زنان افغان: طالبان را به سازمان ملل راه ندهید

01/08/1400 12:37:00 ق.ظ

زنان افغان: طالبان را به سازمان ملل راه ندهید #العربيه_فارسى

العربيه_فارسى

زنان افغان: طالبان را به سازمان ملل راه ندهید العربيه_فارسى

گروهی از زنان افغان به شمول اعضای پیشین پارلمان و خبرنگاران افغانستان از سازمان ملل متحد خواستند تا طالبان را از تصاحب کرسی افغانستان در این سازمان منع کند

فوزیه کوفی، نماینده سابق و عضو مذاکره کننده صلح دولت سابق افغانستان در مقر سازمان ملل متحد در نیویورک به خبرنگاران گفت: «این بسیار ساده است. سازمان ملل باید این کرسی را به کسی بدهد که به حقوق همه در افغانستان احترام بگذارد.»Advertisementاو درباره زنان افغان گفت:«در مورد ما زیاد صحبت می‌شود، اما به ما گوش نمی‌دهند.»

ناهید فرید، عضو سابق پارلمان افغانستان، اصیلا وردک دیپلمات سابق و انیسا شهید خبرنگار افغان کسانی هستند که همراه با فوزیه کوفی در این نشست شرکت کردند.ناهید فرید گفت: «وقتی طالبان افغانستان را گرفتند... آنها گفتند که به زنان اجازه می‌دهند تا مشاغل خود را ادامه بدهند و به مکتب بروند، اما آنها به این وعده وفا نکردند.»

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »

آغاز هفته یازدهم اعتراضات در ایران؛ گزارش‌ها از اعتصاب کارکنان ذوب آهن اصفهان

آخرین اخبار و گزارش‌های مرتبط با رویدادهای ایران در روز شنبه پنجم آذر (۲۶ نوامبر) را می‌توانید در این صفحه دنبال کنید. ادامه مطلب >>

افغانستان زنان_افغانستان : طالبان را به سازمان_ملل راه ندهید. العربيه_فارسى

زنان افغان در اعتراض به طالبان در سازمان ملل حاضر شدند«درباره زنان افغان زیاد صبحت می‌شود اما کسی به ما گوش نمی‌دهد. کمک‌ها، اعطای پول و به رسمیت شناختن، همگی اهرم‌هایی هستند که جهان باید از آنها برای مشارکت، احترام به حقوق زنان و همه انسان‌ها در افغانستان در تعامل خود با طالبان استفاده کند.» این زنان اگر واقعت دمبال حقوق شان است . چ در خارج چی در داخل افغانستان. تمام فعالان زن در تی بیست سال خدمت به خارجیها ایفا وظیفه نمود. وحلا . تمام پولهای منجمد شد حق همین کار کانان است و از سازمان ملل آذادی دارائ . ملت افغانستان خاستار شود. باید که هزار ها زن افغان که در شهر نیویورک است احساس مسولیت کنند و آنجاه بروند و اعتراض شدید کنند

وزارت بهداشت ایران: حضور محرم و کادر پزشکی هم‌جنس در سونوگرافی زنان الزامی است🔺وزارت بهداشت ایران: حضور محرم و کادر پزشکی هم‌جنس در سونوگرافی زنان الزامی است ▪️قاسم جان‌بابایی، معاون درمان وزارت بهداشت در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس حضور الزامی این افراد در حین معاینه را «حق اختیار بیمار بر اساس موازین شرعی» توصیف کرد. اینکه من بعنوان یک انسان معمولی بعنوان یک ایرانی ، می گویم ریدم_تو_اسلام علتش کینه جویی نیست. ما تحقیر شده ایم با این دین بدوی و غیر انسانی تحقیرمان کرده اند . کیر خر هم با خودمون ببریم یا حضورمون کافیست؟

نماینده ویژه سازمان ملل متحد در امور سوریه: آنچه می‌خواستیم را نتوانستیم دریافت کنیمگیر پدرسن نتایج ششمین دور مذاکرات کمیته تدوین قانون اساسی سوریه را مایوس کننده دانست و گفت: آنچه می‌خواستیم را نتوانستیم دریافت کنیم

آمریکا از اعضای سازمان تجارت جهانی خواست از لغو مالکیت معنوی واکسن‌های کرونا حمایت کنندآمریکا از اعضای سازمان تجارت جهانی خواست از لغو مالکیت معنوی واکسن‌های کرونا حمایت کنند جو بایدن رئیس‌جمهوری آمریکا موضع قبلی ایالات متحده در این رابطه را در ماه مه تغییر داد، با این حال تاکنون پیشرفتی در این زمینه صورت نگرفته است. ⬇️ بیشتر بخوانید:

نایب قهرمانی تیم ملی زنان هاکی روی یخ در رقابت‌های بین‌المللی اماراتنایب قهرمانی تیم ملی زنان هاکی روی یخ در رقابت‌های بین‌المللی امارات تیم ملی اسکیت هاکی روی یخ زنان ایران امروز در بازی فینال مقابل تیم روسیه صف‌آرایی کرد و نتیجه را سه بر یک واگذار کرد این نخستین حضور بانوان هاکی روی یخ ایران در رقابت‌های بین المللی بود

سازمان جهانی بهداشت مصرف الکل را از عوامل موثر در بروز سرطان پستان می‌داندمرلیز کوربکس، از مقامات ارشد سازمان جهانی بهداشت می‌گوید: «مردم باید بدانند که با کاهش مصرف الکل می‌توانند خطر ابتلا به سرطان را کاهش دهند. فرقی هم ندارد که چه نوع الکل، با چه کیفیتی یا به چه قیمتی مصرف می‌کنند.»

.Aa گروهی از زنان افغان از سازمان ملل خواستند تا به طالبان اجازه دسترسی به کرسی در این نهاد بین‌المللی ندهد.قاسم جان‌بابایی، معاون درمان وزارت بهداشت در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس حضور الزامی این افراد در حین معاینه را «حق اختیار بیمار بر اساس موازین شرعی» توصیف کرد.22.

فوزیه کوفی، نماینده سابق و عضو مذاکره کننده صلح دولت سابق افغانستان در مقر سازمان ملل متحد در نیویورک به خبرنگاران گفت: «این بسیار ساده است. سازمان ملل باید این کرسی را به کسی بدهد که به حقوق همه در افغانستان احترام بگذارد. فوزیه کوفی، سیاستمدار پیشین و مذاکره کننده صلح افغان که یکی از این افراد این گروه است در این خصوص به خبرنگاران گفت: «موضوع بسیار ساده است.» Advertisement او درباره زنان افغان گفت:«در مورد ما زیاد صحبت می‌شود، اما به ما گوش نمی‌دهند. تحصیل مردان در رشته تخصصی پزشکی زنان و زایمان در ایران پس از روی کار آمدن نظام جمهوری اسلامی ممنوع شد، اما به دلیل نبود امکانات کافی برای تفکیک جنسیتی کامل، معاینه توسط کادر پزشکی مرد همچنان ادامه یافته است.» ناهید فرید، عضو سابق پارلمان افغانستان، اصیلا وردک دیپلمات سابق و انیسا شهید خبرنگار افغان کسانی هستند که همراه با فوزیه کوفی در این نشست شرکت کردند. درباره زنان افغان زیاد صبحت می‌شود اما کسی به ما گوش نمی‌دهد. ناهید فرید گفت: «وقتی طالبان افغانستان را گرفتند.

.» ناهید فرید، سیاستمدار، از سیاستمداران پیشین افغانستان، اسلا وردک، دیپلمات سابق و انیسا شهید، روزنامه‌نگار از جمله دیگر زنان همراه خانم کوفی بودند. مطالب مرتبط.. آنها گفتند که به زنان اجازه می‌دهند تا مشاغل خود را ادامه بدهند و به مکتب بروند، اما آنها به این وعده وفا نکردند. اما آنها به این وعده‌ها وفا نکردند.» سازمان ملل متحد در حال بررسی این است که چه کسی باید نماینده افغانستان در این سازمان باشد. طالبان سهیل شاهین، سخنگوی خود در دوحه را به عنوان نماینده‌ این گروه به سازمان ملل معرفی کردند، از سویی دیگر غلام اسحاق‌زی، نماینده دولت سابق افغانستان در این سازمان نیز به دنبال ماندن در کرسی‌اش است. اما تحت حاکمیت طالبان در سال‌های ۱۹۹۶ تا ۲۰۰۱، زنان نمی‌توانستند در افغانستان کار کنند و از تحصیل در مدارس نیز منع شده بودند.

احتمال می‌رود کشورهای عضو سازمان ملل متحد تا پایان سال جاری در این‌باره تصمیم‌گیری کنند. در همین حال، وردک در این نشست از کشورها خواست تا بر طالبان فشار وارد کنند تا در مورد حقوق زنان صحبت کنند. سازمان ملل در حال بررسی ادعاهای مختلف در این خصوص است که چه کسی در این نهاد بین‌المللی نماینده افغانستان باشد. او گفت: «اگر می‌خواهید به آنها کرسی بدهید، باید شرایطی وجود داشته باشد.» این زنان قبل از سخنرانی در سازمان ملل متحد در حمایت از زنان و دختران افغان که توسط بریتانیا، قطر، کانادا، سازمان ملل متحد و موسسه «زنان صلح و امنیت جورج تاون» برگزار شد، با خبرنگاران صحبت کردند. انتظار می‌رود کشورهای عضو سازمان ملل متحد تا پایان سال در این خصوص تصمیم‌گیری کنند. شورای امنیت سازمان ملل متحد همچنین روز پنجشنبه به طور جداگانه‌ای برای بحث در مورد زنان، صلح و امنیت تشکیل جلسه داد.

اسحاق‌زی به این شورای 15 نفره گفت: «زنان و دختران در افغانستان امیدها و رویاهای خود را بر این شورا و نهاد جهانی متکی کرده‌اند تا به آنها کمک کند تا حق کار و آموزش خود را باز یابند، اگر هیچ کاری نکنیم و آنها را ناامید کنیم از نظر اخلاقی مذموم خواهد بود. او در ادامه افزود: «اگر می‌خواهید به آنها کرسی بدهید باید شرایطی وجود داشته باشد.» .