زنان در انتظار سهم بیشتر از «آزادی»

13/07/1398 03:49 ب.ظ

🔻گزارش اعتمادآنلاین از آغاز بلیت‌فروشی برای بازی ایران و کامبوج: 🔹زنان در انتظار سهم بیشتر از «آزادی» 🔹تاکنون 3556 بلیت به زنان فروخته شده است 🔹ضلع جنوبی آزادی می‌تواند متعلق به زنان باشد این مطلب را اینجا_بخوانیم👇

حوالی نیمه‌شب پنجشنبه در شبکه‌های اجتماعی و گروه‌های دوستانه ولوله‌ای به پا شد که «سایتباز شده است.» این جمله کوتاه سرآغاز موجی بزرگ بود که در چند ساعت آینده، چهار جایگاه از چندین و چند جایگاه ورزشگاه آزادی را با شوق زنانی پر کرد که سال‌ها چشم‌انتظار چنین لحظه‌ای بودند: به رسمیت شناخته شدن در ورزشگاه‌های ایران.فیفا، پس از وضع قوانین جدید در ارتباط با مقابله با تبعیض نژادی و جنسیتی در فوتبال، بر امکان ورود زنان به ورزشگاه‌ها در ایران تاکید داشت.

حوالی نیمه‌شب پنجشنبه در شبکه‌های اجتماعی و گروه‌های دوستانه ولوله‌ای به پا شد که «سایتباز شده است.» این جمله کوتاه سرآغاز موجی بزرگ بود که در چند ساعت آینده، چهار جایگاه از چندین و چند جایگاه ورزشگاه آزادی را با شوق زنانی پر کرد که سال‌ها چشم‌انتظار چنین لحظه‌ای بودند: به رسمیت شناخته شدن در ورزشگاه‌های ایران.فیفا، پس از وضع قوانین جدید در ارتباط با مقابله با تبعیض نژادی و جنسیتی در فوتبال، بر امکان ورود زنان به ورزشگاه‌ها در ایران تاکید داشت. هرچند در ابتدا این موضوع در جلسات رسمی یا پشت درهای بسته مطرح می‌شد، اما پس از مرگ دلخراش سحر خدایاری و برجسته شدن مطالبه زنان ایرانی در جهت ورود به ورزشگاه‌ها برای تشویق تیم‌های باشگاهی و تیم ملی، به متن آمد.امکان ورود زنان به همه استادیوم‌ها در همه مسابقاتپس از بازدید هیات نمایندگان فیفا از ورزشگاه آزادی، این نهاد در بیانیه‌ای که روز شنبه 30 شهریورماه منتشر شد اعلام کرد: «تحقیقات هیات فیفا نشان می‌دهد هیچ مانع جدی‌ای بر سر راه انجام اقدامات لازم در ورزشگاه آزادی برای بازی ایران و کامبوج در تاریخ 10 اکتبر وجود ندارد. در همین راستا هیات فیفا همچنین در ارتباط با روش‌های بلیت‌فروشی و شرایط عملیاتی مورد نیاز مطابق با مقررات فیفا نیز صحبت کرده‌اند. موضع فیفا محکم و شفاف است: زنان باید برای تماشای تمام مسابقات اجازه ورود به همه استادیوم‌های فوتبال ایران را داشته باشند.»

اینفانتینو رئیس فیفا نیز در مراسم The best 2019 در بخشی از سخنرانی اعلام برنده بهترین بازیکن سال فوتبال زنان و مردان، با اشاره به ممنوعیت ورود زنان به ورزشگاه‌ها در ایران گفت: «می‌خواهم به یک موضوع دیگر هم اشاره کنم؛ سرمربی تیم ملی زنان ایران به همراه مدیر فنی این تیم در این مراسم حضور دارند. پس در ایران فوتبال زنان هست. اما در این میان یک مشکل وجود دارد، زنان در ایران نمی‌توانند برای تماشای فوتبال مردان به ورزشگاه‌ها بروند. ما در تلاش هستیم این شرایط را تغییر دهیم. فدراسیون فوتبال در ایران به ما می‌گوید این شرایط تغییر خواهد کرد، بازی بعدی ایران در 10 اکتبر اولین دیداری خواهد بود که زنان می‌توانند به ورزشگاه بروند. ما مشتاقانه منتظر این لحظه هستیم. دنیا نظاره‌گر ورود زنان به ورزشگاه‌های ایران خواهد بود.»

ادامه مطلب:
EtemadOnline »

حضور زنان در ورزشگاه‌های ایران نتیجه تلاش‌های کیست؟‏برای تماشای بازی تیم ملی فوتبال ایران و کامبوج، چهار هزار بلیت به زنان فروخته شده است. ‏ عباس_ لسانی تنهاحدود ۳۵۰۰تابلیت به زنان فروختن میشه ۳درصد اونم فقط برای بازی های ملی درحالی که فیفاگفته بودبایدبه اندازه تقاضا بلیت فروخته بشه امابی بی سی داره جوری وانمودمیکنه انگارواقعازنان تونستن برن ورزشگاه بی_بی_سی_فیک_نیوز نتیجه تلاشهای تو!

از 'ایوب امینی' هیچ نشانی باقی نماند، نگرانی ۸۰۰ هزار کارگر ساختمانی از رکود ادامه‌دار ساخت‌وساز

نعمت احمدی: جداسازی سازمان زندان‌ها از قوه قضاییه آن را در مقابل مجلس پاسخگو می‌کندنعمت احمدی‌، وکیل پایه‌یک دادگستری، گفت: در دنیا به این نتیجه رسیده‌اند که بهترین شیوه اداره این است که دادستانی زیرمجموعه قوه مجریه باشد. حالا تا دادستانی ما جزو قوه مجریه شود، راه طولانی در پیش داریم. اما بهتر است که سازمان زندان‌ها زیر مجموعه قوه مجریه باشد.

وجود ۱۰۰ هزار کودک بازمانده از تحصیل در سیستان و بلوچستان/ ایران از برجام عقب‌نشینی نکرده است/ طرح افزایش سن ازدواج در مجلس پذیرفته نشدرئیس فراکسیون زنان مجلس با بیان اینکه والدینی که با وجود توانایی مالی اجازه تحصیل به فرزندان‌شان را نمی‌دهند مرتکب جرم شده اند، گفت: در حال حاضر شاهد تعداد قابل توجهی کودک بازمانده از تحصیل در شهرهای کشور هستیم بطوریکه حدود ۱۰۰ هزار دانش ‌آموز بازمانده از تحصیل در سیستان و بلوچستان وجود دارد.

دستگیری یک آلمانی کرد تبار در ترکیه بعد از دیدار با خانواده | DW | 05.10.2019یک شهروند آلمانی کرد تبار در فرودگاه دیاربکر بازداشت شده است. او ۵۸ سال دارد و پس از دیدار با خانواده و در حین بازگشت به آلمان دستگیر شده است. علت بازداشت او معلوم نیست ولی گمانه‌زنی‌هایی در این باره وجود دارد.

ناهیان از منکر در پاساژ‌ها مستقر می‌شوند