زنان نقاب‌پوش و برقع‌پوش در حمایت از طالبان در یکی از دانشگاه‌های کابل گردهم آمدند

20/06/1400 11:37:00 ب.ظ

زنان حاضر در گردهمایی روز شنبه در دانشگاه «شهید ربانی» که تعداد آنها حدود ۳۰۰ نفر گزارش شده است پرچم‌های سفید طالبان را در دست داشتند.

زنان حاضر در گردهمایی روز شنبه در دانشگاه «شهید ربانی» که تعداد آنها حدود ۳۰۰ نفر گزارش شده است پرچم‌های سفید طالبان را در دست داشتند. در حالی که تعداد اندکی از آنها برقع پوشیده بودند بسیاری از آنها با دستکش سیاه دستان خود را نیز پوشانده بودند. پوشش برقع در اولین دوره حکومت طالبان بین سال‌های ۱۹۹۶ تا ۲۰۰۱ برای زنان اجباری بود.

راهپیمایی فعالان حقوق زنان در کابل با شعار «ما همه با هم هستیم، ظلم و ستم شکستیم»

زنان افغان در آن دوران اجازه تحصیل و کار در خارج از خانه را نداشتند. مقامات طالبان طی چهار هفته گذشته گفته‌اند که حقوق زنان افغانستان در «چهارچوب قوانین اسلامی» محترم شمرده خواهد شد. طالبان اعلام کرده است که زنان با رعایت پوشش اسلامی و برگزاری کلاس‌ها به صورت غیرمختلط می‌توانند در دانشگاه تحصیل کنند.

مقامات طالبان همچنین بدون ارائه جزئیات بیشتر گفته‌اند که زنان «براساس اصول اسلام» می‌توانند فعالیت حرفه‌ای داشته باشند.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

بهتر است گفته شود انتهاری های نقاب پوش زنان را توهین نکنید اینا اگه قیافه داشتند برقعه نمی پوشیدند احمق‌ها یکی سکینه، زن محسن رضایی، به این نشونی که روی باسنش یک خال ستاره قرمز با داس دیده میشه. بپرسید از محسن! ۷۵ فیصد شان مرد است ، همو ۲۵ ٪ باقیمانده اش جوگی های است بخاطر پول شما میتونی تایید کنید همشون زن بودن؟🤣🤣🤣

در حالی که اسلام انسان بودن زنان را زیر سوال می‌برد، پس مسلمان بودن زنان راضی بودن است به کنیزی گرفتن و سنگسار شدنشان. طالبان همان نقشه ی مشترک عربستان پاکستان وامریکاست با پوسته و راهبرد جدید مرگ بر طالبان کی میگه زنان آمده بودند نصف بیشتر آن تجمع را مردان زن صفت طالب تشکیل میداد Farsnews: 40,000 Taliban forces have entered Panjshir Valley in the past few days which include five groups; a group of Taliban forces, members of Haqqani group, members of al-Qaeda and a group of ISIL members from different ethnicities.

حمایت گروهی از زنان و دانشجویان افغان از طالبان در کابلگروهی از زنان و دانشجویان افغان در برنامه حمایت از گروه طالبان در سالن کنفرانس دانشگاه معارف کابل شرکت و سپس تظاهرات برپا کردند. - خبرگزاری آناتولی اکثر آنها خود طالبان مرد هستند با پوشش حجاب زنانه تشگیلات و حکومتی که برآمده ازعلوم بی منطق جاهلیت هفتگانه ی سنتی اعراب باشد چه در بساطش مدیر زن داشته باشد یا نداشته باشد هم تمام عملکردها و رویکردهاش مثل حکومت جاهلیت شئونیزم فارسی شرکای اشرارفرقه فارسیسم اشغالگر ایران جاهلانه است و ضدبشر ضد زندگی ضد آفرینش طبیعت و پیشرفتست.

شاید همشون مردن! ازکجا معلوم؟! ... .. . اینا شاید از نیروهای خود طالبان باشند(نر) کی میدونه اون زیر کیه سربازهای انگلیسی هم با این پوشش از دست طالبان فرار کردن... البته زیر اون لباسها زن ومرد مشخص نمیشه ... الله اعلم... همین جماعت طالبان فردا روزی دنبال تسلیحات هسته ای هستند تا حکومت افراطی خود را تثبیت کنند. این ها با اندیشه هایشان هرگز اجازه صلح و آرامش به دنیا نمیدهند. سلاح برای اندیشه های تندرو یعنی نابودی صلح

The Taliban do not know God The Taliban are a devil worshiper. You can not say the Taliban as a human being at all. If I say animals is an insult to every animals, how can execute innocent people.I shit on the unbelieving Taliban flag اینست زنان که از طالبان حمایت کردند افغانستان طالبان_تروریست پنجشیر قهرمان -آیا نظامی که ازاین نوع کارهای مسخره میکند ( تازه از پرچم ملی افغانستان که همه قومیت ها زیر آن متحد میشوندنیز خبری نیست ) ، ازحمایت آمریکا برخوردار است ویا خامنئي نفع وسود میبرد؟

نرگس محمدی: در تظاهرات علیه طالبان در تهران به زنان تعرض شد | DW | 11.09.2021نرگس محمدی، فعال مدنی می‌گوید در تظاهرات حمایت از مردم افغانستان مقابل سفارت پاکستان در تهران به عده‌ای تعرض شد. او روایت می‌کند در این تظاهرات ماموران نیروی انتظامی 'جلاوار و تجاوزگرانه' به زنی تعرض جنسی کرده‌اند. NoToTaliban انتر 🍆 خودی ایران طالب است ضرور نیست تظاهرات کنید.

به زبانی دیگر،ماندگاری ج.ا نه تنها ناشی از سرکوب و ... ،بلکه نیروی اجتماعی قدرتمند در جامعه از جنس همین ها و تناقضی جدی وجود ندارد! هر وقت لازم بوده پشت این حکومت و شریک در کل جنایت یا ساکت و خنثی! اینها هیچگاه به جنایاتی که علیه کردها شده و میشود اعتراضی نداشته و نخواهند داشت! زنان مسلمان عقب مانده و فرودست حقیقتی است که نمیتوان انکار کرد! چه در افغانستان و چه در ایران فرهنگ اسلامی با قدمت 1400 سال بخشی از زنان جامعه در هر 2 کشور هم خواستار حقوق خود، برابری کامل و ... هستند! اما اینها اقلیتی بیش نیستند! اگر اینها اکثریت بودند که ج.ا ماندگار نبود!

دختران افغان پس از فرار از سلطه طالبان رویای فوتبال را در ایتالیا دنبال می‌کنندسارا یکی از دختران افغانستانی به یورونیوز می‌گوید: «وضعیت فعلی در افغانستان به خصوص برای ما زنان و دختران ورزشکار و حتی برای عموم زنان افغان بسیار بد است و ما مجبور به ترک کشور شدیم.» واقعن که تکان دهنده است نسل امروزی وطن نسل 20 سال پیش نیست دختران شجاع این سر زمین فریاد عدالت خواهی میدهند و قیام سرتاسری میدهند این جوانان توسط طالبان وحشی در جاده های کابل و افغانستان شکنجه و لت کوب میشوند جزیات را در کلیب دنبال کنید شما آلمانی ها در ۲۰ سال جنایت آمریکا در ویرانی افغانستان سهیم هستید DoNotRecogniseTaliban

رویترز از اعدام برادر امرالله صالح در پنجشیر به دست طالبان خبر دادنبردها میان طالبان و اعضای جبهه مقاومت در حالی همچنان ادامه دارد که نیروهای تحت امر احمد مسعود جنگ را پایان یافته نمی‌دانند و متعهد شده‌اند برغم سقوط بازارک، مرکز ولایت پنجشیر همچنان به مبارزه ادامه دهند. صبر کنین و بیبینید که چگونه شیران پنجشیر مزدوران ملعون ره در ذره های پنجشیر یکه یکه مردار خواهند کرد الحمدالله خبر خوش است بیشرف طالبان.

اولین پرواز اتباع خارجی از کابل پس از روی کار آمدن طالبان | DW | 10.09.2021برای اولین بار پس از خروج نیروهای بین‌المللی از افغانستان بیش از ۱۰۰ تن از اتباع خارجی با پروازی از فرودگاه کابل وارد دوحه شدند. امید می‌رود این پروازها ادامه پیدا کند. به گفته آمریکا، طالبان از خود همکاری نشان داده‌اند. و بایدن خوشحال می شود! چه معنی دارد که تروریستهای طالبان با خالقشون امپراتوری امریکا همکاری نکنند ؟

طالبان: به تعهداتمان عمل کردیم/ آمریکا رهبران طالبان را از فهرست تروریسم حذف کندسخنگوی دفتر سیاسی جنبش طالبان خواستار حذف اسامی رهبران این جنبش از فهرست تروریسم آمریکا و لیست سیاه سازمان ملل شد. تعهداتشون؟! نابود کردن امید تو افغانستان بود دیگه؟! نگران نباشید این هم حل خواهد شد معامله بزرگ اصلی در دوحه انجام شد این که خیلی سخت نیست باشه میگیم بهشون جایزه صلح نوبل هم بدن