سالمندان, ویروس کرونا, فرانسه

سالمندان, ویروس کرونا

زندگی شبانه روزی با افراد مقیم در خانه‌های سالمندان؛ چالش کرونایی فرانسه

براساس آخرین داده‌های آماری مقام‌های بهداشت دولت فرانسه،‌ دست‌کم ۸۸۴ نفر از زمان آغاز شیوع کرونا جان خود را بر اثر ابتلای به بیماری کووید-۱۹ از دست داده اند.

03/04/2020 12:32:00 ق.ظ

براساس آخرین داده‌های آماری مقام‌های بهداشت دولت فرانسه ،‌ دست‌کم ۸۸۴ نفر از زمان آغاز شیوع کرونا جان خود را بر اثر ابتلای به بیماری کووید-۱۹ از دست داده اند.

براساس آخرین داده‌های آماری مقام‌های بهداشت دولت فرانسه ،‌ دست‌کم ۸۸۴ نفر از زمان آغاز شیوع کرونا جان خود را بر اثر ابتلای به بیماری کووید-۱۹ از دست داده اند.

یکی از خانه‌های سالمندان در فرانسه در نزدیکی لیون که «ویلانووا دوکورباس» نام دارد، نمونه‌ای از این مراکز است. از روز ۱۸ مارس، یک روز پس از آغاز قرنطینه عمومی در فرانسه تا کنون نه کسی به این سرای سالمندان وارد و نه کسی از آن خارج شده است. هر ۲۹ نفر پرسنل این مرکز با ۱۰۸ فرد سالمند مقیم به طور شبانه‌روزی با یکدیگر زندگی می‌کنند و تا کنون هیچ یک از آنها کرونا نگرفته است.

افغانستان و چین کانون مذاکرات وزیر خارجه آمریکا با همتای او در هند خواهد بود تظاهرات در کرج در همبستگی با اعتراضات خوزستان | DW | 27.07.2021 سعید ملایی جودوکار ایرانی برای مغولستان مدال نقره کسب کرد | DW | 27.07.2021

والری مارتن، مدیر این مرکز به نام به خبرگزاری فرانسه گفته است: «با دیدن آنچه در چین و ایتالیا پیش آمد، برای من این مسئله (ماندن در مرکز) طبیعی به نظر می‌رسد. قرنطینه کردن پرسنل در حالی که تست نشده‌اند ممکن است چالش به نظر برسد، اما این افراد همگی تا پیش از این مقررات و موازین بهداشتی را به دقت رعایت کرده‌اند. در واقع شاید بتوان گفت که این یک ریسک حساب شده است.»

کارکنان این مرکز دیگر به برنامه کاری خود توجهی ندارند، چون همیشه همان جا هستند. والری مارتن با ذکر این موضوع می‌گوید که به این ترتیب پرسنل در هر دقیقه در خدمت سالمندان مقیم بوده‌اند. ایزابل فویه، یکی از پرسنل این سرای سالمندان به خبرگزاری فرانسه می‌گوید که در این شرایط هم در حال انجام وظیفه بوده و از این موضوع «بسیار خوشحال» است. headtopics.com

برخی دیگر از افراد شاغل در ویلانووا دوکورباس می‌گویند ساکنان سالخورده در این مرکز ناراحتی دور بودن از فرزندان خود را فراموش کرده و آنها را مانند افراد خانواده خود دوست دارند. با این حال رئیس این مرکز می‌گوید که این برنامه دائمی آنها نیست، اما در حال حاضر راه درستی به نر می‌رسد.

نخست‌ وزیر فرانسه: خطر کرونا در کشور بسیار بالا و بحران طولانی استاین وضعیت در برخی دیگر از خانه‌های سالمندان در فرانسه نیز وجود دارد. برای مثال خانه سالمندان مانل در غرب فرانسه که ۵۹ فرد مسن در آن اقامت دارند، نیمی از پرسنل به صورت شبانه‌روزی در این مرکز زندگی می‌کنند و هنوز هیچ کسی در آن به کرونا دچار نشده است.

با این حال برخی افراد و کارشناسان با این رویه موافق نیستند. دکتر ژان میشل کالو، پزشک سرای سالمندان لویی پاستور در شهرستان لامپدس می‌گوید اگر موازین بهداشتی به دقت رعایت شود، نیازی به ماندن پرسنل در مرکز نیست.به هر روی، به دلیل آن که افراد سالمند بیش از سایر افراد در خطر ابتلا به کرونا قرار دارند، آمار ابتلا و مرگ و میر در این مراکز در مجموع همچنان بالاست و برای نمونه تنها در یک ماه گذشته ۲۵ نفر از افراد مقیم در سرای سالمندان در شهر «تیز» در شرق فرانسه جان خود را از دست داده‌اند.

ادامه مطلب: euronews فارسی »

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

فیلم‌های سینمایی تلویزیون در سیزدهمین روز از فروردین/ از «توگو» تا «سوفی و دیوانه»روز چهار‌شنبه سیزدهم فروردین، شبکه‌های سیما میزبان سریال‌ها و فیلم‌های سینمایی مختلفی هستند که به مناسبت نوروز برای پخش از تلویزیون درنظر گرفته شده است.

دبیرکل سازمان ملل: شیوع کرونا «سخت‌ترین بحران» از زمان جنگ جهانی دوم است🔺دبیرکل سازمان ملل: شیوع کرونا «سخت‌ترین بحران» از زمان جنگ جهانی دوم است ⚡️دبیرکل سازمان ملل متحد همه گیری ویروس جدید کرونا را «سخت‌ترین بحران » از زمان جنگ جهانی دوم دانست و گفت که این بیماری می تواند به بی ثباتی و درگیری ها در سراسر جهان دامن بزند. تمام دبیر کلها فقط در همین حد ابراز نگرانی میکنن و در یه مواقعی هم محکوم میکنن 😄😄

یک شهروند ۸۰ ساله دو تابعیتی پس از سال‌ها زندان در ایران به بریتانیا بازگشت🔺یک شهروند ۸۰ ساله دو تابعیتی پس از سال‌ها زندان در ایران به بریتانیا بازگشت ⚡️فرزند کمال فروغی، شهروند دوتابعیتی ایرانی-بریتانیایی که سال‌ها به جرم «جاسوسی» در ایران زندانی بود، خبر داد که پدرش بعد از سال‌ها به بریتانیا بازگشته است.

آغاز آموزش‌های مجازی دانشگاه هنر از هفته آینده/برنامه دانشگاه برای جبران عقب افتادگی‌هارئیس دانشگاه هنر از آغاز آموزش های مجازی دانشجویان این دانشگاه از هفته آینده خبر داد و گفت: حضور در این آموزش ها برای دانشجویان الزامی است.

اخراج، شکنجه و اعدام؛ چگونه ایران از خدمت پزشکان بهایی محروم شدحقیقتا، بکارگیری از بعضی کلمات مثل همین کلمه اقلیت، ناخودآگاه یه جامعه کوچیک رو به سمت انزوای بیشتر میبره. نمیدونم چه جایگزینی برای این دست کلمات میشه پیدا کرد! بهایی کشتند و اعدام کردند مردم ایران گفتند به ما ربطی نداره. کرد و سیاسی دگر اندیش کشتند باز مردم ایران ساکت بودند. حالا دیگه به حامیان حقوق زن وحقوق بشر حافظان محیط زیست و معلم وکارگر هم رحم نمی کنند .اینه سرنوشت ملت ایران از این بدتر هم میشه 👈دوشنبه ٢٢ دیماه ۱۳۵۹، پروفسور منوچهر حکیم در مطب خود با گلوله‌ای که به سرش شلیک شد به قتل رسید.این پزشک بهایی، مؤسس و رئیس کرسی آناتومی دانشگاه تهران، متخصص علم تشریح از کشور فرانسه و دارای نشان لژیون دونور، از مؤسسین بیمارستان میثاقیه و خانه سالمندان تهران بود. اقلیتهای_مذهبی

اظهار تعجب سخنگوی هیئت رییسه از بی‌اطلاعی ضرغامی از اخبار مجلس/ عباسی: آقای ضرغامی! انتخابات تمام شد، نگاه کارشناسی داشته باشیدسخنگوی هیات رئیسه مجلس، با ابراز تعجب از بی‌اطلاعی عزت الله ضرغامی، رییس اسبق صدا و سیما از اخبار عملکرد مجلس شورای اسلامی در ماه‌های اخیر، گفت: به رغم ارادتی که به آقای ضرغامی به خاطر سالها سکانداری رسانه ملی دارم، تصور می کردم وی اخبار مجلس را حداقل از طریق رادیو و تلویزیون رصد می‌کند، چرا که مجلس همین یکشنبه قبل جلسه غیر علنی داشت‌.