زنان موتورسوار در شهرهای ایران؛ ابهامات قانون و شرع

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 56 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 26%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

«آرزو دارم آزادانه در خیابانها موتورسواری کنم.» این جمله‌ای است که برزبان یکی از بهترین موتوسواران زن جهان جاری میشود. او یک دختر ایرانی است؛ «بهناز شفیعی» پیام یونسی پورyounesipour در گزارشی به ممنوعیت موتورسواری_زنان در ایران پرداخته👇 اخبار_ایران

از سوی یک شهروندخبرنگار به «ایران‌وایر» ارسال شد که زنی موتورسوار را در یک شب بارانی در تهران به تصویر کشیده بود.

در گزارش زیر به موضوع ممنوعیت موتورسواری زنان که عمری به درازای عمر جمهوری اسلامی دارد، پرداخته‌ایم. این جمله‌ای است که بر زبان یکی از بهترین موتوسواران زن جهان جاری می‌شود. او نه یک توریست اروپایی است که بخواهد آزادانه با موتورش در تهران و شهرهای ایران رانندگی و سفر کند، که یک دیگر دختر موتورسوار ایرانی که شهرت بین‌المللی و جهانی یافت، «نورا نراقی» بود. او هم برای تحصیل و هم گذراندن دوره‌های موتورسواری به امریکا رفت ولی به ایران بازگشت.

مشکل زنان موتورسوار در ایران، فقط محدودیت نیست؛ آن‌ها بارها مورد آزار خیابانی قرار گرفته‌اند ولی چون هیچ قانونی حمایت‌شان نمی‌کند، فقط گریخته‌اند. بارها از سوی ماموران راهنمایی و رانندگی یا نیروی انتظامی متوقف شده‌اند و ماه‌ها موتورسیکلت‌شان توقیف شده است. اما باز هم گه‌گداری زنان موتورسوار را در خیابان‌های شهرهای ایران می‌بینیم؛ گاهی در استتار، گاهی با ظاهر همیشگی زنان ایرانی اما دست به فرمان.

با وجود صراحت این رأی در ضرورت صدور گواهی‌نامه موتور برای همه زنان کشور، برخی مسوولان این حکم را تنها مختص زن شاکی در اصفهان دانستند‌ و برخی دیگر با استناد به شرع و قانون، ابراز امیدواری کردند که در مرحله تجدیدنظر، رأی متفاوتی صادر شود.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

دوراهی غم‌انگیز زنان ایرانی در برابر تجاوز؛ سکوت یا رنج اعدام دیگری؟niloufarrostam1 این همه چرت و پرت رو از کجاتون در میارید؟ یارو حرومزاده به ۳۰۰ نفر تجاوز کرده و قطعا زندگی خیلیهاشون رو نابود کرده حالا شما از عذاب وجدان مرگ یه همچین انگلی حرف می زنید. این ژست های احمقانه روشنفکری یکی از اصلی ترین دلایلی هست که آخوندها هم هیچ نگرانی از عواقب این کارهاشون ندارن.
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

یوناما: در جنگ هلمند غیرنظامیان به شمول زنان و کودکان کشته و زخمی شده‌اند - BBC News فارسیبه گزارش دفتر نمایندگی سازمان ملل متحد در افغانستان (یوناما) ده‌ها غیر نظامی، از جمله زنان و کودکان در میان قربانیان جنگ هلمند هستند. همچنین به دلیل تشدید جنگ در هلمند، ۹ مرکز بهداشتی مسدود شده است که حدود ۳۸ هزار نفر را از دسترسی به خدمات بهداشتی محروم کرده است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

کشف بزرگ‌ترین عملیات قاچاق دارو از ایران توسط ارتش عراقهمزمان با انتشار اخباری در مورد کمبود و گرانی دارو در ایران، دستگاه اطلاعاتی ارتش عراق از کشف و خنثی‌سازی بزرگترین عملیات قاچاق دارو از ایران به این کشور خبر داد. لجن زدند به کشور! روی مغول را سفید کردند پست فطرتها خاک تو اون سر مسئولین این مملکت.به معنی واقعی کلمه گوه زدن تو این کشور.من نمدونم چرا اینا نمیمیرن چرا تموم نمیشن این بیشرف ها جالبه که این همه دروغ میگن که داروتحریمه با همچین اتفاقی هیچ نهاد بین المللی ای به اینها گیر سه پیچ نمیده که شما در عین تحریم دارو قاچاق میکنید و این مدل خبرها در همین حد هست و بس حتی آمریکا باید چند مقام ارشدش اظهار نظر کنند که نمیکنند حتی اسرائیل🤔 واقعا چرا، یه دستایی تو کاره
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

یوناما: در جنگ هلمند غیرنظامیان به شمول زنان و کودکان کشته و زخمی شده‌اند - BBC News فارسیبه گزارش دفتر نمایندگی سازمان ملل متحد در افغانستان (یوناما) ده‌ها غیر نظامی، از جمله زنان و کودکان در میان قربانیان جنگ هلمند هستند. همچنین به دلیل تشدید جنگ در هلمند، ۹ مرکز بهداشتی مسدود شده است که حدود ۳۸ هزار نفر را از دسترسی به خدمات بهداشتی محروم کرده است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

کشمکش دنباله‌دار دستفروش‌ها و نیروی انتظامی ایران - BBC News فارسیدر روزهای گذشته دو ویدیو از مجادله‌ و درگیری مأموران شهرداری و پلیس ایران با دو دستفروش، واکنش‌های زیادی در شبکه‌های اجتماعی برانگیخته است. شما خیلی پست فطرت هستید در همه جای دنیا دست فروشی تابع قوانین خاصی هست نمیشه هرکس هر جا دلش خواست بساط پهن کنه برو کیر تو کس ننت
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

سند امنیت قضایی چه چیز تازه‌ای به قانون آئین دادرسی در ایران می‌افزاید؟ - BBC News فارسی'سند امنیت قضایی' از سوی رئیس قوه قضاییه ابلاغ شد که شامل یک مقدمه، سه بخش و ۳۷ ماده است. هیچی روش درامدزایی قوه قضاییه کمی بهتر ونقد تر میشه بد مصب از شرکت نفت بیشتر درامد پاره سالانه بیش از پانزده میلیون پرونده در مقابل۶۳حساب بانکی ناتوانه در سند امنیت قضایی باید بالادستی بودن این سند به صراحت ذکر میشد و اعلام میشد که با هیچ حکم حکومتی، فتوا، دستور، مصلحت و یا با هیچ روش دیگری، ضابط قضایی حق سرپیچی از مفاد آنرا ندارد. در زندانهای ایران شکنجه نداریم اما گرفتن حکم شلاق تعزیری بر مبنای شنود مکالمات و اماکن خصوصی افراد کاملا مرسوم است که باید منع میشد و همچنین در خصوص شیوه اجرای اسلامی شلاق تعزیری الان این شلاقها در کف پا، بین گوشت و ناخن پا و یا به صورت متمرکز بر نقطه ای خاص از بدن
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »