بیماری قلبی, قلب, عارضه قلبی

بیماری قلبی, قلب

زنگ خطر بیماری قلبی با چهار علامت ویژه در بدن | DW | 20.07.2019

وجود چین در نرمه گوش و یک هاله سفید دور عنبیه‌ چشم می‌تواند حاکی از بیماری قلبی احتمالی باشد. اگر شما نیز این علامت‌های ویژه را در بدن خود دارید بهتر است بی‌درنگ به پزشک مراجعه کنید.

20/07/2019 04:26:00 ب.ظ

وجود چین در نرمه گوش و یک هاله سفید دور عنبیه‌ چشم می‌تواند حاکی از بیماری قلبی احتمالی باشد. اگر شما نیز این علامت‌های ویژه را در بدن خود دارید بهتر است بی‌درنگ به پزشک مراجعه کنید.

وجود چین در نرمه گوش و یک هاله سفید دور عنبیه‌ چشم می‌تواند حاکی از بیماری قلبی احتمالی باشد. اگر شما نیز این علامت‌های ویژه را در بدن خود دارید بهتر است بی‌درنگ به پزشک مراجعه کنید.

 فوکوس می‌نویسد، یک‌ چهارم همه موارد مرگ و میر بر اثر ضایعات قلبی رخ می‌دهد و اغلب زمانی متوجه موضوع می‌شویم که نخستین نشانگان ناشی از بیماری قلبی بروز کرده است. در حالی که علامت‌هایی در ظاهر ما وجود دارد که به صورت تعجب‌آوری از خطر بیماری قلبی سخن می‌گوید؛ علامت‌هایی که بهتر است با دیدن آن‌ها بی‌درنگ به پزشک مراجعه کنیم.

شماری از معترضان در مرکز تهران با سر دادن شعارهای تند سیاسی راهپیمایی کردند بزرگ‌ترین آتش سوزی کالیفرنیا خانه‌ها را سوزاند بایدن: ماموریت رزمی نیروهای آمریکایی در عراق تا انتهای سال به پایان می‌رسد

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندیدچین مورب بر روی نرمه گوشدکتر ساندرز فرانک کسی بود که از ارتباط بین چین‌های مورب بر لاله گوش و بیماری‌های عروق قلب سخن گفت. به گفته او، این چین‌ها که به آن"علامت فرانک" نیز گفته می‌شود ممکن است نشانه وجود تصلب شرائین، باریک شدن عروق و تجمع ‌پلاکت‌های خونی حتی در عروق اصلی قلب باشد. 

دکتر فرانک می‌گوید، در حالت معمولی لاله گوش از خونرسانی خیلی خوبی برخوردار است و این قسمت از بدن در صورت وجود اشکال در عروق خونی تحت تأثیر قرار گرفته و آن را به صورت چین مورب نشان می‌دهد. وقتی لاله گوش از احتمال تصلب در شرائین خبر می‌دهد احتمال این که عروق قلبی دچار مشکل شده باشد زیاد است.  headtopics.com

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنیدگره‌های چربینشانه بعدی تجمع گره‌های نارنجی‌رنگ چربی در دست‌ها، زانوها و پلک بالایی است که می‌تواند ناشی از سطح بالای کلسترول باشد.بالا بودن کلسترول از عوامل خطرساز اصلی برای ابتلا به تصلب شرائین یا سفت و سخت شدن عروق است که می‌تواند به سکته قلبی یا مغزی منجر شود.

چماقی شدن ناخن‌هاچماقی شدن ناخن‌ها که در آن قسمت انتهایی ناخن گرد، منحنی و برآمده می‌شود زمانی به وجود می‌آید که به بافت‌ها مثلا در مواردی مانند ضعیف شدن قلب اکسیژن کافی نمی‌رسد.در این صورت در انتهای انگشتان عروق کوچکی به صورت جبرانی ایجاد می‌شود و در نتیجه ناخن‌ها ضخیم‌تر و پهن‌تر می‌شوند.

هاله دور عنبیهچهارمین نشانه وجود هاله‌ای اطراف عنبیه چشم است. تجمع چربی می‌تواند حلقه‌ای خاکستری در اطراف قسمت خارجی عنبیه ایجاد کند. وجود این حلقه خاکستری در افراد سالمند به وفور اتفاق می‌افتد. اما اگر این هاله در چشم افراد زیر ۴۵ سال پدیدار شود ممکن است اشکالی در سوخت و ساز چربی وجود داشته باشد. وجود این هاله بر بینایی تأثیر ندارد اما می‌تواند ناشی از بیماری قلبی باشد.

روز جهانی سکتهسکته چیست؟سکته نابهنجاری ناگهانی گردش خون در مغز است. ضربه با گرفتگی یا پارگی یک مویرگ در مغز یا نواحی گردن شروع می‌شود که باعث می شود به بخشی از مغز خون کافی نرسد. بدین ترتیب فعالیت سلول‌های مغز متوقف می‌شود. با اقدام سریع می‌توان از پیامدهای ناگوار سکته جلوگیری کرد. headtopics.com

تهران به تظاهرات خیابانی علیه جمهوری اسلامی پیوست "سید‌حسن نصرالله" خادم افتخاری مسجد مقدس جمکران ‌می‌شود- اخبار قم - اخبار استانها تسنیم | Tasnim واکنش پینک به جریمه تیم نروژ برای نپوشیدن بیکینی: افتخار می‌کنم به قوانین جنسیت‌زده اعتراض کردید

روز جهانی سکتهعلایم سکتهآشکارترین علایم سکته عبارتند از: مختل شدن بینایی و گفتار، احساس ناشنوایی و فلجی، سرگیجه و تلوتلو خوردن به همراه سردرد شدید. کسانی که به سکته دچار می‌شود نباید چیزی بنوشد یا دارو بخورد. چنانچه بیهوش شود باید او را آرام به پهلو خواباند. در صورت امکان باید بی‌درنگ کمک‌های اولیه را شروع کرد تا تنفس او مرتب شود.

روز جهانی سکتهعلامت اول: قیافهسکته پیش و بیش از هر چیز در قیافه ظاهر می‌شود. از کسی که دچار سکته شده بخواهید که لبخند بزند. اگر به سکته دچار شده باشد، عضلات صورت ضعیف می‌شوند و او با دهان کج و کوله لبخند می‌زند.روز جهانی سکتهعلامت دوم: دست‌هااز کسی که دچار حمله شده بخواهید دست‌هایش را با هم پیش بیاورد و کف آنها را رو به بالا بگیرد. اگر واقعا سکته کرده باشد، نمی‌تواند دست‌هایش را صاف بالا بیاورد و کف آنها را به خوبی نشان دهد.

روز جهانی سکتهعلامت سوم: گفتاراگر کسی نتواند جمله‌ای را درست تکرار کند، احتمالا سیستم گفتاری او آسیب دیده است. اگر حرف زدن او با لکنت و ایراد همراه باشد و کلمات را نارسا بیان کند، باید فوری او را به دکتر رساند.روز جهانی سکتهعوامل ارثی سکتهاگر در والدین کسی سابقه سکته وجود داشته باشد، شخص بیشتر در معرض آن قرار می‌گیرد. سن و سال هم در سکته مؤثر است: خطر سکته در افراد بالای ۵۰ سال دوبرابر می‌شود. جنسیت هم مؤثر است: مردان به مراتب بیش از زنان دچار سکته می‌شوند.

روز جهانی سکتهپیش‌گیری از سکتهبه نظر کارشناسان از ۷۰ درصد موارد سکته می‌توان پیش‌گیری کرد. بدترین چیزی که خطر سکته را افزایش می‌دهد بالا بودن فشار خون است. عوامل دیگر عبارتند از: سیگار کشیدن، بیماری‌های قندی و زیادی چربی خون. وزن بالا و افراط در نوشیدن مشروبات الکلی هم خطر سکته را بالا می‌برند. headtopics.com

ادامه مطلب: DW فارسی »

ادامه درخشش پاکدامن با صعود به یک چهارم نهایی/ عابدینی و رهبری حذف شدند

علی پاکدامن به مرحله یک چهارم نهایی المپیک توکیو صعود کرد اما عابدینی و رهبری حذف شدند.

دیپلمات ارشد آمریکا در زمان گروگانگیری کارکنان سفارت ایالات متحده در تهران در ۹۶ سالگی درگذشتدیپلمات ارشد آمریکا در زمان گروگانگیری کارکنان سفارت ایالات متحده در تهران در ۹۶ سالگی درگذشت زمانی که ویلیام سالیوان سفیر سابق آمریکا در تهران اوایل سال ۱۹۷۹ از سمت خود کناره گیری کرد، واشنگتن بروس لینگن را به عنوان رهبر کوتاه مدت سفارت در تهران برگزید.

ویدئو؛ جشن شراب در سوئیسجشن شراب در شهرک «ووه» در غرب سوئیس در حال برگزاری است. احسنت، به این میگن پیشرفت

هشدار نسبت به 'شیوع گسترده یک بیماری خطرناک پوستی' در میان دام‌های ایرانیک نماینده مجلس ایران نسبت به شیوع وسیع یک بیماری خطرناک پوستی در میان گاوهای دامداران این کشور هشدار داده است. یوسف داودی عضو کمیسیون کشاورزی مجلس ایران می‌گوید تعلل وزارت جهاد کشاورزی در تامین واکسن باعث مرگ شش نفر و تلف شدن هزاران دام شده است.

نشست ویژه سوریه در قزاقستان برگزار می‌شودسیزدهمین دور نشست کشورهای ضامن آتش‌بس در سوریه اول و دوم آگوست با حضور نمایندگان طرفین درگیر در این کشور در قزاقستان برگزار می‌شود. - خبرگزاری آناتولی

عملیات ویژه برای پاک‌سازی از «هراس‌افگنان» در ناحیه پنجم کابل راه‌اندازی شدوزارت امور داخله افغانستان شنبه 20 ژوئیه اعلام کرد که به دنبال افزایش ترورهای هدف‌مند، حمله بر

افزایش قیمت نفت در پی توقیف یک کشتی ‌خارجی حامل سوخت قاچاق در خلیج فارسقیمت نفت در واکنش به توقیف یک شناور خارجی در خلیج فارس افزایش یافت.