زنگ تابستان؛ فراخوانی برای جبران عقب‌ماندگی تحصیلی دانش‌آموزان کم‌برخوردار

18/04/1399 12:06:00 ق.ظ

«کرونا» که آمد، ساخت مدرسه و بالابردن امکانات تحصیلی در روستاها که توسط «پویش_ایران_من» دنبال می‌شد از برنامه‌ریزی‌ها عقب ماند. حالا پویش ایران من یک پروژه جدید تعریف کرده که تا حدودی عقب افتادگی دانش‌آموزان_روستایی از درس جبران شود. شهروند‌خبرنگاری

«کرونا» که آمد، خیلی از کارهای خیر روی زمین ماندند. ساخت ۱۰۰مدرسه و کتاب‌خانه و بالابردن امکانات تحصیلی در روستاها که توسط «پویش ایران من» دنبال می‌شد هم مثل خیلی از کارهای خیر دیگر، از برنامه‌ریزی‌ها عقب ماندند.

بچه‌های روستایی که قرار بود در مدارس تازه تاسیس با امکانات بالاتر درس بخوانند، به خاطر عدم دسترسی به گوشی و اینترنت، از کلاس‌های آنلاین جا ماندند و از درس‌ها عقب افتادند.

حالا پویش ایران من یک پروژه جدید تعریف کرده است تا با کمک شهروندان مسوول، تا حدودی عقب افتادگی دانش‌آموزان روستایی از درس جبران شود. یکی از همکاران این مجموعه می‌گوید: «امسال مدرسه اصلا مدرسه نبود. بسیاری از روستاهای دور افتاده از آب و برق محروم هستند، آن‌وقت چه طور می‌توانیم توقع داشته باشیم دانش‌آموزانش به اینترنت و گوشی موبایل یا تبلت دسترسی داشته و با کمک آموزش آنلاین درس‌ها را تمام کرده باشند.»

او به حرف‌های یک معلم عشایر اشاره می‌کند و می‌گوید: «با یک معلم که به عشایر درس می‌دهد، صحبت می‌کردیم. او حرفی زد که بسیاری از ما را تحت تاثیر قرار داد. این معلم که به چند دانش‌آموز پایه پنجم درس می‌داد، گفت دانش‌آموزان من تلویزیون ندارند، آن وقت اینترنت و ابزار ارتباطی مثل موبایل از کجا بیاورند؟» headtopics.com

ادامه مطلب:
ایران وایر »
Loading news...
Failed to load news.

۴۲ هزار نفر در معرض خطر سیل در پی تخریب سد کاخوفکا؛ عملیات تخلیه در جریان است

سد و نیروگاه آبی «کاخوفکا» واقع در جنوب اوکراین بامداد روز سه‌شنبه ۶ ژوئن بر اثر انفجاری تخریب و آب پشت سد به مناطق پیرامون آن سرازیر شد. سیل بسیاری از شهرها و روستاهای منطقه خرسون را درنوردیده و زندگی هزاران نفر مختل شده است. ادامه مطلب >>

اعلام سناریوی قطعی برای مهر ماه فعلا اشتباه است/ متناسب با شرایط و با تایید ستاد ملی مقابله با کرونا تصمیم می‌گیریممدیرکل دفتر آموزش متوسطه نظری وزارت آموزش و پرورش گفت: در حال حاضر اگر بخواهیم یک سناریو برای وضعیت دانش‌آموزان و چگونگی ارائه خدمات آموزشی در مهرماه اعلام کنیم، اشتباه است.

کره شمالی به شایعات دور جدید مذاکرات با آمریکا پایان داد- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnimکره شمالی در واکنش به خبرهای منتشر شده درباره تلاش‌های کره جنوبی برای برگزاری مذاکرات احتمالی پیونگ و یانگ و واشنگتن اعلام کرد که برای مذاکره با ایالات متحده، برنامه ‌ای ندارد.

اسرائیل «برای پایش فعالیت‌های ایران» ماهواره جاسوسی به فضا فرستادپرتاب موفق ماهواره افق ۱۶ در شب دستاورد مهمی برای صنایع دفاعی اسرائیل به طور کلی و برای صنایع هوافضای این کشور به طور خاص قلمداد شده است.

آمریکا تیک‌تاک و دیگر شبکه‌های اجتماعی چین را فیلتر می‌کنداپلیکیشن تیک‌تاک که در خود چین برای همگان در دسترس نیست، به دنبال فاصله گرفتن از ریشه‌های چینی خود برای جذب مخاطبان جهانی است.

تراکنش‌های مالی اپستین؛ ایالت نیویورک «دویچه بانک» را جریمه کردجسد جفری اپستین، میلیاردر آمریکایی که متهم به سوءاستفاده جنسی از دختران زیر سن قانونی بود تابستان سال گذشته در زندان نیویورک کشف شد.

تخصیص 1000 میلیارد تومان برای پرداخت کارانه پرستاران- اخبار اقتصادی - اخبار تسنیم - Tasnimتخصیص ۱۰۰۰ میلیارد برای پرداخت کارانه پرستاران رئیس سازمان برنامه و بودجه از تخصیص ۱۰۰۰ میلیارد تومان برای پرداخت کارانه پرستاران خبر داد