زنده نگه داشتن رسمی ۳ هزار ساله؛ مسابقات شکار با باز در قزاقستان آغاز شد

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 23 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 13%
  • Publisher: 59%

🎥زنده نگه داشتن رسمی ۳ هزار ساله؛ مسابقات شکار با باز در قزاقستان آغاز شد بیشتر بخوانید:

ایران اخبار, ایران سرفصلها

شکارچیان سراسر قزاقستان در منطقه آلماتی در شرق این کشور برای مسابقات سالانه شکار با باز گردهم آمده‌اند. این مسابقات که یک ماه به طول می‌انجامد هر سال در این فصل برگزار می‌شود.

شکار با شاهین و باز از رسوم قدیمی قزاق‌هاست و حتی امروز نیز برای امرار معاش خانواده‌ها انجام می‌شود. گفته می‌شود این رسم بیش از سه هزار سال قدمت دارد. به طور سنتی، قزاق‌ها از هشت نوع پرنده شکاری کمک می‌گیرند. در این کشور، قوش‌بازی یک بازی یا سنت قدیمی نیست بلکه بخشی از زندگی روزمره بخشی از قزاق‌هاست. قوش‌بازی کاری هزینه بر است و پرندگان شکاری هر روز باید پرواز کنند و تغذیه و پرواز این پرندگان هر روز چند ساعت وقت می‌برد. تربیت آنها نیز زمان‌بر است.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

👏🏿👏🏿👏🏿

خوب به مردم چه ربطی داره انقد شکار کنن تا همه حیوون هاشون منقرض بشن 😜🙄

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

نبرد اصلاح، دشوارتر از مبارزه با تروریسم استمرجعیت عالی‌قدر شیعیان عراق اعلام کردند که نبرد اصلاح در این کشور بسیار دیر آغاز شد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

آغاز مجمع عمومی مجالس آسیایی در آنتالیادوازدهمین مجمع عمومی مجالس آسیایی با حضور روسا و هئیت‌های پارلمانی 42 کشور در شهر آنتالیای ترکیه آغاز شد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

پسر ۹ ساله بلژیکی برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا در دانشگاهی در آمریکا پذیرفته شدپسر ۹ ساله بلژیکی برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا در دانشگاهی در آمریکا پذیرفته شد والدین این کودک نابغه که در دانشگاهی در هلند تحصیل می کرد، به سی‌ان‌ان گفتند که پسر آنها قرار است در آمریکا در مقطع دکترای رشته مهندسی برق ادامه تحصیل دهد. باریکلا یاد خودم افتادم😀 دلم برا این بچه ها می سوزه، بچگیشون می سوزه و زندگی نمی کنن.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

ایران به هر نوع تجاوز پاسخی محکم می‌دهد/سخنان اخیر یکی از مسئولان سپاه، درباره لبنان نبوددبیرکل حزب‌الله لبنان: آمریکایی‌ها می‌کوشند از تظاهرات در لبنان به نفع طرح‌هایشان سوءاستفاده کنند، خواسته‌های تظاهرکنندگان برای آنها اهمیتی ندارد هرگاه واشنگتن اعلام کرد که می‌خواهد به یک طرف یا موضوع در جهان کمک کند، بدانید که فقط به خاطر حفظ منافعش است ای کاش حکومت ایران هم به فکر منافع مردمش خودش بود و کاری به این آقا نداشت خفه شو نامرد مفت خور برو گم شو ای زالو صفت که چهل ساله دارید خون ملت ما رو میخورید و سیری ندارید!!!
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

پلیس ضد شورش در شیلی با معترضان درگیر شدپلیس ضد شورش در سانتیاگو، پایتخت شیلی با معترضان ضد دولتی درگیر شده است. معترضان به سوی پلیس سنگ پرتاب کردند و موانع کار گذاشته شده در خیابان‌ها را آتش زدند. در امثال شیلی (و ایران) این پلیس هست که با مردم درگیر میشه اما در لندن شما همیشه مردم با پلیس درگیر میشن!!!!! نئو لیبرالیسم پدر شیلی رو در آورده. همونجور که پدر بقیه رو درآورده.👇
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

حداقل با 436 هزار میلیارد تومان می‌توان کشور را در سال آینده اداره کرد🔻ناصر موسوی لارگانی، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس: حداقل با 436 هزار میلیارد تومان می‌توان کشور را در سال آینده اداره کرد/ برگزاری برخی از همایش‌های چندصد میلیونی در کشور لزومی ندارد این مطلب را اینجا_بخوانیم👇 👈عضویت
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »