زندگی شبانه روزی با افراد مقیم در خانه‌های سالمندان؛ چالش کرونایی فرانسه

03/04/2020 12:32:00 ق.ظ

براساس آخرین داده‌های آماری مقام‌های بهداشت دولت فرانسه،‌ دست‌کم ۸۸۴ نفر از زمان آغاز شیوع کرونا جان خود را بر اثر ابتلای به بیماری کووید-۱۹ از دست داده اند.

سالمندان, ویروس کرونا

براساس آخرین داده‌های آماری مقام‌های بهداشت دولت فرانسه ،‌ دست‌کم ۸۸۴ نفر از زمان آغاز شیوع کرونا جان خود را بر اثر ابتلای به بیماری کووید-۱۹ از دست داده اند.

براساس آخرین داده‌های آماری مقام‌های بهداشت دولت فرانسه ،‌ دست‌کم ۸۸۴ نفر از زمان آغاز شیوع کرونا جان خود را بر اثر ابتلای به بیماری کووید-۱۹ از دست داده اند.

یکی از خانه‌های سالمندان در فرانسه در نزدیکی لیون که «ویلانووا دوکورباس» نام دارد، نمونه‌ای از این مراکز است. از روز ۱۸ مارس، یک روز پس از آغاز قرنطینه عمومی در فرانسه تا کنون نه کسی به این سرای سالمندان وارد و نه کسی از آن خارج شده است. هر ۲۹ نفر پرسنل این مرکز با ۱۰۸ فرد سالمند مقیم به طور شبانه‌روزی با یکدیگر زندگی می‌کنند و تا کنون هیچ یک از آنها کرونا نگرفته است.

والری مارتن، مدیر این مرکز به نام به خبرگزاری فرانسه گفته است: «با دیدن آنچه در چین و ایتالیا پیش آمد، برای من این مسئله (ماندن در مرکز) طبیعی به نظر می‌رسد. قرنطینه کردن پرسنل در حالی که تست نشده‌اند ممکن است چالش به نظر برسد، اما این افراد همگی تا پیش از این مقررات و موازین بهداشتی را به دقت رعایت کرده‌اند. در واقع شاید بتوان گفت که این یک ریسک حساب شده است.»

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

دیدگاه: بمباران اقلیم کردستان توسط جمهوری اسلامی گفت‌وگو با عبدالله مهتدی

حمله نظامی جمهوری اسلامی به اقلیم کردستان و بمباران آن مناطق زمانی انجام شده است که ایرانیان فراگیرترین اعتراضات مردمی تاریخشان را رقم می‌زنند. این حملات تا بعدازظهر امروز دست کم ۱۷ کشته برجا گذاشته ا ادامه مطلب >>

فیلم‌های سینمایی تلویزیون در سیزدهمین روز از فروردین/ از «توگو» تا «سوفی و دیوانه»روز چهار‌شنبه سیزدهم فروردین، شبکه‌های سیما میزبان سریال‌ها و فیلم‌های سینمایی مختلفی هستند که به مناسبت نوروز برای پخش از تلویزیون درنظر گرفته شده است.

دبیرکل سازمان ملل: شیوع کرونا «سخت‌ترین بحران» از زمان جنگ جهانی دوم است🔺دبیرکل سازمان ملل: شیوع کرونا «سخت‌ترین بحران» از زمان جنگ جهانی دوم است ⚡️دبیرکل سازمان ملل متحد همه گیری ویروس جدید کرونا را «سخت‌ترین بحران » از زمان جنگ جهانی دوم دانست و گفت که این بیماری می تواند به بی ثباتی و درگیری ها در سراسر جهان دامن بزند. تمام دبیر کلها فقط در همین حد ابراز نگرانی میکنن و در یه مواقعی هم محکوم میکنن 😄😄

یک شهروند ۸۰ ساله دو تابعیتی پس از سال‌ها زندان در ایران به بریتانیا بازگشت🔺یک شهروند ۸۰ ساله دو تابعیتی پس از سال‌ها زندان در ایران به بریتانیا بازگشت ⚡️فرزند کمال فروغی، شهروند دوتابعیتی ایرانی-بریتانیایی که سال‌ها به جرم «جاسوسی» در ایران زندانی بود، خبر داد که پدرش بعد از سال‌ها به بریتانیا بازگشته است.

آغاز آموزش‌های مجازی دانشگاه هنر از هفته آینده/برنامه دانشگاه برای جبران عقب افتادگی‌هارئیس دانشگاه هنر از آغاز آموزش های مجازی دانشجویان این دانشگاه از هفته آینده خبر داد و گفت: حضور در این آموزش ها برای دانشجویان الزامی است.

اخراج، شکنجه و اعدام؛ چگونه ایران از خدمت پزشکان بهایی محروم شدحقیقتا، بکارگیری از بعضی کلمات مثل همین کلمه اقلیت، ناخودآگاه یه جامعه کوچیک رو به سمت انزوای بیشتر میبره. نمیدونم چه جایگزینی برای این دست کلمات میشه پیدا کرد! بهایی کشتند و اعدام کردند مردم ایران گفتند به ما ربطی نداره. کرد و سیاسی دگر اندیش کشتند باز مردم ایران ساکت بودند. حالا دیگه به حامیان حقوق زن وحقوق بشر حافظان محیط زیست و معلم وکارگر هم رحم نمی کنند .اینه سرنوشت ملت ایران از این بدتر هم میشه 👈دوشنبه ٢٢ دیماه ۱۳۵۹، پروفسور منوچهر حکیم در مطب خود با گلوله‌ای که به سرش شلیک شد به قتل رسید.این پزشک بهایی، مؤسس و رئیس کرسی آناتومی دانشگاه تهران، متخصص علم تشریح از کشور فرانسه و دارای نشان لژیون دونور، از مؤسسین بیمارستان میثاقیه و خانه سالمندان تهران بود. اقلیتهای_مذهبی

اظهار تعجب سخنگوی هیئت رییسه از بی‌اطلاعی ضرغامی از اخبار مجلس/ عباسی: آقای ضرغامی! انتخابات تمام شد، نگاه کارشناسی داشته باشیدسخنگوی هیات رئیسه مجلس، با ابراز تعجب از بی‌اطلاعی عزت الله ضرغامی، رییس اسبق صدا و سیما از اخبار عملکرد مجلس شورای اسلامی در ماه‌های اخیر، گفت: به رغم ارادتی که به آقای ضرغامی به خاطر سالها سکانداری رسانه ملی دارم، تصور می کردم وی اخبار مجلس را حداقل از طریق رادیو و تلویزیون رصد می‌کند، چرا که مجلس همین یکشنبه قبل جلسه غیر علنی داشت‌.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید یکی از خانه‌های سالمندان در فرانسه در نزدیکی لیون که «ویلانووا دوکورباس» نام دارد، نمونه‌ای از این مراکز است.به گزارش خبرنگار ایلنا، امروز (چهارشنبه سیزدهم فروردین) شبکه‌های سیما میزبان سریال‌ها و فیلم‌های سینمایی مختلفی هستند که به مناسبت نوروز برای پخش از تلویزیون درنظر گرفته شده است.فروردین ۱۱, ۱۳۹۹ توئیت سخنگوی وزارت خارجه آمریکا خطاب به مقامات ایران: از دروغگویی و دزدی دست بردارید سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده در واکنشی به مقامات جمهوری اسلامی گفت که «دروغ» و «دزدی» را متوقف کنند و اگر نیاز به بودجه برای مقابله با کرونا دارند، از پول هنگفتی که در اختیار علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی است،‌ استفاده کنند.فروردین ۱۱, ۱۳۹۹ توئیت سخنگوی وزارت خارجه آمریکا خطاب به مقامات ایران: از دروغگویی و دزدی دست بردارید سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده در واکنشی به مقامات جمهوری اسلامی گفت که «دروغ» و «دزدی» را متوقف کنند و اگر نیاز به بودجه برای مقابله با کرونا دارند، از پول هنگفتی که در اختیار علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی است،‌ استفاده کنند.

از روز ۱۸ مارس، یک روز پس از آغاز قرنطینه عمومی در فرانسه تا کنون نه کسی به این سرای سالمندان وارد و نه کسی از آن خارج شده است. هر ۲۹ نفر پرسنل این مرکز با ۱۰۸ فرد سالمند مقیم به طور شبانه‌روزی با یکدیگر زندگی می‌کنند و تا کنون هیچ یک از آنها کرونا نگرفته است.  امسال نیز به رسم سال‌های گذشته، تلویزیون در نوروز برای مخاطبان خود مجموعه‌های متنوعی را در نظر گرفته است. والری مارتن، مدیر این مرکز به نام به خبرگزاری فرانسه گفته است: «با دیدن آنچه در چین و ایتالیا پیش آمد، برای من این مسئله (ماندن در مرکز) طبیعی به نظر می‌رسد.» خانم اورتگاس در واکنش به توئیت محمدجواد ظریف وزیر خارجه جمهوری اسلامی که مشکلات درمانی در ایران را به تحریم‌های آمریکا ربط داده بود، نوشت که [مسئله] تحریم‌ها نیست، [مسئله] رژیم است. قرنطینه کردن پرسنل در حالی که تست نشده‌اند ممکن است چالش به نظر برسد، اما این افراد همگی تا پیش از این مقررات و موازین بهداشتی را به دقت رعایت کرده‌اند. به این ترتیب روز چهارشنبه سیزدهم فروردین، ساعت ۲۲ قسمت سیزدهم سریال «پایتخت ۶» از شبکه یک، ساعت ۲۱ قسمت سیزدهم سریال «کامیون» از شبکه دو و همچنین ساعت ۲۰ قسمت شانزدهم سریال «دوپینگ» از شبکه سه پخش می‌شود. در واقع شاید بتوان گفت که این یک ریسک حساب شده است. هفت سال پیش رویترز در گزارشی با عنوان « آیت‌الله خامنه‌ای یک امپراتوری ۹۵ میلیارد دلاری را کنترل می‌کند »، نوشت رویترز اعلام کرد که آیت الله خامنه ای یک امپراطور مالی، یا به عبارت ساده تر، یک ابر شرکت به نام «ستاد اجرایی فرمان امام» تحت کنترل دارد، که ارزش آن بالغ بر ۹۵ میلیارد دلار، یعنی بیشتر از در آمد کنونی سالانه نفت صادراتی کشور نفت خیز ایران است.

» کارکنان این مرکز دیگر به برنامه کاری خود توجهی ندارند، چون همیشه همان جا هستند.  همچنین روز چهارشنبه سیزدهم فروردین ساعت ۹:۳۰ صبح فیلم سینمایی «توگو» از شبکه یک سیما روی آنتن می‌رود. در روزهای اخیر مقامات جمهوری اسلامی همزمان با شیوع کرونا در ایران، چندباری خواستار لغو تحریم‌های ایالات متحده علیه رژیم ایران شدند. والری مارتن با ذکر این موضوع می‌گوید که به این ترتیب پرسنل در هر دقیقه در خدمت سالمندان مقیم بوده‌اند. ایزابل فویه، یکی از پرسنل این سرای سالمندان به خبرگزاری فرانسه می‌گوید که در این شرایط هم در حال انجام وظیفه بوده و از این موضوع «بسیار خوشحال» است.  ویلم دفو، جولیان نیکلسون، کریستوفر هیردال، مایکل گستن، مایکل مک‌الاتون و توربیورن هار ازجمله بازیگرانی هستند که در این فیلم به ایفای نقش می‌پردازند. برخی دیگر از افراد شاغل در ویلانووا دوکورباس می‌گویند ساکنان سالخورده در این مرکز ناراحتی دور بودن از فرزندان خود را فراموش کرده و آنها را مانند افراد خانواده خود دوست دارند. ایالات متحده از سال ۹۷ به تدریج تحریم‌های هسته‌ای ایران را بازگرداند. با این حال رئیس این مرکز می‌گوید که این برنامه دائمی آنها نیست، اما در حال حاضر راه درستی به نر می‌رسد. توگو یک سگ و ستاره فیلم است. دولت پرزیدنت ترامپ می‌گوید ایران بعد از توافق هسته‌ای سال ۹۴،‌ به فعالیت‌های بی‌ثبات‌کننده خود در خاورمیانه، برنامه موشکی و حمایت از گروه‌های تروریستی ادامه‌ داده است و به این دلیل آمریکا از توافق هسته‌ای خارج شد.

نخست‌ وزیر فرانسه: خطر کرونا در کشور بسیار بالا و بحران طولانی است این وضعیت در برخی دیگر از خانه‌های سالمندان در فرانسه نیز وجود دارد. برای مثال خانه سالمندان مانل در غرب فرانسه که ۵۹ فرد مسن در آن اقامت دارند، نیمی از پرسنل به صورت شبانه‌روزی در این مرکز زندگی می‌کنند و هنوز هیچ کسی در آن به کرونا دچار نشده است. این سگ باهوش‌ترین سگ در آن زمان بوده که با فداکاری که انجام می‌دهد از همه‌گیر شدن دیفتری جلوگیری می‌کند. این آمار در حالی است که یک مقام سازمان بهداشت جهانی گفته است آمار اعلام شده مقامات ایران درباره مبتلایان به ویروس کرونا تنها یک پنجم مبتلایان واقعی است در حالیکه مقام‌های ایران مشغول مخفی‌کاری درباره آمار مرگ و ابتلا به کرونا هستند، گروهی از مقامات از جمله محمدجواد ظریف خواستار لغو تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی شده‌اند. با این حال برخی افراد و کارشناسان با این رویه موافق نیستند. دکتر ژان میشل کالو، پزشک سرای سالمندان لویی پاستور در شهرستان لامپدس می‌گوید اگر موازین بهداشتی به دقت رعایت شود، نیازی به ماندن پرسنل در مرکز نیست. این اثر که یک انیمیشن حیات وحش بوده محصول سال ۲۰۱۸ کشور پاکستان است. به هر روی، به دلیل آن که افراد سالمند بیش از سایر افراد در خطر ابتلا به کرونا قرار دارند، آمار ابتلا و مرگ و میر در این مراکز در مجموع همچنان بالاست و برای نمونه تنها در یک ماه گذشته ۲۵ نفر از افراد مقیم در سرای سالمندان در شهر «تیز» در شرق فرانسه جان خود را از دست داده‌اند. مایک پمپئو روز چهارشنبه ۶ فروردین در توییتر خود نوشت: حسن روحانی به جای این که دنبال دلیل‌تراشی برای مقصر دانستن ایالات متحده در ارتباط با سوءمدیریت گسترده دولتش در زمینه شیوع ویروس ووهان در ایران باشد، می‌تواند با «بله» گفتن به پیشنهاد ما برای ارائه کمک‌های بشردوستانه، به مردم ایران بهتر خدمت کند. مایک پمپئو روز چهارشنبه ۶ فروردین در توییتر خود نوشت: حسن روحانی به جای این که دنبال دلیل‌تراشی برای مقصر دانستن ایالات متحده در ارتباط با سوءمدیریت گسترده دولتش در زمینه شیوع ویروس ووهان در ایران باشد، می‌تواند با «بله» گفتن به پیشنهاد ما برای ارائه کمک‌های بشردوستانه، به مردم ایران بهتر خدمت کند.

هم‌رسانی این مطلب: . در خلاصه داستان این فیلم آمده است: کریستین ایکجور یک زمین شناس خبره و چهره‌ای علمی و معروف است.