زندانی فرانسوی متهم به جاسوسی در ایران روز پنجشنبه محاکمه می‌شود

29/10/1400 05:23 ب.ظ

زندانی فرانسوی متهم به جاسوسی در ایران روز پنجشنبه محاکمه می‌شود جزئیات بیشتر🔽

وکیل مدافع این تبعه فرانسوی در پاریس می‌گوید که بنژامن بری‌یر از دسترسی به محتوای پرونده و «حقوق اولیه» برای دفاع از خود محروم بوده است. فیلیپ وال، وکیل مدافع این تبعه فرانسوی در پاریس در بیانیه‌ای اعلام کرد که موکلش پس از آغاز اعتصاب غذا در روز کریسمس اکنون «بسیار ضعیف» شده است.

وی تاکید کرده که بنژامن بری‌یر از دسترسی به محتوای پرونده و «حقوق اولیه» برای دفاع از خود محروم بوده است.

این شهروند ۳۶ ساله فرانسه اتهام‌های وارده علیه خود را رد کرده است.بنژامن بری‌یر اردیبهشت سال ۱۳۹۹ به دنبال آنچه «عکسبرداری با پهپاد از منطقه ممنوع» ذکر شد بازداشت شد. او در زندان وکیل‌آباد مشهد به سر می‌برد.

فیلیپ وال در بیانیه خود نوشته است که بنژامن بری‌یر هیچ‌گاه «جاسوس» و «تهدیدی برای امنیت داخلی» ایران نبوده و نیست. وی افزوده است که موکلش امیدوار است بتواند با اعلام بی‌گناهی‌اش به فرانسه بازگردد تا سلامت جسمی و روانی خود را بازیابد. headtopics.com

ادامه مطلب:
euronews_pe »

تجمع اعتراضی آتش‌نشانان در تهران در اعتراض به وضعیت بد معیشتیگزارش‌ها در شبکه‌های اجتماعی حاکی از اجتماع صدها آتش‌نشان مقابل شهرداری تهران در اعتراض به بی‌توجهی مقام‌های مسئول به مشکلات شغلی آنها است.

ابراز نگرانی نسبت به سفر محسن رضایی به نیکاراگوئه در دیدار وزیران خارجه آمریکا و آرژانتینآنتونی بلینکن وزیر خارجه ایالات متحده با وزیر خارجه آٰرژانتین دیدارگفت‌وگو کرد و دو طرف نگرانی خود را از سفر اخیر محسن رضایی، معاون رئیس جمهوری ایران که تحت تعقیب پلیس بین‌المللی، اینترپل، است، ابراز کردند. دو طرف همچنین بر تقویت همکاری برای اجرای عدالت در مورد پرونده بمب‌گذاری آمیا، تاکید کردند. همینکه چند سالیست که هر تحرکی از سوی ایران عزیز شما جنایتکاران را نگران میکنه باعث خوشحالیه بیشرف ها فقط ابراز نگرانی میکنند یا لفظی محکوم میکنند اما در عمل فقط مونده تیم بایدن خواهر و مادرشون رو تقدیم اخوندها کنند 'ابراز نگرانی' در سیاست یعنی قرار نیست از ما بخاری بلند بشه کسی برای اقدام رو ما حساب نکنه ! واکنش دموکراتها به توسعه تروریست توسط شیعه سانان فقط ابراز نگرانی ست !

محاکمه ۴ مخالف اردوغان در سوئيس به اتهام تهدید به قتل رئيس جمهوری ترکیهاین چهار نفر چهار سال پیش در تظاهراتی مقابل پارلمان سوئیس که علیه رجب طیب اردوغان سازماندهی شده بود شرکت داشتند.

دفاع از سیاست 'نگاه به شرق' در آستانه سفر رئیسی به روسیه | DW | 18.01.2022در آستانه سفر ابراهیم رئیسی به مسکو مشاور رهبر جمهوری اسلامی این سفر را بخش مهمی از عملیاتی کردن 'نگاه به شرق' خواند. همزمان، انتقاد از کسانی که این سیاست را مغایر شعار 'نه شرقی نه غربی' می‌دانند ادامه دارد. این نگاه به شرق نیست فروش به شرقه. شوروی نمیخواد از چین عقب بیفته

مهدی محمودیان به دلیل اجبار به پوشیدن لباس زندان در دادگاه حاضر نشدجلسه نخست دادگاه نیز روز پنجم آبان‌ در همین شعبه برگزار شده بود که آن زمان هم آقای محمودیان به علت خودداری از پوشیدن لباس زندان، در نشست دادگاه حاضر نشد.

امیرعبداللهیان: سفر رئیس‌جمهور به روسیه نقطه عطفی در سیاست حُسنِ همسایگی و نگاه به شرق استوزیر امور خارجه در آستانه سفر رییس جمهور به روسیه نگاه راهبردی ایران و روسیه به مناسبات خارجی را نقطه اتکای روابط جدید دانست. من کاری به نگاه شرق و غرب ندارم وضع مملکت رو درست کنید حرومزاده ها یادتون رفته میگفتین نه شرقی نه غربی حالا چی شده از کون شرق و غرب میخورین؟؟ آخوند حرومزاده برای حفظ حکومتش دست به همه کاری میزنه سفر رییس جمهور ۵ کلاس سواد نقطه شروع بدبختی و مستعمره شدن ایران است .

بنژامن بری‌یر، شهروند فرانسوی که از یک سال و نیم پیش در ایران در بازداشت به سر می‌برد قرار است روز پنجشنبه در دادگاه انقلاب به اتهام «جاسوسی» و «تبلیغ علیه نظام» محاکمه شود.

فیلیپ وال، وکیل مدافع این تبعه فرانسوی در پاریس در بیانیه‌ای اعلام کرد که موکلش پس از آغاز اعتصاب غذا در روز کریسمس اکنون «بسیار ضعیف» شده است. وی تاکید کرده که بنژامن بری‌یر از دسترسی به محتوای پرونده و «حقوق اولیه» برای دفاع از خود محروم بوده است.

این شهروند ۳۶ ساله فرانسه اتهام‌های وارده علیه خود را رد کرده است.بنژامن بری‌یر اردیبهشت سال ۱۳۹۹ به دنبال آنچه «عکسبرداری با پهپاد از منطقه ممنوع» ذکر شد بازداشت شد. او در زندان وکیل‌آباد مشهد به سر می‌برد.

فیلیپ وال در بیانیه خود نوشته است که بنژامن بری‌یر هیچ‌گاه «جاسوس» و «تهدیدی برای امنیت داخلی» ایران نبوده و نیست. وی افزوده است که موکلش امیدوار است بتواند با اعلام بی‌گناهی‌اش به فرانسه بازگردد تا سلامت جسمی و روانی خود را بازیابد.

بیش از ۱۲ تبعه کشورهای غربی که اغلب آنها اتباع دوتابعیتی هستند در ایران زندانی هستند. سازمان‌های مدافع حقوق بشر ایران را به پیگیری سیاست «گروگانگیری با هدف امتیاز گرفتن از قدرت‌های خارجی» متهم می‌کنند.