زنجیره انتقال کرونا باید قطع شود /در خانه بمانید

28/08/1399 09:42:00 ق.ظ

عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا: *متاسفانه با ادامه این روند فعلی میزان مرگ بالا می‌رود *زنجیره انتقال کرونا باید قطع شود *در خانه بمانید *با اوضاعی که وجود دارد، نباید روی واکسن‌ها حساب کنیم

عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا با تاکید بر لزوم قطع زنجیره سرایت کرونا، گفت: با ادامه روند فعلی، میزان مرگ و میر بالا می رود. اعمال محدودیت های جدید قطعا می تواند منجر به کاهش ابتلا و قطع زنجیره بیماری شود. وی تاکید کرد: فردی که کرونا مثبت است، اصلا نباید از خانه خارج شود. متاسفانه برخی این مسائل را رعایت نمی کنند. باید توجه کرد که فرد کرونا مثبت حتی اگر بدون علامت باشد، می تواند ویروس را انتقال دهد.

بنابراین فرد کرونا مثبت چه با علامت و چه بی علامت اصلا نباید از خانه خارج شود. اگر علائم دارد، باید در خانه هم ایزولاسیون را رعایت کند، در اتاقی تنها باشد، تهویه هوای اتاق بسیار مهم است، ماسک بزند و فردی هم که از او مراقبت می کند، حتما باید ماسک بزند و دست هایش را مرتب بشوید.

محرز با بیان اینکه فرد کرونامثبت حتی اگر بدون علامت باشد، اگر رعایت نکند، می تواند باعث مرگ دیگری شود، ادامه داد: باید زنجیره انتقال ویروس را قطع کرد. مردم باید در خانه بمانند تا میزان ابتلا کاهش یافته و بتوان به افراد بستری رسیدگی کرد و افرادی را که در نوبت بستری قرار دارند، بستری کنیم. متاسفانه با ادامه این روند فعلی میزان مرگ بالا می رود. اعمال این محدودیت ها قطعا می تواند منجر به کاهش ابتلا و قطع زنجیره بیماری شود.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »
Loading news...
Failed to load news.