زندگی دشوار ۲۱ میلیون نفر در بافت‌های ناکارآمد

31/01/1401 08:43:00 ق.ظ

زندگی دشوار ۲۱ میلیون نفر در بافت‌های ناکارآمد طبق آخرین برآوردها حدود ۲۱ میلیون نفر در بافت‌های فرسوده، تاریخی و حاشیه شهرها زندگی می‌کنند که با چالش‌های متعدد اجتماعی، محرومیت و شرایط نامناسب محیط زندگی شهری مواجهند.

طبق آخرین برآوردها حدود ۲۱ میلیون نفر در بافت‌های فرسوده، تاریخی و حاشیه شهرها زندگی می‌کنند که با چالش‌های متعدد اجتماعی، محرومیت و شرایط نامناسب محیط زندگی شهری مواجهند؛ در این زمینه البته اقداماتی همچون سنددار کردن خانه‌های واقع در حاشیه شهرها، پرداخت تسهیلات تا سقف ۶۰۰ میلیون تومان و تدوین سند توانمندسازی و ساماندهی سکونتگاه‌های غیررسمی در دستور کار قرار دارد. بر اساس ماده ۱۷۱ قانون برنامه پنجم توسعه قرار بود سالیانه ۱۰ درصد از بافت‌های فرسوده نوسازی شود اما این هدف طی سال‌های اخیر آنطور که باید و شاید شکل اجرایی به خود نگرفته و با توجه به رشد شهرنشینی و مهاجرت، آمار مساحت بافت‌های ناکارآمد نیز بنا به...

بر اساس ماده ۱۷۱ قانون برنامه پنجم توسعه قرار بود سالیانه ۱۰ درصد از بافت‌های فرسوده نوسازی شود اما این هدف طی سال‌های اخیر آنطور که باید و شاید شکل اجرایی به خود نگرفته و با توجه به رشد شهرنشینی و مهاجرت، آمار مساحت بافت‌های ناکارآمد نیز بنا به اذعان کارشناسان و مسئولان افزایش یافته است. البته گفته می‌شود یکی از دلایل رشد آمار، نبود مطالعات کافی در دهه‌های گذشته بوده که در حاضر حاضر، تحقیقات و مطالعات در این محدوده‌ها افزایش یافته و طبیعتا آمار آن هم با رشد مواجه شده است.

از دهه‌های گذشته به منظور ساماندهی وضعیت ساکنان بافت‌های ناکارآمد، ستاد ملی بازآفرینی پایدار با حضور نمایندگان ۲۰ وزارتخانه و دستگاه و به ریاست رییس‌جمهور تشکیل شده است. سند توانمندسازی و ساماندهی سکونتگاه‌های غیررسمی نیز در سال‌های ۱۳۸۲ و ۱۳۹۳ به تصویب رسید که مقرر شده هر پنج سال یک بار بازنگری شود و هم‌اکنون توسط شرکت بازآفرینی شهری ایران با همکاری پژوهشکده فرهنگ، هنر و معماری جهاد دانشگاهی در حال تدوین است.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »
Loading news...
Failed to load news.

مشاهده دوباره یوز آسیایی در خراسان‌شمالی/ امیدها برای تداوم نسل یوزها زنده شد- اخبار خراسان شمالی - اخبار استانها تسنیم | Tasnim | خبرگزاری تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

سازمان ملل: ۲۰ میلیون نفر به‌دليل خشکسالی در شاخ آفریقا در معرض قحطی هستندمناطق شرقی قاره آفریقا در سال ۲۰۱۷ نیز دچار خشکسالی شد ولی اقدامات بشردوستانه نهادهای بین‌المللی از وقوع قحطی در سومالی پیشگیری کرد.

چرا مصرف استروئید در بین بدنسازان مرد در بریتانیا در حال افزایش است؟ - BBC News فارسینظام بهداشت‌ودرمان ملی بریتانیا (ان‌اچ‌اس) می‌گوید شواهد و مطالعات نشان می‌دهند مصرف استروئیدهای آنابولیک خطرات بسیاری، از جمله ناباروری و اختلال نعوظ تا اعتیاد و طاسی در پی دارند.

سازمان ملل می‌گوید ۱۲ میلیون نفر در جنگ اوکراین آواره شده‌اندسازمان ملل متحد روز دوشنبه اعلام کرد که از آغاز تهاجم نظامی روسیه به اوکراین تاکنون یک چهارم مردم این کشور آواره شده‌اند.

ثروتمندترین فرد جهان: خانه‌ای ندارم و در خانه دوستانم زندگی می‌کنمدارایی خالص ماسک که پدر هفت فرزند است طبق گزارش فوربس ۲۷۰.۱ میلیارد دلار ارزیابی می‌شود. با این حال گرایمز، مادر دو فرزندش در گفت‌وگویی اخیرا اعتراف کرد که آن‌ها در خانه‌ای بسیار غیر ایمن ۴۰ هزار دلاری زندگی می‌کردند. نکنه تو هم مثل علم‌الهدی حقوق دو میلیونی میگیری

خانواده‌های کشته‌شدگان در بوچا با دفن عزیزانشان به زندگی ادامه می‌دهنددر شهر بوچا، بستگان و خانواده‌های کشته‌شدگان در کنار دفن عزیزانشان، همدیگر را به ادامه زندگی تشویق می‌کنند و این در حالی است که شناسایی اجساد همچنان ادامه دارد. خانواده های قربانیان جنایتهای روسیه در اکراین عزیزانشان را بخاک می‌سپارند. همزمان رهبران اروپا تماشاگر این جنایت‌ها هستند و چرتکه می اندازند که پذیرش اکراین در اتحادیه اروپا میصرفد یا نه؟!! این چه تیتر بی معنی هست که در رابطه با دفن کشته شدگان در بوچا/ اوکراین نوشتید؟ جنگ، ویرانی و ادامه زندگی؟

باور-۳۷۳؛ از شایعه حضور در جنگ اوکراین تا نمایش در رژه روز ارتشدر رژه روز ارتش در ایران، از جمله سامانه ضد موشکی باور ۳۷۳ نمایش داده شد که ادعا شده بود برای استفاده در تهاجم به اوکراین در اختیار روسیه قرار گرفته است. از این سامانه چه می‌دانیم؟ گزارشاتی از توافق برای انتقال سامانه باور 373 به سوریه، منتشر شده است. رادیو فردا، 22 تیر 1399