زنده شدن خاطرات «شیطان شوروی» برای آمریکا با آزمایش جدید روسیه/ جزییات تست سنگین‌ترین موشک قاره‌پیمای جهان +عکس و فیلم

11/02/1401 07:44:00 ق.ظ

زنده شدن خاطرات «شیطان شوروی» برای آمریکا با آزمایش جدید روسیه جزییات تست سنگین‌ترین موشک قاره‌پیمای جهان گزارش مشرق از تست موشک سارمات را بخوانید:

روسیه با آزمایش موشک قاره پیمای جدید خود به نام 'سارمات'، یک گام مهم در جهت نوسازی ناوگان موشک های بالستیک قاره پیمای خود برداشت که این مسئله نشان دهنده تداوم اهمیت موشکهای بالستیک در دنیای امروز است. بیشتر بخوانید: جاسوسان پرنده ارتش آمریکا به تماشای آنلاین رزمایش سپاه نشستند/ هواپیمای ویژه ایالات متحده به دنبال جزییات لانچرهای جدید ایران +عکس جاسوس‌های پرنده آمریکا با کدام تجهیزات ویژه به مرزهای ایران آمدند؟ / تکرار افتضاح «Hainan» پس از ۱۵...

بیشتر بخوانید: جاسوسان پرنده ارتش آمریکا به تماشای آنلاین رزمایش سپاه نشستند/ هواپیمای ویژه ایالات متحده به دنبال جزییات لانچرهای جدید ایران +عکس جاسوس‌های پرنده آمریکا با کدام تجهیزات ویژه به مرزهای ایران آمدند؟ / تکرار افتضاح «Hainan» پس از ۱۵ سال +عکس قدرت نمایی روسیه با آزمایش موشک قاره پیمای سارمات/ صنایع فولاد آزوفستال؛ دژ زیرزمینی بندر ماریوپل/ پوتین دستور محاصره کامل کارخانه فولاد را صادر کرد +نقشه و تصاویر در دوره شوروی سابق، توجه و اهمیت زیادی برای موشک های بالستیک قاره پیما برای ماموریت حمل تسلیحات اتمی لحاظ شده بود. یکی از مهم ترین تسلیحات توسعه یافته در آن دوره که حقیقتا باعث نگران آمریکا و ناتو بود، موشکی موسوم به R۳۶ است که این موشک در مدل اولیه توسط پیمان ناتو با کد SS-۹ در مدل R ۳۶M با کد SS-۱۸ ملقب به"شیطان" شناخته می شد. این موشک ها بیش از ۳۰ متر طول و در حدود ۳ متر قطر داشته و در زمان پرتاب وزن کلی موشک به حدود ۲۱۰ تن می رسیده است.

ادامه مطلب:
مشرق | MashreghNews »
Loading news...
Failed to load news.

گروسی: پرونده سایت‌های اعلام نشده ایران باز است؛ دوربین‌ها نصب شدند اما فعلا به آنها دسترسی نداریم

رافائل گروسی، مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی می‌گوید آژانس فعلا سوالی در خصوص سه مرکز اعلام نشده در ایران که در آنجا غنی‌سازی اورانیوم مشاهده شده ندارد و این نهاد در حال بررسی توضیحاتی است که ایران ارائه کرده است. ادامه مطلب >>

قالیباف: با ۵ هزار دلار می‌توان خودرو با کیفیت بسیار عالی وارد کردقالیباف: با ۵ هزار دلار می‌توان خودرو با کیفیت بسیار عالی وارد کرد یک نماینده: *قیمت پراید به ۲۰۵ میلیون تومان رسیده است، چه کسی باید پاسخگوی این وضعیت باشد *وزیر صمت چکاره است؟ *آیا نباید مجلس نظارت کند؟

خمپاره‌های سپاه و ارتش با «میعاد» نقطه‌زن شدند/ رونمایی از موشک ضدزره معروف ایرانی با برد بیشتر و کلاهک ویژه +عکسبرای اولین بار شاهد آن هستیم که مهمات هدایت شونده برای خمپاره اندازهای ۱۲۰ میلی‌متری، در کشور ساخته شده است. مهمات سری 'میعاد' این قابلیت را به نیروهای خودی می‌دهد تا با اولین شلیک، هدف را نابود کنند.

رونمایی مجدد سپاه پاسداران از موشک دوربرد «خیبر شکن» در تهرانرسانه‌های داخلی ایران گزارش داده‌اند که به مناسبت «روز قدس»، «جدیدترین موشک بالستیک» در تهران رونمایی شده است. این در حالی است که پیشتر محمد باقری، رئیس ليس من حق إيران الإرهابية أن تشعل جماعاتها ومليشياتها المنتشرة في العراق وسوريا ولبنان واليمن ان تحرضهم على العنف والإرهاب والتطرف والقتل والتهجير والاقتتال ومخيمات اللجوء في حق الدول العربية وشعوبها.. لابد أن تنتهي إيران ومليشياتها الإرهابية إلى الجحيم ولاحاجة لدعاياتهم اللعينة.

زلنسکی در مصاحبه با تایم: ممکن بود در همان نخستین ساعات تهاجم کشته یا اسیر شومتایم: نظامیان اوکراینی بامداد ۲۴ فوریه ولودیمیر زلنسکی را مطلع کردند که نیروهای ویژه روسیه با چتر نجات در کی‌یف فرود آمده‌اند تا او و خانواده‌اش را ترور کنند یا به اسارت بگیرند. 🍆🍆🍆🍆🍆

بلینکن: اعطای مجوز به روسیه برای همکاری هسته‌ای با ایران برای‌مان «بده بستان» بودوزیر خارجه آمریکا عنوان کرد: اقدامات روسیه برای احیای توافق هسته‌ای با ایران با تحریم‌ها علیه این کشور به دلیل فعالیت‌هایش در اوکراین مغایر نخواهد بود.

تاکید رهبر طالبان بر «حفظ روابط نیک» با همسایگان و جامعه جهانیرهبر گروه طالبان با انتشار پیامی به مناسبت فرارسیدن عید فطر٬ بر «حفظ روابط نیک با کشورهای همسایه و جامعه جهانی» تاکید کرد. - خبرگزاری آناتولی