زندگی یعنی اندیشه نو

  • 📰 SharghDaily
  • ⏱ Reading Time:
  • 31 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 16%
  • Publisher: 68%

زندگی یعنی اندیشه نو یادداشتی به قلم حسین ناصری نهمین کنگره (همایش) انجمن روان‌شناسی ایران در روزهای چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه هفته گذشته به‌ دور از هیاهوی رسانه‌ای و فضای مجازی برگزار شد. این کنگره که «تأکید بر روان‌شناسی و مسائل اجتماعی» را در دستور کار قرار داده بود، به‌نوعی متفاوت‌ترین همایش در تاریخ این انجمن محسوب می‌شود؛ چرا‌که برای اولین‌بار با ارائه تبیین‌های مبتنی بر نظریه و شواهد و بهره‌بردن از جامعه‌شناسان، به علت‌ها و پیامدهای افزایش آمار اختلالات روان‌شناختی پرداخت.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

‌نهمین کنگره (همایش) انجمن روان‌شناسی ایران در روزهای چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه هفته گذشته به‌ دور از هیاهوی رسانه‌ای و فضای مجازی برگزار شد. این کنگره که «تأکید بر روان‌شناسی و مسائل اجتماعی» را در دستور کار قرار داده بود، به‌نوعی متفاوت‌ترین همایش در تاریخ این انجمن محسوب می‌شود؛ چرا‌که برای اولین‌بار با ارائه تبیین‌های مبتنی بر نظریه و شواهد و بهره‌بردن از جامعه‌شناسان، به علت‌ها و پیامدهای افزایش آمار اختلالات روان‌شناختی پرداخت.

طرح آمارهای موثق در زمینه پرونده‌های قضائی کشور، آمار اعتیاد، کاهش شگفت‌انگیز سرمایه اجتماعی از سال ۹۴ تاکنون و کاهش سطح دین‌داری جامعه، در کنگره و به زبان‌های مختلف، حاکی از ضرورت توجه ویژه سیاست‌گذاران نظام به شرایط جاری و طراحی برنامه‌های کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت برای بهبود سلامت روان آحاد جامعه است.

اینکه انجمنی توانسته باشد در ۱۳ سال متوالی موفق به کسب رتبه «الف» از کمیسیون انجمن‌های علمی وزارت علوم شده باشد، دال بر دقت نظر در انجام مسئولیت‌های این انجمن است. ازاین‌رو امید می‌رود که با حضور روان‌شناسان خردمند در این انجمن باب گفت‌وگو با سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره باز شود.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

چرا علوم‌ اجتماعی از تحلیل «مقاومت اسلامی» ناتوان است؟مفهوم «مقاومت» و «مقاومت اجتماعی» از جمله مفاهیم متداول در نظام‌های اندیشه و علوم‌انسانی متأخر هستند.
منبع: MashreghNews - 🏆 5. / 63 ادامه مطلب »

می‌گویند پیروزی غزه یعنی پیروزی ایران این دروغ است؛ پیروزی غزه یعنی پیروزی منطقهدبیرکل حزب‌الله لبنان وعده پیروزی غزه و قدس را داد. به گزارش دانشجو، دبیرکل حزب الله لبنان در اولین سخنرانی خود بعد از عملیات طوفان الاقصی گفت: پیروزی غزه پیروزی قدس و فلسطین و دولت های منطقه و همجوار است. پیروزی غزه پیروی یک مصلحت ملی برای مصر، اردن و سوریه و لبنان است.
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »

ایزدیار: امیدوارم در ۱۰۰ متر کرال پشت طلا بگیرم/ کریمی: شانس یک مدال دیگر هم دارمملی‌پوش پاراشنای ایران گفت: امیدوارم در ماده اصلی یعنی ۱۰۰ متر کرال پشت مدال طلا بگیرم.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

دشمن از اندیشه اسلامی و شیعی در هراس استمدیرکل تبلیغات اسلامی اردبیل گفت: دشمن بیش از دستاوردهای نظامی، از اندیشه اسلامی و شیعی ایران در هراس است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

۵۰ درصد فضاهای آموزشی در سیستان و بلوچستان توسط خیرین احداث شده استمدیر کل آموزش و پرورش استان سیستان و بلوچستان نگاه بلند و اندیشه پرمهر خیرین را گامی در مسیر تحقق و توسعه عدالت آموزشی به ویژه در سیستان و بلوچستان دانست.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

هیئت‌های مذهبی پرچمدار مبارزه با سکولار باشندمدیرکل تبلیغات اسلامی اردبیل گفت: هیئت‌های مذهبی به عنوان مردمی ترین تشکل در کشور، با اندیشه های باطل سکولار مبارزه کنند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »