زندان مرکزی ایلام؛ نیازی به کرونا نیست، آن‌ها خود را می‌کشند

11/02/1399 08:01:00 ق.ظ

در پی آزادی ومرخصی زندانیان به دلیل شیوع ویروس کرونا در ایران، برخی از آنها به «ایران‌وایر» خبر داده‌اند که خودکشی در زندان مرکزی ایلام امری عادی و رایج است. اما ابزارهای خودکشی چه‌طور به زندان راه پیدا می‌کنند؟ گزارش آیدا قجر aidaghajar 👇 اخبار_ایران

فرآیند پیش‌گیری از شیوع ویروس در زندان‌های این استان به طور مستمر پی‌گیری و تمامی درخواست‌های زندانیان بررسی و با همکاری و حمایت مراجع قضایی، مشکلات آن‌ها مرتفع می‌شود.

در حالی ‌که یکی از زندانیانی که به تازگی از این زندان آزاد شده است، برای «ایران‌وایر» روایت کرد از ماه اسفند که خبر شیوع ویروس کرونا در ایران منتشر شد، مسوولان زندان خلاف اظهارات‌ او، بندها را ضدعفونی نکردند: «حتی کادر زندان هم دستکش و ماسک نداشتند. از سوی دیگر، مایع‌ دست‌شویی هم به اندازه کافی وجود ندارد و جیره‌های بهداشتی که به زندانیان تعلق می‌گیرد، در این زندان تقسیم نمی‌شود.»

او گفت: «این زندان به ایالتی مجزا می‌ماند و از آیین‌نامه‌های سازمان زندان‌ها پیروی نمی‌کند. وقتی هم اعتراض می‌کنیم، طوری برخورد می‌کنند که انگار زندانیان این زندان لیاقت دریافت حقوق ابتدایی خود را هم ندارند.»

روایت‌های زندانیان بیان‌گر غیرواقعی بودن ادعاهای مسوولان آن است: «برای نمونه، زندان مرکزی ایلام تنها یک بهداری دارد که آن‌هم باید در حال مرگ باشی تا به بهداری منتقل شوی. بیماری‌های مختلف مثل هپاتیت و ایدز هم در آن شیوع دارد. در آن جا برای رسیدگی به وضعیت سرماخوردگی زندانیان هم اقدامی انجام نمی‌شود.» headtopics.com

ادامه مطلب:
ایران وایر »
Loading news...
Failed to load news.

اردوغان از سرخوشی آواز خواند!

اردوغان با آواز خوانی پیروزی خود در انتخابات را جشن گرفت. ادامه مطلب >>

پیکاسوی معروف اینستاگرام و همسرش به ۱۶ سال زندان محکوم شدندniloufarrostam1 اینا خودی هستن و مشکلی براشون پیش نمیاد. شما هم از زندانی‌های واقعی گزارش تهیه کنید

گزارش آسوشیتدپرس از شکنجه، زندان و تجاوز به زنان توسط حوثی‌های یمن«بازجویان از او خواستند که نماز بخواند تا گناهانش آمرزیده شود و سپس آنها به نوبت به او تجاوز کرده‌اند.» خانوم ايدا قجر كاش تشريف مياوردن و اينجا از حوثي هاي يمن كه دست و پرورده ي نظاهم هستن شكايت ميكردن تتلو اخه چ عدديه اين وسط خر بودی خرتر شدی دیگه نمیتونی ادای بی طرف هارو در بیاری زده به سرت ⭕️ نویسنده سعودی از نتانیاهو خواست فلسطینی‌ها را بسوزاند 🔹 'رواف السعین' نویسنده جنجالی سعودی، عصر دیروز با انتشار ویدیوهایی در یوتیوپ، به فلسطینی‌ها تاخته و از 'بنیامین نتانیاهو' نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی خواسته است فلسطینی‌ها را بسوزاند و جهان را از دست آنها خلاص کند!

حمید نامجو، نویسنده و منتقد ادبی به یک سال زندان محکوم شد

اسکار قوانین خود را به‌طور موقت به‌خاطر شیوع کرونا تغییر دادفیلم‌هایی که این روزها به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا و اعمال قرنطینه در بسیاری از کشورها از طریق شبکه های پخش دیجیتال و اینترنت منتشر می‌شوند می‌توانند با شرایط خاص در دوره آینده رقابت‌های اسکار به طور استثنا حضور داشته باشند.

تیتر مصور| کدام کشورها بیشترین آمار ابتلا به کرونا را دارند؟تا ساعت 21 روز سه‌شنبه، 9 اردیبهشت، بیش از سه میلیون و 90 هزار نفر در جهان به کرونا مبتلا شدند. آمار ابتلای روزانه در ایران دوباره سه رقمی شد و آمار کل ابتلا به کرونا در روسیه، از ایران پیشی گرفت.

آب شرب، راه انتقال ویروس کرونا نیستیک متخصص بیماری‌های عفونی: *آب شرب، راه انتقال ویروس کرونا نیست *نباید اخبار نامناسب به مردم ارائه داد *راه عمده انتقال آلودگی ویروس کرونا، زدن دست آلوده به چشم، بینی و دهان است 😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆👇