زنده سوزاندن همسر به دست شوهر شکاک در غرب فرانسه؛ دولت واکنش نشان داد

06/05/2021 11:26:00 ب.ظ

زنده سوزاندن همسر به دست شوهر شکاک در غرب فرانسه؛ دولت واکنش نشان داد

فرانسه, خشونت خانگی

زنده سوزاندن همسر به دست شوهر شکاک در غرب فرانسه ؛ دولت واکنش نشان داد

مرد ۴۴ ساله پس از بازداشت به ماموران پلیس فرانسه گفت که اطمینان داشته است که همسرش با فرد دیگری رابطه عاشقانه دارد. او با این حال مدعی شد که قصد کشتن همسرش را نداشته و تنها به دنبال «تنبیه» وی بوده است.

دولت فرانسه اعلام کرد که درباره پرونده مردی که روز سه شنبه در نزدیکی شهر بوردو در غرب این کشور همسرش را زنده سوزاند تحقیق خواهد کرد.این مرد ۴۴ ساله کمتر از یک سال پیش به جرم خشونت خانگی به زندان محکوم شده بود. وزارتخانه های دادگستری و کشور فرانسه قرار است درباره محکومیت قضایی او، شرایط آزادی اش از زندان و نحوه نظارت بر وی تحقیق کنند. این مرد که «منیر ب» نام دارد حدود ساعت ۱۸ روز سه شنبه بر روی همسر ۳۱ ساله اش در یکی از خیابان های خلوت مرینیاک در حومه بوردو مایعی مشتعل شونده ریخت و سپس او را آتش زد.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

اختصاصی| بازدید میدانی وزیر کشور از مناطق آسیب‌دیده حوادث تروریستی زاهدان+ فیلم- اخبار سیستان و بلوچستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

euronews خدا رو شکر که ایران نبود وگر نه تمام جهان خودشونو جررر داده بودن.کثیف ترین جای این دنیای خاکی،فرانسه ست.لواط و ...... 😡😥😥 هر جا صحبت از وحشیگریست نام اسلام میدرخشد 😲😲😲🤤😓 روزی هزازان جنایت از این قبیل در کشورهای نایس اروپایی رخ می دهد اما خوب، حقوق بشر اونجا فعالیتی نداره و فقط تو ایرانه که همه حس حقوق بشر میگیرن القدس_لنا

القدس_لنا با اون قوانین مزخرف در مورد ازدواج با محارم و حیوانات این نوع اعمال وجرایم بعید نیست. اگه ایران بود فمنیست ها ک.ون خودشونو جر داده بودن تا الان. باز مسلمانان هنر به خرج دادن؟ ! . واکنش در مقابل این حجم از توحشی که با وجود داشتن حق طلاق ، همسر و مادر سه تا فرزند اش رو میسوزونه ، چی میتونه باشه ؟ . حبس ابد یا باز پس دادن به کشورهای مسلمان .

اگر در ایران بود الان همه فعالان عرصه، کف بر دهان آورده حق هزاران ساله ی خورده شده ی زن ایرانی را از حلقوم یک یک مردان سرزمین بیرون کشیده بودند!

سانسور و سرکوب هفتگی؛ کسری نوری، درویشی که به دلیل اطلاع‌رسانی در معرض خطر است

اردوغان: در حال حاضر کشوری هستیم که در صادرات صنعت دفاعی از جایگاهی جدی برخوردار استاردوغان: در حال حاضر کشوری هستیم که در صادرات صنعت دفاعی از جایگاهی جدی برخوردار است

ممکن است کسی که شرایط مصوبه را ندارد «استثنائا» تایید صلاحیت شودقائم مقام دبیر شورای نگهبان با بیان اینکه مصوبه اخیر این نهاد درباره شرایط ثبت نام نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری، «قانونگذاری» نیست، گفت که ممکن است کسی که شرایط این مصوبه را ندارد «استثنائا» تایید صلاحیت شود. یعنی چی؟ خلاصه همه جا ریدید حسابی‌ ! نمیدونید چه گوهی بخورید هر روز یک تصمیم جدید میگیردی میرینید به حرف‌های دیروز ! حالا خوبه مردم نظام را به تخمشون هم حساب نمیکنند و دعوایی خودی هاست ! پس استثنائا بازار گرمی تنور انتخابات مجازه😵

پلیسی که حقوق کودک بداند حامی «کودک» استاولین بار ضرورت وجود پلیس اطفال در لایحه رسیدگی به جرائم اطفال و نوجوانان در سال 1383 و در قانون برنامه پنج‌ساله توسعه دیده شد، اما به اجرا درنیامد. تا اینکه سال‌‌ها بعد راه‌اندازی پلیس ویژه کودکان و نوجوانان در دستور کار قرار گرفت.

عالیه میرمجربیان، خانم دکتری که با خودرویش فقط به مطب نمی‌رودyounesipour آهان، گناه رو از گردن رژیم برمیداری میندازی گردن فرهنگ ایرانی! ضمنا میرسونی که در زیر سایه رژیم زنها مسابقه میدن و خوشند!!

دولتی تشکیل شود که انقلابی، عدالتخواه، ضدفساد و معتقد به تحول و جوانان باشد

Aa دولت فرانسه اعلام کرد که درباره پرونده مردی که روز سه شنبه در نزدیکی شهر بوردو در غرب این کشور همسرش را زنده سوزاند تحقیق خواهد کرد.«کسری نوری» درویش گنابادی و سردبیر سایت «مجذوبان نور» براساس گزارش تازه «کمیته حفاظت از روزنامه‌نگاران» در لیست ۱۰ روزنامه‌نگاری قرار گرفته که در زندان‌های جهان در معرض تهدید و خطر هستند.08.به گزارش ایسنا به نقل از  پایگاه اطلاع‌رسانی شورای نگهبان، سیامک ره‌پیک قائم مقام دبیر شورای نگهبان در همایش هیأت‌های نظارت بر انتخابات سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری که پیش از ظهر امروز (دوشنبه، 20 اردیبهشت 1400) که در محل شورای نگهبان برگزار شد، با اشاره به موضوع قدرت که برجسته‌ترین موضوع در حوزه‌های سیاسی و اجتماعی است، گفت: چیزی که باعث ایجاد قدرت می‌شود «انسجام» است؛ یعنی اگر واحدهای کوچک و بزرگ کنار هم قرار بگیرند کارهای بزرگی می‌توان انجام داد؛ چنانچه معمار کبیر انقلاب حضرت امام خمینی (ره) با تولید انسجام، همدلی بزرگی بین مردم ایجاد کرد تا با دست‌های خالی و بضاعت کم کار بزرگی را در به ثمر رساندن انقلاب اسلامی انجام بدهند.

این مرد ۴۴ ساله کمتر از یک سال پیش به جرم خشونت خانگی به زندان محکوم شده بود. وزارتخانه های دادگستری و کشور فرانسه قرار است درباره محکومیت قضایی او، شرایط آزادی اش از زندان و نحوه نظارت بر وی تحقیق کنند. این روزنامه‌نگاران کسانی هستند که به طور مشخص درباره اقلیت‌های مذهبی و قومی، اعتراضات ضد دولتی، تخریب محیط‌زیست و حقوق گروه ال جی بی تی فعالیت داشته‌اند. این مرد که «منیر ب» نام دارد حدود ساعت ۱۸ روز سه شنبه بر روی همسر ۳۱ ساله اش در یکی از خیابان های خلوت مرینیاک در حومه بوردو مایعی مشتعل شونده ریخت و سپس او را آتش زد. واردات نه بلکه صادرات. او دقایقی قبل همسرش را که مادر سه فرزند بود با سلاح گرم مجروح کرده بود. از او در این لیست به عنوان روزنامه‌نگاری که اخبار اعتراضات مذهبی را در ایران پوشش می‌داده، یاد شده است. این مرد دوتابعیتی پس از سوزاندن مقتول خانه او را نیز آتش زد.  ره‌پیک گفت: چهارمین شرط این است که «انتخابات باید منجر به ارتقاء کارآمدی، بهبود شرایط و حل مشکلات کشور شود»؛ چرا که مردم می‌خواهند ببینند وقتی مشارکت می‌کنند، این مشارکت آنها که نتیجه انتخابات را رقم می‌زند باعث تغییر اوضاع شده و ارتقاء کارآمدی و بهبود شرایط کشور را به همراه می‌آورد.

پلیس فرانسه حدود نیم ساعت پس از قتل توانست این مرد را بازداشت کند. کسری محل زندگی خود و خانواده‌اش تهران است؛ با این حال او را به زندان عادل‌آباد در شیراز فرستادند، جایی که حدود ۱۰۰۰ کیلومتر با خانواده و عزیزانش فاصله دارد و به همین دلیل آن‌ها به طور مرتب قادر به ملاقات با او نیستند. به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید وی پس از بازداشت به ماموران پلیس فرانسه گفت که اطمینان داشته است که همسرش با فرد دیگری رابطه عاشقانه دارد. او با این حال مدعی شد که قصد کشتن همسرش را نداشته و تنها به دنبال «تنبیه» وی بوده است.» به گفته این منبع، وضعیت کسری مانند بقیه زندانیان بند سیاسی زندان عادل‌آباد شیراز نامناسب است: «کسری در روزهای اول که به زندان عادل آباد منتقل شده بود، دچار بیماری شد. زن‌کشی در فرانسه به مرز بحران رسید این مرد فرانسوی-الجزایری سابقه هفت مورد محکومیت قضایی از جمله حبس به جرم خشونت خانگی را دارد. او حدود ۱۱ ماه پیش به جرم «خشونت عامدانه علیه همسر» به ۱۸ ماه زندان از جمله ۹ ماه حبس تعزیری محکوم شده بود. بندی که در آن حضور دارد، از کمترین امکانات پزشکی و بهداشتی برخوردار است. وی با بیان اینکه بعضی‌ها انتقاد کرده‌اند شورای نگهبان قانونگذاری کرده است تأکید کرد: اولاً این موضوع قانونگذاری نیست؛ چرا که در سیستم حقوقی هنجارهای الزام‌آور فقط قانون مجلس نیست بلکه هنجارهای الزام‌آور بسیار متعدد است.

وی از ماه دسامبر (آذر/دی) از زندان آزاد شده بود اما اجازه نزدیک شدن به همسرش یا خانه او را نداشت. با این حال همسر این مرد حدود دو ماه پیش با مراجعه به پلیس از خشونت های جدید شوهرش شکایت کرده بود. پیش از این نیز «علیرضا روشن»، شاعر، درویش و همکار سایت مجذوبان نور برای مدتی در بازداشت بود. هم‌رسانی این مطلب: .