زنگنه: نفت‌کش‌های توقیف شده از سوی آمریکا حامل بنزین ایرانی بودند

17/08/2020 04:37:00 ب.ظ

زنگنه: نفت‌کش‌های توقیف شده از سوی آمریکا حامل بنزین ایرانی بودند بیشتر بخوانید🔽

نفت‌ کش, بنزین

زنگنه: نفت‌کش‌های توقیف شده از سوی آمریکا حامل بنزین ایران ی بودند بیشتر بخوانید🔽

بیژن زنگنه، وزیر نفت ایران ، تایید کرد که چهار نفت‌کشی که در مسیر ونزوئلا توسط آمریکا توقیف شده، حامل بنزین بارگیری شده در ایران بوده‌اند.

روزنامه وال استریت ژورنال بود که شامگاه روز پنجشنبه ۱۳ اوت مدعی شد چهار نفتکش ایرانی با نام‌های لونا، پاندی، برینگ و بِلا که حامل سوخت بوده و به سوی ونزوئلا حرکت می‌کردند توسط ایالات متحده توقیف شده و به سوی هیوستون هدایت شده‌اند.با این حال، حجت سلطانی، سفیر ایران در ونزوئلا، در نخستین واکنش رسمی به این خبر را «دروغی دیگر از دستگاه تبلیغاتی امپریالیسم آمریکا» توصیف کرده بود. همچنین حسن روحانی، رئیس جمهور ایران، نیز روز شنبه گفت که ایرانی بودن کشتی‌های توقیف شده توسط آمریکا «دروغ» است.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

هفته سوم اعتراضات در ایران؛ تظاهرات گسترده در سراسر کشور، همبستگی ایرانی‌ها در سراسر جهان

روز شنبه نهم مهر (اول اکتبر) تظاهرات گسترده در بسیاری از شهرهای ایران ادامه یافت. در سومین هفته از آغاز موج اعتراض به جمهوری اسلامی، ایرانیان در بیش از ۱۵۰ شهر جهان تجمع همبستگی برگزار کردند. ادامه مطلب >>

رئیس کمیته روابط خارجی سنا اقدام آمریکا در توقیف نفتکش‌های ایران را ستود🔺رئیس کمیته روابط خارجی سنا اقدام آمریکا در توقیف نفتکش‌های ایران را ستود ⚡️سناتور جیم ریچ، رئیس کمیته روابط خارجی سنای ایالات متحده اقدام دولت آمریکا در توقیف و ضبط نفتکش‌های ایران ی که تلاش داشتند تحریم ‌های ونزوئلا را نقض کنند، ستود.

توقیف زباله ۶۰۰ زباله‌گرد در بجنورد

اتحادیه اروپا احتمالا رکورددار توقیف کوکائین در سال ۲۰۲۰ میلادی خواهد شدتنها در نیمه اول سال ۲۰۲۰ میلادی، میزان تخلفات مرتبط با کوکائین در شهر برلین ۶۴.۵ درصد بیشتر از دوره مشابه در یکسال پیش از آن بوده است.

کشتی نفتکش در ساحل موریس شکسته شده است | DW | 16.08.2020نفتکش بزرگی که در آب‌های ساحلی موریس سانحه دیده، می‌رود تا از وسط دوپاره شود. امدادگران بخشی از بار کشتی را تخلیه کرده‌اند اما چنانچه کشتی درهم بشکند نفت زیادی به دریا جاری می‌شود و یک فاجعه زیست‌بومی رقم می‌خورد.

رئیس کمیته روابط خارجی سنا اقدام آمریکا در توقیف نفتکش‌های ایران را ستود🔺رئیس کمیته روابط خارجی سنا اقدام آمریکا در توقیف نفتکش‌های ایران را ستود ⚡️سناتور جیم ریچ، رئیس کمیته روابط خارجی سنای ایالات متحده اقدام دولت آمریکا در توقیف و ضبط نفتکش‌های ایران ی که تلاش داشتند تحریم ‌های ونزوئلا را نقض کنند، ستود.

فایننشال‌تایمز: محموله‌های سوخت توقیفی ایران داوطلبانه تحویل آمریکا شدندروزنامه‌ فایننشال‌تایمز در گزارشی بر پایه اظهارات مقام‌های آمریکا با اشاره به داوطلبانه بودن تحویل چهار نفتکش توقیفی ایران از سوی صاحب یونانی آن‌ها، نوشته این اقدام نتیجه تلاشی به مدیریت برایان هوک، نماینده ویژه پیشین آمریکا در امور ایران ،‌ بوده است

آقای زنگنه روز دوشنبه اعلام کرد که محموله این نفت‌کش‌ها از ایران بارگیری شده بود ولی نه کشتی‌ها و نه محموله آنها متعلق به ایران نبود چون بنزین ارسالی پیشتر به مشتری فروخته و وجه آن نیز تسویه شده بود.سناتور جیم ریچ، رئیس کمیته روابط خارجی سنای آمریکا سناتور جیم ریچ، رئیس کمیته روابط خارجی سنای ایالات متحده اقدام دولت آمریکا در توقیف و ضبط نفتکش‌های ایرانی که تلاش داشتند تحریم‌های ونزوئلا را نقض کنند، ستود.استان‌وایر- ماموران شهرداری بجنورد با ۶۰۰ زباله‌گرد برخورد کرده و زباله‌های آنها را توقیف کردند.Aa بنا بر اعلام یوروپل (پلیس اتحادیه اروپا)، با وجود شیوع کرونا در قاره سبز نه تنها از میزان مصرف کوکائین در این قاره کم نشده بلکه میزان توقیف محموله‌های کوکائین در سال ۲۰۲۰ میلادی رو به افزایش است و بر این اساس، احتمالا قاچاق مواد مخدر در این سال در اروپا رکورد خواهد زد.

روزنامه وال استریت ژورنال بود که شامگاه روز پنجشنبه ۱۳ اوت مدعی شد چهار نفتکش ایرانی با نام‌های لونا، پاندی، برینگ و بِلا که حامل سوخت بوده و به سوی ونزوئلا حرکت می‌کردند توسط ایالات متحده توقیف شده و به سوی هیوستون هدایت شده‌اند. با این حال، حجت سلطانی، سفیر ایران در ونزوئلا، در نخستین واکنش رسمی به این خبر را «دروغی دیگر از دستگاه تبلیغاتی امپریالیسم آمریکا» توصیف کرده بود. نماینده جمهوری‌خواه ایالت آیداهو در سنای آمریکا افزود: همان‌طور که در یکی از جلسات اخیر بحران در ونزوئلا گفتم، فعالیت‌های ایران در آن کشور تهدیدی امنیتی و غیرقابل تحمل برای ایالات متحده و در نیمکره غربی است. همچنین حسن روحانی، رئیس جمهور ایران، نیز روز شنبه گفت که ایرانی بودن کشتی‌های توقیف شده توسط آمریکا «دروغ» است.» وی اضافه کرده «در اجرای این طرح، زباله‌های جمع‌آوری شده توسط زباله گردها، توقیف و نسبت به دفن بهداشتی آن اقدام می‌شود. نخستین واکنش ایران به خبر توقیف کشتی‌های حامل سوخت توسط آمریکا: دروغ است آمریکا مدعی است، چهار نفت‌کش توقیفی حامل محموله‌ای به حجم ۱.S.۱ میلیون بشکه بوده‌اند. اولاف شرم، رئیس پلیس مواد مخدر برلین می‌گوید: «برلین از شهرهای مستعد برای افزایش مصرف مواد مخدر است.

ایالات متحده صادرات بنزین ایران به ونزوئلا را نقض تحریم‌های این کشور علیه دو کشور نفتی مغضوب خود می‌داند.» بجنورد، مرکز خراسان شمالی ۲۱۰ هزار نفر جمعیت دارد و روزانه به طور میانگین ۱۳۷ تن زباله در این شهر تولید می‌شود. .