماشای مراسم این جشن به سوئیس سفر کنند. به گفته او، این چین‌ها که به آن"علامت فرانک" نیز گفته می‌شود ممکن است نشانه وجود تصلب شرائین، باریک شدن عروق و تجمع ‌پلاکت‌های خونی حتی در عروق اصلی قلب باشد. به گزارش خبرگزاری پلیس، این تصمیم از سوی حسین رحیمی فرمانده نیروی انتظامی تهران گرفته شد و از این ماموران «با اهدای لوح و هدیه نقدی» تقدیر شد.  دکتر فرانک می‌گوید، در حالت معمولی لاله گوش از خونرسانی خیلی خوبی برخوردار است و این قسمت از بدن در صورت وجود اشکال در عروق خونی تحت تأثیر قرار گرفته و آن را به صورت چین مورب نشان می‌دهد. این بیماری"قابل پیشگیری" است اما"بیست سال" که در ایران بروز و ظهور دارد.

وقتی لاله گوش از احتمال تصلب در شرائین خبر می‌دهد احتمال این که عروق قلبی دچار مشکل شده باشد زیاد است. ابتدای ماه جاری، سوم تیرماه، تصاویری در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که نشان می‌داد ماموران قصد دارند به زور دختری را وارد خودروی نیروی انتظامی کنند و هنگامی که با مقاومت او مواجه می شوند با خشونت او را داخل خودرو می‌کنند.  دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید گره‌های چربی نشانه بعدی تجمع گره‌های نارنجی‌رنگ چربی در دست‌ها، زانوها و پلک بالایی است که می‌تواند ناشی از سطح بالای کلسترول باشد. بالا بودن کلسترول از عوامل خطرساز اصلی برای ابتلا به تصلب شرائین یا سفت و سخت شدن عروق است که می‌تواند به سکته قلبی یا مغزی منجر شود.» /**/ /**/ /**/ برخورد خشن پلیس تهران با دختران و پسران نوجوانی که در تهرانپارس آب بازی می‌کردند چند روز بعد از انتشار این فیلم‌ها و اعتراض‌ها در شبکه‌های اجتماعی، حسین رحیمی، فرمانده نیروی انتظامی تهران، گفته بود که جانشین کلانتری و یکی از ماموران آن به دلیل «برخورد خشن» با یک دختر هنگام بازداشت ضمن عزل از سمت خود، بازداشت شده‌‌اند. چماقی شدن ناخن‌ها چماقی شدن ناخن‌ها که در آن قسمت انتهایی ناخن گرد، منحنی و برآمده می‌شود زمانی به وجود می‌آید که به بافت‌ها مثلا در مواردی مانند ضعیف شدن قلب اکسیژن کافی نمی‌رسد. در این صورت در انتهای انگشتان عروق کوچکی به صورت جبرانی ایجاد می‌شود و در نتیجه ناخن‌ها ضخیم‌تر و پهن‌تر می‌شوند. این برای چندمین بار در ماه‌های اخیر است که فیلم‌هایی از برخوردهای خشن و ضرب و شتم مردم از سوی نیروهای پلیس منتشر می‌شود." آقای داودی گفت"بیماری پوستی ویروسی در آذربایجان شرقی بیشتر شایع شده و هزاران دام را مبتلا کرده" و اگر این بیماری به همین منوال شیوع پیدا کند خسارت مالی آن به"چندین میلیارد تومان" خواهد رسید.

هاله دور عنبیه چهارمین نشانه وجود هاله‌ای اطراف عنبیه چشم است. تجمع چربی می‌تواند حلقه‌ای خاکستری در اطراف قسمت خارجی عنبیه ایجاد کند. از دی‌ماه دو سال پیش زنان و دختران جوان با بر چوب کردن روسری‌هایشان، به اجباری بودن حجاب در ایران اعتراض کردند.  وجود این حلقه خاکستری در افراد سالمند به وفور اتفاق می‌افتد. اما اگر این هاله در چشم افراد زیر ۴۵ سال پدیدار شود ممکن است اشکالی در سوخت و ساز چربی وجود داشته باشد. در اردیبهشت ماه سال جاری، وزارت خارجه آمریکا با انتشار بیانیه‌ای سرکوب شدید فعالان حقوق زنان در ایران را به شدت محکوم کرد و خواستار پایان دادن به آزار و اذیت و زندانی کردن زنانی شد که تنها حقوق اولیه و بنیادین خود را مطالبه می‌کنند. وجود این هاله بر بینایی تأثیر ندارد اما می‌تواند ناشی از بیماری قلبی باشد." این بیماری در دهه‌ها گذشته در نقاط مختلف دنیا از جمله خاورمیانه گزارش شده است.

روز جهانی سکته سکته چیست؟ سکته نابهنجاری ناگهانی گردش خون در مغز است.. ضربه با گرفتگی یا پارگی یک مویرگ در مغز یا نواحی گردن شروع می‌شود که باعث می شود به بخشی از مغز خون کافی نرسد. بدین ترتیب فعالیت سلول‌های مغز متوقف می‌شود. با اقدام سریع می‌توان از پیامدهای ناگوار سکته جلوگیری کرد. روز جهانی سکته علایم سکته آشکارترین علایم سکته عبارتند از: مختل شدن بینایی و گفتار، احساس ناشنوایی و فلجی، سرگیجه و تلوتلو خوردن به همراه سردرد شدید.

کسانی که به سکته دچار می‌شود نباید چیزی بنوشد یا دارو بخورد. چنانچه بیهوش شود باید او را آرام به پهلو خواباند. در صورت امکان باید بی‌درنگ کمک‌های اولیه را شروع کرد تا تنفس او مرتب شود. روز جهانی سکته علامت اول: قیافه سکته پیش و بیش از هر چیز در قیافه ظاهر می‌شود. از کسی که دچار سکته شده بخواهید که لبخند بزند.

اگر به سکته دچار شده باشد، عضلات صورت ضعیف می‌شوند و او با دهان کج و کوله لبخند می‌زند. روز جهانی سکته علامت دوم: دست‌ها از کسی که دچار حمله شده بخواهید دست‌هایش را با هم پیش بیاورد و کف آنها را رو به بالا بگیرد. اگر واقعا سکته کرده باشد، نمی‌تواند دست‌هایش را صاف بالا بیاورد و کف آنها را به خوبی نشان دهد. روز جهانی سکته علامت سوم: گفتار اگر کسی نتواند جمله‌ای را درست تکرار کند، احتمالا سیستم گفتاری او آسیب دیده است. اگر حرف زدن او با لکنت و ایراد همراه باشد و کلمات را نارسا بیان کند، باید فوری او را به دکتر رساند.

روز جهانی سکته عوامل ارثی سکته اگر در والدین کسی سابقه سکته وجود داشته باشد، شخص بیشتر در معرض آن قرار می‌گیرد. سن و سال هم در سکته مؤثر است: خطر سکته در افراد بالای ۵۰ سال دوبرابر می‌شود. جنسیت هم مؤثر است: مردان به مراتب بیش از زنان دچار سکته می‌شوند. روز جهانی سکته پیش‌گیری از سکته به نظر کارشناسان از ۷۰ درصد موارد سکته می‌توان پیش‌گیری کرد. بدترین چیزی که خطر سکته را افزایش می‌دهد بالا بودن فشار خون است.

عوامل دیگر عبارتند از: سیگار کشیدن، بیماری‌های قندی و زیادی چربی خون. وزن بالا و افراط در نوشیدن مشروبات الکلی هم خطر سکته را بالا می‌برند. در همین زمینه: .