زندگی ۶۷ درصد از تهرانی‌ها به دلیل شیوع کووید-۱۹ بدتر شده است

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 52 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 24%
  • Publisher: 63%

زندگی ۶۷ درصد از تهرانی‌ها به دلیل شیوع کووید-۱۹، بدتر شده است بررسی ۲۰۰ هزار شهروند تهرانی، نشان داد که ۶۷ درصد از افراد تصور می‌کنند که به دلیل شیوع کووید-۱۹ زندگی‌شان بدتر شده است.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

به گزارش ایسنا، بر اساس مطالعات انجام‌شده توسط سازمان‌های بین‌المللی و مراکز تحقیقاتی، پاندمی کرونا فقط یک تهدید بهداشتی نیست؛ بلکه می‌تواند یک تهدید اجتماعی اقتصادی محسوب شود.

در این مطالعه که در بازه زمانی خردادماه تا مرداد ماه سال ۱۳۹۹، به صورت نظرسنجی آنلاین انجام شد، ۲۰۰ هزار نفر شهروند تهرانی مورد بررسی قرار گرفتند. بررسی‌های این مطالعه نشان داد؛ ۶۷ درصد از پاسخ‌دهندگان تصور می‌کنند که به دلیل شیوع کووید-۱۹ زندگی‌شان بدتر شده است. این همه‌گیری باعث کمبود عرضه کالاهای اساسی شده و به احتمال زیاد منجر به تورم در آینده نزدیک می‌شود. در نتیجه مصرف‌کنندگان تمایل بیشتری به پس‌انداز و تمایل کمتری به مصرف نشان می‌دهند. همچنین با توجه به مسائل بهداشتی، مردم علاقه چندانی به خرید کالاهای غیرضروری ندارند. این بررسی نشان داد که ۷۵.۵ درصد از پاسخ‌دهندگان معتقدند در میان همه‌گیری کرونا، هزینه کالاهای لوکس کاهش یافته است.

در این مطالعه عنوان شد که عوامل اقتصادی اجتماعی مانند نگرانی از درآمد ثابت خانواده، نگرانی از مواجهه یا ابتلا به کووید-۱۹، نگرانی از تاخیرهای تحصیلی، نگرانی از بیکار بودن، نگرانی از دست دادن ثبات بلندمدت در تجارت، نگرانی از خطر سلامتی سالمندان، نگرانی از آموزش و آینده کودکان و همچنین نگرانی از ننگ و استیگمای کووید- ۱۹ باعث ایجاد مشکلات روانی در افراد شده است.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

خوب شد کرونا آمد، بهانه‌ای شد جهت توجیه وضعیت معیشتی مردم !

33 درصد مایقی از کرونا راضی هستن 😳

۶۷ درصد؟ جوکه این عدد. ۱۰۰ درصد نابود شدیم

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

آژانس اتمی: ذخایر اورانیوم با غنای ۶۰ درصد ایران به ۱۰ کیلوگرم رسیده استآژانس بین‌المللی انرژی اتمی با انتشار گزارش محرمانه‌ای اعلام کرد که ذخایر اورانیوم با غنای ۲۰ درصد ایران به ۸۴ کیلوگرم رسیده است. به به بمب اتم
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

«بی احترامی» در رتبه سوم علت طلاقها ایستاد/ ایجاد «سازش» در ۱۴ درصد طلاق‌های توافقیرئیس دبیرخانه رصد آسیب‌های اجتماعی و معلولیت‌های سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه با مشاهده و بررسی اطلاعات سامانه «تصمیم»، عدم مسئولیت‌پذیری، بی‌توجهی و کمبود مهارت‌های سازگارانه از علل اصلی طلاق عنوان شده‌اند، گفت: با برگزاری جلسات منظم و تلاش همکاران متخصص، در بیش از ۱۴.۶۸ درصد پرونده‌ها تاکنون سازش ایجاد شده است که در طلاق‌های توافقی رقمی بسیار مناسب و قابل توجه است. و متاسفانه خیانت زناشویی هم آمار بالایی دارد
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

فوت سالانه ۸۰۰ هزار نفر در جهان بر اثر «خودکشی»/۹۰ درصد خودکشی کنندگان اختلال روان دارندبراساس آمارهای بین‌المللی، سالانه در جهان ۸۰۰ هزار نفر بواسطه خودکشی جانشان را از دست می دهند و سیزدهمین عامل مرگ و میر در دنیا گزارش شده است. این در حالیست که بررسی آمارهای خودکشی از سال ۹۶ تا ۹۹ در ایران نشان از افزایش روند این امر دارد. اما بررسی چرایی خودکشی در افراد حاکیست بیش از ۹۰ درصد کسانی که با خودکشی از دنیا می‌روند، دچار اختلال روانی بوده‌اند که به گفته متخصصان، لازم است دولت‌ها برای پیشگیری، چند اقدام اساسی را در این زمینه در دستور کار خود قرار دهند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

جلوی شکل‌گیری باندهای مجرمانه را گرفته‌ایم/ سازمانِ جرم در تهران را برهم زدیم/ ۸۰ درصد سرقت‌ها، خرد استرییس پلیس تهران بزرگ در گفت‌وگو با ایلنا: جلوی شکل‌گیری باندهای مجرمانه را گرفته‌ایم/ سازمانِ جرم در تهران را برهم زدیم/ ۸۰ درصد سرقت‌ها، خرد است این رئیس پلیس باید رئیس کل دنیا بشه اونوت همه دنیا درآرامش خواهندبود.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

۵۰۵ فوتی جدید کرونا در کشور/ ۷۴۸۶ تن در شرایط شدید بیماری۵۰۵ فوتی و ۲۶۸۲۱ ابتلای جدید کرونا در کشور *مبتلایان جدید: ۲۶۸۲۱ نفر *جانباختگان جدید: ۵۰۵ نفر *مجموع مبتلایان: ۵۲۳۷۷۹۹ نفر *مجموع بهبودیافتگان: ۴۴۸۱۸۱۴ نفر *مجموع جان‌باختگان: ۱۱۲۹۳۵ نفر *مجموع واکسن تزریق شده: ۳۲۴۰۹۶۲۷
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

پنج سال زندان برای یک ویتنامی به جرم انتشار ویروس کرونا | DW | 07.09.2021یک مرد ۲۸ ساله در ویتنام به دلیل امتناع از قرنطینه و عدم رعایت مقررات مرتبط با کرونا و مبتلا کردن تعدادی دیگر به پنج سال زندان محکوم شده است. حقشه.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »